Miesto pradinukai profilaktiškai bus testuojami greitaisiais antigeno testais savikontrolės būdu

Miesto pradinukai profilaktiškai bus testuojami greitaisiais antigeno testais savikontrolės būdu

Visi Palangos ir Šventosios mokyklų mokiniai, kurių tėvai yra davę susitikimą testavimui, ugdymo įstaigose nuo  rugsėjo 16 d., bus profilaktiškai testuojami ne kaupinių PRG metodu, o greitaisiais antigeno testais savikontrolės būdu. Taip siekiama išvengti nebūtinų saviizoliacijos atvejų bei sumažinti  mobilaus punkto testavimo apimtis.

Testuojant greitaisiais antigeno testais savikontrolės būdu, gavus teigiamą testo atsakymą, izoliuotis iki bus atliktas PGR tyrimas bei gauti jo rezultatai turės tik tas asmuo, kurio tyrimo rezultatas yra teigiamas. Ir tik patvirtinus COVID-19 ligą PGR metodu, izoliuotis privalės dalis ar visa klasė. Asmenims, kurie yra pasiskiepiję ar turi teigiamą antikūnų testą, izoliuotis nereikės.

Tirtis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais yra paprasta – imti nosies landų ėminį bei įvertinti rezultatus galės patys mokinai, prižiūrimi atsakingų mokyklos darbuotojų. Kaip taisyklingai atlikti tyrimą, pamokys Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Testavimas bus vykdomas kas 3-5 dienas.

Savivaldybės atstovai, mobilaus punkto koordinatorius, mokyklų vadovai bei Visuomenės sveikatos biuro specialistai aptarė, kaip paspartinti galimybę moksleiviams, profilaktinių tyrimų metu gavusiems teigiamą atsakymą, atlikti PGR tyrimą mobiliajame punkte. Siekiant, kad galimas susirgimo COVID-19 atvejis būtų ištirtas kuo skubiau (per 48 valandas) bei būtų stabdomas galimas infekcijos plitimas ugdymo įstaigoje, sutarta dėl nuolatinio ugdymo įstaigos, Visuomenės sveikatos biuro bei mobilaus punkto bendradarbiavimo ir keitimosi informacija. Ugdymo įstaigoje užfiksavus teigiamą tyrimo rezultatą, Visuomenės sveikatos biuro specialistai padės tėvams užregistruoti vaiką skubiam PGR testui.

Mokinių tėvai taip pat prašomi būti atsakingi – jei vaikui COVID-19 nustatomas ne profilaktinių tyrimų mokykloje metu, apie tai kuo greičiau informuoti ugdymo įstaigoje paskirtą Visuomenės sveikatos biuro specialistą, kad kuo greičiau būtų užkirstas kelias galimam infekcijos plitimui ugdymo įstaigoje.

Kaip elgtis tėvams, kurių vaikui nustatoma COVID-19 liga?

  • Jei COVID-19 liga nustatoma profilaktinio patikrinimo ugdymo įstaigoje metu, vaiką skubiam PGR tyrimui padės užregistruoti ugdymo įstaigoje paskirti Visuomenės sveikatos biuro specialistai, bendradarbiaudami su ugdymo įstaiga ir Mobiliuoju punktu.
  • Jei COVID-19 liga nustatoma ne profilaktinio patikrinimo ugdymo įstaigoje metu, apie šį susirgimą prašome informuoti ugdymo įstaigoje paskirtą VSB specialistą arba klasės auklėtoją ir būtinai – šeimos gydytoją.
Palanga Šventoji mokyklos mokiniai testavimas greitieji antigeno testai saviizoliacija COVID-19 PGR tyrimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922