Pirmosios savaitės MVP tapęs D. Hanesas: „Norėčiau būti rezultatyviausiu lygos žaidėju“

Mato Miltakio nuotr.
Mato Miltakio nuotr.

„7bet-NKL“ sezoną Palangos „Kuršių“ komanda pradėjo iškovodama vieną pergalę bei patirdama vieną pralaimėjimą. Palangos klubo gerbėjus turėjo nudžiuginti ne tik pergalė namuose, bet ir vienintelis klubo legionierius. Per dvejas pirmąsias sezono rungtynes žibėjęs 26-erių Derekas Hanesas tapo „7bet-NKL“ pirmosios savaitės MVP.

187 cm ūgio gynėjas per dvejas rungtynes vidutiniškai žaidė po 32,5 min. ir rinko po 32,5 taško, 5,5 rezultatyvaus perdavimo, po 3 atkovotus ir perimtus kamuolius bei 36 naudingumo balus.

Amerikietis lygoje pirmauja ir pagal pelnomus taškus, ir pagal renkamus naudingumo balus.

Iš Čekijos aukščiausios lygos į Lietuvą atvykęs krepšininkas greitai apsiprato naujoje komandoje ir sezoną pradėjo demonstruodamas įspūdingą formą. Pats gynėjas teigia, kad jis po ilgo laiko be rungtynių norėjo kuo greičiau sugrįžti į aikštelę ir parodyti savo sugebėjimus.

D. Hanesas pokalbio su „nklyga.lt“ metu pasidalijo mintimis apie sėkmingą savo žaidimą, gyvenimą Palangoje, vyriausiąjį trenerį Povilą Šakinį bei atsiradusį dėmesį.

– Per pirmąsias dvejas rungtynes vidutiniškai pelnydavote po 32,5 taško. Kas lėmė tokį sėkmingą jūsų pasirodymą?

– Pastarosios mano rungtynės buvo balandžio mėnesį. Visą vasarą treniravausi, sportavau, atvykau čia ir tiesiog labai norėjau žaisti. Norėjau komandos draugams ir treneriui parodyti, ką sugebu, pelniau daug taškų, tad tuo džiaugiuosi.

– Tapote pirmosios savaitės MVP. Ką jums reiškia šis apdovanojimas?

– Tai lyg palaiminimas. Man tai patinka, žinoma, neleisiu tam manęs paveikti, esu kuklus vaikinas. Šis apdovanojimas man daug reiškia, jis parodo, kad einu tinkama linkme. Labai malonu gauti šį apdovanojimą, tačiau turiu nesustoti, toliau sunkiai dirbti ir tobulėti.

– Kodėl nusprendėte atvykti į Palangos komandą?

– Turėjau pasiūlymų iš kitų šalių, tačiau Palangos komanda parodė daugiausiai susidomėjimo, daugiausiai meilės, komandos vadovas ir treneris su manimi bendravo kiekvieną dieną, pasakė, ko jiems reikia, ir tai padarė įtaką mano sprendimui atvykti čia.

– Kokį įspūdį jums palieka vyriausiasis treneris Povilas Šakinis?

– Jis linksmas. Man labai patinka, geras vyrukas. Kalbėjome kelis kartus, jis pasakė, ko tikisi iš manęs aikštelėje, papasakojo, koks jis pats yra aikštelėje bei už jos ribų. Labai šaunus žmogus, rungtynėse jis yra griežtas, tačiau po jų kur kas linksmesnis, man patinka bendrauti su juo.

– Kokie yra komandos bei jūsų asmeniniai tikslai?

– Komandos tikslas yra laimėti čempionatą. Kalbant apie individualius tikslus, nežinau, daug negalvoju apie tai, tačiau jei reikėtų rinktis, norėčiau būti rezultatyviausiu lygos žaidėju.

– Kaip sekasi įsikurti šiame Lietuvos kurorte?

– Esu čia apie savaitę, tačiau jaučiuosi komfortabiliai. Palanga yra mažas miestas, tačiau man tai nesvarbu, jis yra gražus, man čia patinka.

– Kas labiausiai nustebino atvykus į Lietuvą?

– Galbūt šiek tiek nustebino žmonių svetingumas, jie sveikinasi su manimi, labai gražiai elgiasi. Maistas čia taip pat puikus, visada einu į kelis tuos pačius restoranus, man ten labai skanu.

– Kaip įvertintumėte „7bet-NKL“ čempionato lygį?

– Lyga yra labai konkurencinga. Praėjusiais metais žaidžiau Čekijos aukščiausioje lygoje, ten krepšinio lygis yra kiek geresnis, tačiau čia taip pat nėra lengva. Iki šiol sužaidėme dvejas rungtynes, priešininkų komandos buvo tikrai stiprios, fiziškos ir tikiuosi to paties iš kitų lygoje esančių ekipų.

– Ką veikiate laisvu metu?

– Dažniausiai einu į areną, treniruoklių salę, taip pat atlieku metimų serijas. Jei turiu daug laisvo laiku, mėgstu pasivaikščioti po miestą, bandau geriau jį pažinti, taip pat žiūriu daug serialų ir filmų.

– Ar po tokio įspūdingo starto susilaukėte daugiau dėmesio?

– Keli Palangos gyventojai mane jau atpažino, tačiau, manau, sezono eigoje atsiras daugiau žmonių, kurie atpažins mane, galbūt užkalbins.

Povilas Žiegis,

NKL
NKL Palangos „Kuršiai“ krepšinis Palangos krepšinis MVP Derekas Hanesas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,938