Penktadienį Palangos skulptūrų parke pristatyta skulptūra "Angelas"

Penktadienį Palangos skulptūrų parke pristatyta skulptūra "Angelas"

Rugpjūčio 27 d., penktadienį, 15 val. Palangos skulptūrų parke buvo atidengta klaipėdietės, tačiau šiuo metu Prancūzijoje gyvenančios ir kuriančios menininkės Rūtos Jusionytės skulptūra „Angelas“. Skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvavo pati menininkė, Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, mero patarėjas Pranas Žeimys bei Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus atstovai, VšĮ galerijos "Menų tiltas" direktorius Edvinas Žukas bei šios skultūros atsiradimo iniciatoriai "Linas Agro group" valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius su šeima. 

„Už šią skulptūrą  – iš Paryžiaus atskridusį „Angelą“ – turime būti dėkingi ne tik jį per septynerius mėnesius sukūrusiai Rūtai Jusionytei, – kviesdamas palangiškius ir miesto svečius į skulptūros atidengimo ceremoniją akcentavo vienas jos pastatymo iniciatorių, galerijos „Menų tiltas“ vadovas Edvidas Žukas. – Visų pirma turime būti dėkingi Palangoje gyvenusiam tikram kultūros žmogui Zigmui Stankevičiui ir jo šeimai“.

Šviesios atminties Z. Stankevičius itin mėgęs laiką leisti prie Vytauto gatvės 39A numeriu pažymėtame skvere įkurtame Palangos skulptūrų parke. Ir savo artimiesiems – dukrai ir žentui – sakydavęs, kad jo svajonė yra Palangai padovanoti kokią nors gražią skulptūrą ir šitaip papuošti miestą ir jo paties pamėgtą erdvę.

„Rūta priėmė idėją skulptūrą perkelti į erdvę skulptūrų parke, ir, po septynių mėnesių kūrybos, baltas „Angelas“ iš Paryžiaus atskrido į Palangą“, – sakė skulptūros keline pasirūpinęs V. Žukas, paminėjęs, jog baltajam angelui juodą postamentą-koloną nutašė žymus akmentašys nuo Salantų Juozas Žilinskis ir pabrėžęs, jog viso projekto mecenatas – šviesaus atminimo Z. Stankevičiaus žentas Andrius Pranckevičius.

Atėję į skulptūros „Angelas“ atidengimo ceremoniją turėjo progos pabendrauti su jos autore R. Jusionyte. 

Penktadienį Palangos skulptūrų parke pristatyta skulptūra "Angelas", nuotrauka-1 Penktadienį Palangos skulptūrų parke pristatyta skulptūra "Angelas", nuotrauka-2 Penktadienį Palangos skulptūrų parke pristatyta skulptūra "Angelas", nuotrauka-3 Penktadienį Palangos skulptūrų parke pristatyta skulptūra "Angelas", nuotrauka-4 Penktadienį Palangos skulptūrų parke pristatyta skulptūra "Angelas", nuotrauka-5
Palangos skulptūrų parkas menininkė Rūta Jusionytė skulptūra „Angelas“ Ramybės galerija akmentašys Juozas Žilinskis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939