Trečiąja, sustiprinančiąja, vakcina nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 346 Palangos miesto gyventojai

Trečiąja, sustiprinančiąja, vakcina nuo COVID-19 ligos buvo paskiepytas ir aktyvus palangiškis Justinas Masalskas
Trečiąja, sustiprinančiąja, vakcina nuo COVID-19 ligos buvo paskiepytas ir aktyvus palangiškis Justinas Masalskas

Trečiąja, sustiprinančiąja, vakcina nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 346 Palangos miesto gyventojai. Tai sudaro 2,1 proc. savivaldybės gyventojų. 

Gali registruotis patys

Pirmieji sustiprinančiąja vakcinos doze paskiepyti to pageidavę Palangos miesto globos namų gyventojai ir darbuotojai, asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir kt. 

Prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys gali ir savarankiškai registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei skambindami į Karštąją COVID-19 liniją tel. Nr. 1808 arba registruotis www.koronastop.lt.

Informacija apie vakcinaciją trečia COVID-19 vakcinos doze yra generuojama ES skaitmeniniame COVID pažymėjime. Jo ir galimybių paso galiojimo sąlygos nesikeičia.

Sustiprina apsaugą

Rizikos grupėje esantys žmonės pasiskiepyti sustiprinančiąja doze raginami praėjus 180 dienų nuo antros dozės ir palaikyti imunitetą prieš COVID-19, kadangi, kaip rodo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų atlikto tyrimo rezultatai, praėjus pusmečiui po antrosios COVID-19 vakcinos dozės antikūnų kiekis organizme pradeda reikšmingai mažėti – kasdien prarandama po vidutiniškai 1,1 proc. antikūnų. Mažėjant antikūnų skaičiui organizme, senka ir apsaugos nuo COVID-19 atsargos. Įvertinus visus atliktus tyrimus, nustatyta, kad vyresnių nei 65 metų žmonių, antikūnų kiekis organizme po pusės metų tampa kritiškai mažas ir neužtikrina pakankamos apsaugos nuo COVID-19.

Izraelyje atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad praėjus bent 12 dienų po trečios „Comirnaty“ (gamintojas – „BionTech“ ir „Pfizer“) dozės tikimybė užsikrėsti Delta atmaina sumažėja 11,3 karto, palyginti su trečios dozės negavusiais žmonėmis. Tikimybė susirgti sunkia COVID-19 ligos forma sumažėja 19,5 karto, palyginti su tais, kurie nepasiskiepijo trečiąja doze. Po tyrimo Izraelio mokslininkai pastebėjo, kad trečioji dozė gali atkurti „Comirnaty“ vakcinos 95 proc. efektyvumą.

Trečiąja, sustiprinančiąja, COVID-19 vakcinos doze leidžiama skiepytis naudojant COVID-19 vakcinas „Comirnaty“ (gamintojas – „Pfizer ir ​BioNTech“) ir „Spikevax“ (gamintojas – „Moderna“). 

Prioritetinis sąrašas

Sustiprinančiąja doze šiuo metu gali pasiskiepyti šie asmenys (sąrašas pateikiamas ne prioriteto tvarka): 

  • vyresni nei 65 metų asmenys pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;
  • gydymo įstaigų darbuotojai, teikiantys arba dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kiti gydymo įstaigų, išskyrus tų, kurių pagrindinė veikla nėra asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, darbuotojai;
  • gydymo įstaigose praktiką atliekantys profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir studentai, dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas;
  • darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;
  • savanoriai, gydymo įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojai, gydymo įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su pacientais ar būnantys patalpose, kuriose jie lankosi;
  • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai ir nuolat kartu su budinčiais globotojais gyvenantys asmenys, šeimynų dalyviai ir kartu šeimynoje dirbantys ar nuolat kartu su šeimynų dalyviais gyvenantys asmenys, socialinės globos įstaigų gyventojai, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, tiesiogiai dirbantys ir (ar) besilankantys šeimose, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai ir asmenys, socialinių paslaugų įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, kitų juridinių asmenų darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su šių įstaigų gyventojais ar lankytojais ir (arba) būnantys patalpose, kuriose minėti gyventojai ar lankytojai lankosi;
  • visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojai, atliekantys COVID-19 ligos tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius;
  • vaistinių darbuotojai;
  • savivaldybės (ar jos paskirti) ir gydymo įstaigų vairuotojai, pervežantys asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga. 

Skiepijimo tempai

Šiuo metu Palangoje nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 10 tūkst. 966 asmenys (66,8 proc.). Iš jų dviem vakcinos dozėmis – 10 tūkst. 134 asmenys (61,7 proc.), viena doze – 486 (3 proc.), stiprinančiąja (trečia) doze – 346 asmenys (2,1 proc.) 

Skiepijami ir vaikai – Palangoje nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 24,5 proc. 12-15 m. amžiaus asmenų. Iš jų dviem vakcinos dozėmis – 19,3 proc., viena doze – 5,2 proc.

Norint užsiregistruoti vakcinai nuo COVID-19 ligos, reikia skambinti į Karštąją COVID-19 liniją tel. Nr. 1808 arba registruotis www.koronastop.lt. Taip pat pasiskiepyti galima ir be registracijos kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 iki 16 val. VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (Vytauto g. 92).

Vyresnio amžiaus – 75 metų ir vyresni – gyventojai, esant poreikiui, nuo COVID-19 ligos  gali būti skiepijami ne tik sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir savo namuose. Siekdami sudaryti kuo palankesnes sąlygas pasiskiepyti kuo didesnei daliai vyresnio amžiaus žmonių, Palangos asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistai šią savaitę jau pradėjo pakartotinai skambinti dar nesivakcinavusiems 75 metų ir vyresniems savo pacientams. Pas vakcinuotis pageidaujančius, tačiau neturinčius galimybės atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą senjorus mobili komanda atvyks į namus. Dar nesulaukusieji sveikatos priežiūros įstaigos atstovo skambučio su tokiu siūlymu 75 metų ir vyresni gyventojai gali ir patys telefonu kreiptis į savo šeimos gydytoją bei išsakyti pageidavimą arba registruotis skiepui tel. Nr. 1808.

COVID-19 Palangos miesto savivaldybė vakcina 3 skiepas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939