Šiaulietis ir palangiškis bus teisiami už apgaulingą kreditų ėmimą: pasisavino virš 20 tūkst. eurų

Šiaulietis ir palangiškis bus teisiami už apgaulingą kreditų ėmimą: pasisavino virš 20 tūkst. eurų

Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, vienas iš kaltinamųjų galimai sugalvojo apgaule pasisavinti finansines paslaugas teikiančių įmonių pinigus. Įtariama, kad tikslui įgyvendinti šiaulietis pasiūlė moteriai už piniginį atlygį paimti savo vardu vartojimo kreditus ir pažadėjo mokėti įmokas už juos. Manoma, kad asmuo, tęsdamas savo sumanymą, susisiekė su vienos įmonės vadybininku, kuris yra antrasis kaltinamasis šioje byloje. Šiaulietis galimai paprašė palangiškio gauti moteriai kuo didesnius vartojimo kreditus. Tyrimo duomenimis, iš viso moters vardu buvo paimta 22 tūkst. ir 880 eurų, kuriuos pasisavino šiaulietis.

Palangiškis, kaip įtariama, turėdamas teisę tarpininkauti finansines paslaugas teikiančioms bendrovėms, vykdė žmonių prašymus gauti kuo didesnį vartojimo kreditą asmenims. Surinkta duomenų, kad palangiškis galimai sudarė vartojimo kreditų sutartis su keliais asmenimis ir jiems apgaulės būdu gavo didesnius nei leistina vartojimo kreditus. Manoma, kad tokių paimtų kreditų bendra suma yra 41 tūkst. ir 560 eurų.

Už apgaule savo ar kitų naudai įgytą didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba sukčiavimą dalyvaujant organizuotoje grupėje baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimas iki 8 metų, o už apgaule gautą kreditą, paskolą arba kitus kreditinius įsipareigojimus – bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Byla perduota Šiaulių apylinkės teismui.

Prokuratūros inf.
pasisavino pinigus kreditų ėmimas sukčiavimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939