Antano Mončio namai-muziejus parodoje „Hommage“ kviečia pajusti sukomponuotą, sukonstruotą ir suvaldytą judesį

AMNM nuotraukose - parodos fragmentai
AMNM nuotraukose - parodos fragmentai

Antrąjį rudens mėnesį Antano Mončio namai-muziejus pasitinka ypatingai: šiandien, 2021 m. spalio 1 d., čia atidaroma paroda „Hommage à Serge Lifar“, tapusi šiais metais minimo skulptoriaus Antano Mončio (1921–1993) gimimo šimtmečio akcentu. Paroda atidaroma ir pristatoma lankytojams 15.00 val.

„Ši paroda – tai pasakojimas apie šokio dievu vadinamą ukrainiečių kilmės baleto šokėją Sergejų Lifarą, kurio gyvenimo įvykiai turi daug paralelių su tuo, ką patyrė A. Mončys. Abu pabėgėliai, abu gabūs menininkai, atsiskleidę Paryžiuje, abiejų ateitis buvo miglota, abu išgyveno ypatingą tėvynės ilgesį, abu geraširdžiai, tik vienas – kaip vėjas, o kitas – ramaus žemaitiško būdo“,  – sako Antano Mončio namų-muziejaus direktorė, skulptoriaus A. Mončio dukterėčia Loreta Birutė Turauskaitė.

Atidaromoje parodoje rodomas simbolinis skaičius – šimtas – kūrinių, kurie atsiskleidžia kaip S. Lifaro darbų meninis atvaizdavimas. Kaip teigiama parodos anotacijoje, paroda neseka šokėjo gyvenimo chronologija ir nerodo jo paties darbų, tačiau „bando atvaizduoti galimas idėjas už tų darbų, kuriuos S. Lifaras sukūrė ne tokius „tolerantiškus“. Didelė parodoje rodomų kūrinių parodo fragmentus darbų, kurių choreografiją S. Lifaras kūrė ar perkūrė, istorijas bei darbus kitų menininkų, kurie iš dalies buvo įkvėpti Lifaro kūrinių.

Pasak L. B. Turauskaitės, šiuos kūrinius sukūręs menininkas  norėjo parodos sceną užleisti būtent S. Lifarui, o pats likti jos užkulisiuose. „Pabrėžtina, kad taip pasielgti gali tik didelę savivertę turintis, pripažintas menininkas, nesivaikantis šlovės laurų, bet užtikrintai einantis meno keliu“, – sako ji.

Parodą „Hommage à Serge Lifar“ Palangoje esančiame Antano Mončio namuose-muziejuje bus galima lankyti iki gruodžio 1 dienos muziejaus darbo laiku nuo trečiadienio iki sekmadienio 10–17 val. Atsižvelgiant į šiuo metu keliamus sveikatos apsaugos reikalavimus, parodos lankytojų prašome dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis saugių atstumų.

AMNM nuotraukose - parodos fragmentai AMNM nuotraukose - parodos fragmentai AMNM nuotraukose - parodos fragmentai AMNM nuotraukose - parodos fragmentai AMNM nuotraukose - parodos fragmentai
Antano Mončio namai-muziejus paroda „Hommage à Serge Lifar“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,953