„Kuršių“ tarpsezonis: į gimtąjį kraštą sugrįžusio trenerio planus sujaukė netikėta gynėjo išpirka

Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta

Palangos „Kuršiai“ 4-tąjį savo „7bet-NKL“ sezoną pasitinka permainingomis nuotaikomis. Nors į komandą sugrįžo vietinis strategas Povilas Šakinis, tačiau Palangos komanda netikėtai prarado vieną iš savo lyderių Mantvydą Staniulį.

NKLyga.lt kviečia iš arčiau susipažinti su Palangos „Kuršių“ pasiruošimu artėjančiam sezonui.

Nepavykusi serija. Praėjusiame reguliariajame sezone Palangos „Kuršiai“ užėmė 7-tą vietą. Aštuntfinalyje palangiškiai turėjo namų aikštės pranašumą, bet komanda serijoje iki 2 pergalių 1-2 nusileido Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“.

„Komanda atrodė įdomiai, buvo neblogai sukomplektuota, – sakė dabartinis „Kuršių“ vyr. treneris Povilas Šakinis. – Koją jiems pakišo COVID-19 situacija, nes jie daug ir dažnai sirgo, turėjo daug rungtynių sužaisti antroje sezono pusėje.“

Vietinis strategas. Iš Kretingos kilęs P. Šakinis du sezonus Palangos klube yra praleidęs kaip krepšininkas, o kitus du – kaip strategas. Šiame klube kretingiškis baigė savo profesionalią krepšininko karjerą ir išmėgino nepažintą trenerio profesiją.

Buvęs Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ strategas po pusketvirto sezono pertraukos grįžta į naują Palangos komandą „Kuršius“.

„Esu iš Kretingos, bet Palanga man yra gimtasis kraštas, nes čia viskas yra arti. Šiam sprendimui nemažai įtakos turėjo Renaldas Seibutis, nes mes su juo kontraktą aptarėme anksti, – apie savo sugrįžimą į Palangą kalbėjo „Kuršių“ treneris. – Pasikalbėjome, jis papasakojo komandos viziją ir man iš tikrųjų ji buvo priimtina. Arena, susidomėjimas krepšiniu ir aš pats esu iš šio krašto – viskas man pažįstama. Taip ir radome tą bendrą sutarimą ir tikslą.“

Komandos tikslas. „Kuršių“ krepšininkai šiame sezone išsikėlė minimalų tikslą patekti bent tarp aštuonių geriausių „7bet-NKL“ komandų. Labai geru sezono rezultatu klubas laikytų patekimą į geriausiųjų ketvertuką.

„Visas klubas yra naujas, jaunas, bet ir labai ambicingas. Tas mane ir vilioja: daug ambicijų ir bendri tikslai. Norisi jaunimą ugdyti ir padėti jiems žengti tą žingsnį į aukštesnį krepšinio supratimą. Šį sezoną turime jaunų žaidėjų, kurie dar iki šiol neatsiskleidė“, – su R. Seibučiu aptartais tikslais dalinosi P. Šakinis.

Sudėties pokyčiai. Mantvydas Staniulis yra vienas iš „Kuršių“ žaidėjų, gavusių galimybę šiais metais rungtyniauti stipriausioje šalies lygoje LKL. Prieš sezono startą išpirktas lyderis „Kuršių“ komandai buvo netikėta žinia. Į Prienų „Labas GAS“ išvykusiam M. Staniuliui reikėjo ieškoti skubios pamainos, kurią galiausiai pavyko rasti užsienyje.

„Mes turėjome pulti ieškoti tinkamo žaidėjo, kuris tiktų mano filosofijai ir mūsų komandai. Ieškojau žaidėjo, kuris visų pirma galėtų ir pats rinkti taškus, ir ieškotų kitų komandos draugų, – apie tarpsezonio komplektacijos iššūkius pasakojo P. Šakinis. – Naujokas amerikietis D.J. Haynesas gali žaisti su komanda, o reikiamu momentu pasiimti komandą ant savo pečių ir nusinešti į pergalę. Dar yra sunku spręsti, kaip jam seksis, nes žaidėjas dar tik antrą dieną pas mus. Ką aš mačiau ir kiek man teko su juo bendrauti, jisai tikrai gali mums stipriai padėti. Komplektaciją turime neblogą: perspektyvus jaunimas ir keletas vyresnių žaidėjų, kurie reikiamu momentu duos rezultatą, perlauš rungtynes.“

Šiame „7bet-NKL“ sezone prie „Kuršių“ komandos taip pat prisijungė Tadas Budrys, Vidmantas Užkuraitis, Tadas Kararinas, Karolis Sapiega ir Herkus Kumpys.

Tarpsezonio pasiruošimas. Palangos „Kuršių“ komanda iš 6-ių sužaistų draugiškų rungtynių iškovojo 2 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Komanda savo jėgas išmėgino su Latvijos vicečempionais „Ventspils“, LCC universitetu, Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“ ir „Gargždais“.

„Į kiekvienas rungtynes, į kurias mes einame, turime kautis nežiūrint į varžovą. Rinkausi specialiai stiprius varžovus, kad tikrai pamatytume, ko mums trūksta, kad vyrukai pajustų tą brandų, fizišką krepšinį. Aš manau, mums tai pavyko pasiekti, – pasiruošimo detalėmis dalinosi strategas. – Ko mums nepavyko užtikrinti, tai stabilumo. Mes vienose rungtynėse pradedame gerai ir krentame į duobelę. Paskui turime iš jos kapanotis vėl. Įdedame labai daug pastangų. To stabilumo sunku mums yra įgauti, kadangi sudėtis yra jauna. Manau, kad tas rezultatas pasirodys netrukus.“

Pirmąsias šio sezono rungtynes palangiškiai žais jau artėjantį ketvirtadienį, spalio 7 d. išvykoje su Joniškio „Delikateso“ komanda.

NKL
NKL Palangos „Kuršiai“ krepšinis Palangos krepšinis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939