Į Palangą atskrenda „Angelas“ iš Paryžiaus

Menininkės Rūtos Jusionytės parodos atidarymas/ Organizatorių nuotr.
Menininkės Rūtos Jusionytės parodos atidarymas/ Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 27 d., penktadienį, 15 val. Palangos skulptūrų parke bus atidengta iš Klaipėdos kilusios šiuo metu Prancūzijoje gyvenančios ir kuriančios menininkės Rūtos Jusionytės skulptūra „Angelas“.

Į Palangą atskrenda „Angelas“ iš Paryžiaus, nuotrauka-1

„Už šią skulptūrą  – iš Paryžiaus atskridusį „Angelą“ – turime būti dėkingi ne tik jį per septynerius mėnesius sukūrusiai Rūtai Jusionytei, – kviesdamas palangiškius ir miesto svečius į skulptūros atidengimo ceremoniją akcentavo vienas jos pastatymo iniciatorių, galerijos „Menų tiltas“ vadovas Edvidas Žukas. – Visų pirma turime būti dėkingi Palangoje gyvenusiam tikram kultūros žmogui Zigmui Stankevičiui ir jo šeimai“.

Z. Stankevičius itin mėgęs laiką leisti prie Vytauto gatvės 39A numeriu pažymėtame skvere įkurtame Palangos skulptūrų parkelyje. Ir savo artimiesiems – dukrai Sonatai ir žentui Andriui – sakydavęs, kad jo svajonė yra Palangai padovanoti kokią nors gražią skulptūrą ir šitaip papuošti miestą ir jo paties pamėgtą erdvę.

Artimieji prašymo nepamiršo: dukra ir žentas prieš bemaž metus kreipėsi į E. Žuką prašydami padėti susisiekti su R. Jusionyte, mat šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ pamatė jos skulptūrą „Angelas“, kuri jiems nepaprastai patikusi. 

„Rūta priėmė idėją skulptūrą perkelti į erdvę skulptūrų parke, ir, po septynių mėnesių kūrybos, baltas „Angelas“ iš Paryžiaus atskrido į Palangą“, – sakė skulptūros keline pasirūpinęs V. Žukas, paminėjęs, jog baltajam angelui juodą postamentą-koloną nutašė žymus akmentašys nuo Salantų Juozas Žilinskis ir pabrėžęs, jog viso projekto mecenatas – šviesaus atminimo Z. Stankevičiaus žentas Andrius Pranckevičius.

Ateisiantys į skulptūros „Angelas“ atidengimo ceremoniją turės progos pabendrauti su jos autore R. Jusionyte. Ir ne tik skulptūrų parke: dvi dienas šalia „Ramybės“ galerijos Vytauto g. 35 esančiame „Ramybės“ klube veiks naujausių pastaruoju metu Paryžiuje sukurtų Rūtos Jusionytės skulptūros ir tapybos darbų paroda. Paroda bus atidaryta penktadienį, rugpjūčio 27 d. 16 val. ir lauks lankytojų iki 21 val., o šeštadienį, rugpjūčio 28 d. ekspoziciją bus galima apžiūrėti nuo 12 iki 19 val.

Projekto mecenatas Andrius Pranckevičius, partneriai: galerija „Menų tiltas“, Vilnius, „Ramybės“ galerija, Palanga, Palangos miesto savivaldybės kultūros skyrius.

Palangos skulptūrų parkas menininkė Rūta Jusionytė skulptūra „Angelas“ Ramybės galerija akmentašys Juozas Žilinskis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,944