Palangoje – jubiliejinės Rotary sporto žaidynės

Palangoje – jubiliejinės Rotary sporto žaidynės

Šį savaitgalį šimtai rotariečių su šeimomis susirinks į Palangoje vyksiančias tradicines sporto žaidynes – „Rotariadą“. Jau dvidešimtą kartą rengiamoje rotariečių sporto šventėje tikimasi sulaukti arti tūkstančio dalyvių iš Lietuvos Rotary, Rotaract, Interact klubų bei svečių iš užsienio šalių kurių tikslas ne tik pasportuoti, bet ir paremti Lietuvos paralimpiečius.

„Mums garbė priimti tokį būrį žmonių, turinčių kilnių idėjų ir tikslų, vertinančių bendrystę ir kuriančių brandesnę, bei jautresnę visuomenę“, – vyksiančiu renginiu džiaugėsi Rotariados partnerės Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaikus.

Dvidešimtą kartą vyksiančioje šventėje, kurioje bus paisoma visų saugumo reikalavimų dėl koronaviruso, rotariečiai susirungs 13-likoje skirtingų sporto rungčių, tokių kaip paplūdimio tinklinis, krepšinis, šachmatai, tenisas, biliardas, smiginis, golfas ir kitų. Varžybose bus išdalinti 27 medalių komplektai.

Į Palangą atvyks ir Lietuvos paralimpinio komiteto delegacija. Paralimpiečiai Rotariados dalyvius ir svečius supažindins su dviem paralimpinėmis rungtimis – rutulio stūmimu ir tinkliniu sėdint.

Nors visus vienys sportas, tačiau šventės dalyviams rengiama kur kas daugiau prasmingų pramogų: labdaros koncertas bažnyčioje, ekskursijos po Palangos kurhauzą, šokių pamokos, saulės palydos prie jūros ir kt.

„Mūsų tikslas yra ne tik sportuoti ar išsiaiškinti sportiškiausius Lietuvos „Rotary“ klubus, bet ir  puoselėti ir skatinti artimą bei tvarų bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir užsienio šalių rotariečių, jų šeimų narių, organizuojant kultūros bei aktyvaus laisvalaikio šventę, tuo pačiu susipažįstant su Lietuvos miesto ir regiono, kuriame organizuojama Rotariada, istorija, papročiais ir tradicijomis. Ir tai darome turėdami misiją – renginio metu  surinktas lėšas skiriame sporto tarp neįgalių asmenų skatinimui ir populiarinimui, bendradarbiaujant su Lietuvos paralimpiniu komitetu“, – sakė Lietuvos Rotary apygardos 1462 valdytojas Evaldas Vaineikis.

Rotariada pirmą kartą buvo suorganizuota 2002-aisiais Palangoje. Joje dalyvavo 7 Rotary klubai kurie varžėsi 3-ose sporto rungtyse. Per 20 metų šventė užaugo iki masiškiausio Lietuvos Rotary renginio. Daugiausiai – 10 kartų Rotariada surengta Palangoje, 5 – Druskininkuose, po kartą – Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose. Šiuo metu Lietuvoje veikia 58 Rotary klubai, vienijantys daugiau nei 1700 narių.

Palangoje – jubiliejinės Rotary sporto žaidynės, nuotrauka-1 Palangoje – jubiliejinės Rotary sporto žaidynės, nuotrauka-2 Palangoje – jubiliejinės Rotary sporto žaidynės, nuotrauka-3 Palangoje – jubiliejinės Rotary sporto žaidynės, nuotrauka-4
Palanga Rotary sporto žaidynės Rotariada
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933