Savaitės rungtynėse per Info TV – Palangos ir Kauno klubų dvikova

 Savaitės rungtynėse per Info TV – Palangos ir Kauno klubų dvikova

Sezonas vis greičiau įsibėgėja ir jau šiandien „7bet-NKL“ pirmenybėse įvyks dar vienerios savaitės rungtynės.

Pajūryje į kovą stos Palangos „Kuršių“ ir Kauno „Žalgirio-2“ komandos.

19.30 val. prasidedančias rungtynes tiesiogiai transliuos Info TV ir Delfi TV.

Palangos ekipa sezoną pradėjo 82:86 nusileisdami Joniškio „Delikateso“ krepšininkams, tačiau tuomet puikiai reabilitavosi bei iškovojo dvi pergales iš eilės, o šiandien sieks pratęsti šią seriją.

„Kuršių“ vyriausiasis treneris Povilas Šakinis prieš rungtynes teigė, kad priešininkai yra jauni, tačiau ne ką mažiau pavojingi.

 Savaitės rungtynėse per Info TV – Palangos ir Kauno klubų dvikova, nuotrauka-1, Mato Miltakio nuotr.
Mato Miltakio nuotr.

„Jauna komanda, perspektyvūs žaidėjai, niekada nepasiduoda, dirba maksimaliai, neturi lyderių, kurie yra traumuoti, trūksta dar šiek tiek stabilumo, tačiau tai – pavojinga ir ambicinga komanda“, – tikino P. Šakinis.

Sezono pradžioje „Žalgiris-2“ verčiasi be susižeidusių Manto Rubštavičiaus ir Dominyko Stenionio.

Paklaustas apie pergalę atnešti galinčius veiksnius, strategas akcentavo namų sienas.

„Mes turime namų pranašumą, namie turime rodyti stabilesnį ir brandesnį žaidimą. Tinkamas sprendimų priėmimas bus labai svarbus aspektas rungtyniaujant prieš agresyviai žaidžiantį jaunimą. Tai bus pagrindinis akcentas“, – sakė Šakinis.

Treneris taip pat aptarė komandos sudėtį bei pasidalijo mintimis apie puikiai žaidžiantį Dereką Hanesą.

„Pagrinde yra viskas neblogai, tačiau trūksta dar šiek tiek žmonių rotacijoje. Turime vieną kitą situaciją, kurią reikia išsispręsti, bet, manau, eigoje tai susitvarkysime.

Kalbant apie D. Hanesą, jis palieka gerą įspūdį. Labai tvarkingas, atsakingas ir disciplinuotas vyrukas. Nekelia jokių rūpesčių, dirba su visa komanda. Aišku, per šias pirmas dvejas rungtynes jis sau ant nugaros užsidėjo taikinį ir dabar visos komandos labai akcentuoja šį žaidėją.

Visgi ketvirtadienio mačas parodė, kad jeigu D. Hanesui rungtynėse nesiseka, tai jis ieško komandos draugų, atidirba gynyboje. Jis yra lyderis ne tik taškais, bet ir kitais aspektais. Įspūdis geras, kaip žmogus – labai pozityvus, komunikabilus, jokių problemų nekelia“, – sakė Palangos treneris.

Savo ruožtu Kauno „Žalgirio-2“ komanda vis dar ieško savo pirmosios pergalės šiame sezone. Jaunieji krepšininkai arčiausiai laimėjimo buvo pirmose sezono rungtynėse, kuriose 78:81 nusileido Vilniaus „Perlo Energijos“ krepšininkams.

Paskutinėse rungtynėse žalgiriečiai 66:84 pralaimėjo Vilkaviškio „Perlo“ ekipai. Į Palangą „Žalgirio-2“ komanda važiuoja su tikslu nutraukti nesėkmių seriją.

Kauniečių treneris Vytautas Pliauga vertindamas šiandienos varžovų ekipą išskyrė jos gynybos įvairovę ir pavojingiausius žaidėjus.

„Tai atakuojanti komanda, turinti kuriantį legionierių, turinti agresyvų centrą Lauryną Mikalauską, – sakė V. Pliauga. – Rimta komanda, vis keičianti gynybos sistemas, perimetre turi pataikyti galinčių žaidėjų, tikrai neblogą įspūdį palieka.“

Strategas atskleidė ko trūksta komandai sezono pradžioje ir kas bus svarbiausia siekiant sustabdyti D. Hanesą.

„Turime gerinti savo žaidimą. Čia pagrindinis akcentas. Privalome laikytis savo žaidybinio plano, savo taisyklių, kurias turime susikūrę. 

Krepšinyje vienas iš svarbiausių elementų yra gynyba vienas prieš vieną, – tikino V. Pliauga. – Reikės solidžiai gintis individualioje gynyboje prieš D. Hanesą, stengtis kuo labiau jį išmušti iš ritmo. Svarbu bus ir komandinė gynyba, tačiau pagrindinis akcentas bus, kaip jį individualiai sustabdyti, kad kuo mažiau būtų pagalbų, nes jis yra geras kūrėjas, gali ir nusimesti kamuolį.“

Kauniečių treneris taip pat apibendrino komandos žaidimą sezono pradžioje.

„Pastebėjau, kad atėjus į vyrų krepšinį, tas fiziškumas jaunimui taip greitai neateina, – atviravo V. Pliauga. – Matau, kad kai kurie žaidėjai, kurie ankščiau jo neturėjo, dabar yra sustiprėję ir tą fiziškumą atlaiko, bet dar ne visi. Krepšinis yra komandinė sporto šaka, tą fiziškumą turi atlaikyti visi. Jei vienas žaidėjas neatlaiko, tada automatiškai kenčia visi. Kitas dalykas, kantrybės trūkumas tiek gynyboje, tiek puolime.

Esame susidėlioję taisykles, kurių turime laikytis. Pradedant nuo individualios gynybos ir pereinant prie komandinės. Greitas reagavimas, greitas sprendimų priėmimas. Tai vieni iš dalykų, ko trūksta jaunimui, tačiau daug stengiamės dirbti, teikiame daug informacijos, rodome kokias klaidas daro ir tikimės, kad kaip įmanoma greičiau šie dalykai išsitaisys.“

Pirmoji tarpusavio akistata šį sezoną tarp komandų jau šiandien, rungtynes tiesiogiai nuo 19.30 val. stebėkite per Info TV ir Delfi TV.

NKL
NKL Palangos „Kuršiai“ krepšinis Palangos krepšinis Savaitės rungtynės Info TV
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,938