Teršėjams primenama – už ne vietoje paliktas atliekas numatyta administracinė atsakomybė

Teršėjams primenama – už ne vietoje paliktas atliekas numatyta administracinė atsakomybė

Ne vietoje, dažniausiai – ne ties savo namais, o ties kaimynais, kai kurių gyventojų paliekami atliekų maišai pareikalauja papildomų miesto tvarkymo sąnaudų bei kelia ne tik kaimynų, bet ir miestą tvarkančių darbuotojų nepasitenkinimą. Miestą teršiantiems gyventojams derėtų prisiminti, jog už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu atsikratė nebereikalingais daiktais arba atliekomis.

„Apmaudu, kad neretai norintieji neleistinu būdu atsikratyti atliekomis netgi nepasivargina šiukšlių maišų sukrauti prie konteinerio – palieka jas tiesiog ant miesto šaligatvio ir, žinoma, ne ties savo namų langais. Yra pasitaikę net tokių atvejų, kai tiesiog į gatvę išmetami ne tik nebereikalingi daiktai, bet ir mirusio asmens dokumentai“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.

Neleistinai būdais atsikratoma ne tik smulkiais nebereikalingais daiktais, bet ir stambiagabaritėmis atliekomis. Nepaisydami paskelbto stambiagabaričių atliekų surinkimo grafiko, kai kurie gyventojai kada tik užsimanę ištempia ant šaligatvių senus baldus, didesnius rakandus, neveikiančią buitinę techniką, nereikalingas dušo kabinas, sudaužytas kriaukles ir net nuo stogo nuimto šiferio lakštus. Taip ne tik teršiamas miestas, gadinamas kurorto įvaizdis, bet ir sukeliama papildomo neplanuoto darbo komunalininkams – gavę kaimynų pranešimus arba patys pastebėję, komunalininkai yra priversti skubiai vykti į nurodytą vietą ir surinkti išmestas atliekas.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ Komunalinių atliekų tvarkymo skyriaus vadovo Ginto Mackevičiaus teigimu, tokia gyventojų savivalė griauna visą tvarką – užuot, gyventojams iš anksto pranešus apie norimus išmesti daiktus, tarnyba kartą į mėnesį važiuotų nurodytais adresais, dėl teršėjų komunalininkams tenka sukti ratus po visą miestą bei rinkti bet kada ir bet kur išmetamas atliekas. Tai ne tik pareikalauja papildomų išlaidų, bet ir nuo svarbesnių užduočių tenka atitraukti darbuotojus ir techniką.

Primename, kad pagal visoje Lietuvoje patvirtintą atliekų tvarkymo reglamentą, stambiagabarites atliekas priima šalies regioninių atliekų tvarkymo centrų (RATC) stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės. Tokia Klaipėdos RATC aikštelė yra netoli Palangos – Kretingos rajone, Joskaudų kaime. Į šią aikštelę stambiagabarites atliekas atvežti turėtų patys gyventojai. Tačiau „Palangos komunalinis ūkis“ savo miesto gyventojams daro nemokamą paslaugą – pati bendrovė nustatytomis dienomis surenka gyventojų išmetamus daiktus, tad palangiškiams nereikia rūpintis nei dideliems daiktams išvežti būtinu sunkiasvoriu transportu, nei darbo jėga.

Šią paslaugą miesto komunalininkai teikia kiekvieną mėnesį: iš Palangos centrinės miesto dalies gyventojų stambiagabaritės atliekos kas mėnesį nemokamai surenkamos kiekvieną pirmąjį trečiadienį, o Šventosios seniūnijoje – pirmąjį mėnesio ketvirtadienį. Iš anksto užsiregistravę, stabmiagabaričių atliekų išvežimo dieną (ne anksčiau) gyventojai savo išmetamus daiktus iš namų turi išnešti prie gatvės, kur juos surenka specialiai toms dienoms skirtos trys komunalininkų tarnybos mašinos.

Gyventojai, neturintys sąlygų iki vežimo dienos namuose sandėliuoti nereikalingų baldų ar įrangos, stambius daiktus patys turėtų nusivežti į Joskaudų stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę. Korpusinius baldus ir nebereikalingą elektroninę techniką gyventojai nemokamai gali palikti ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kieme (Ganyklų g. 34) esančiuose specialiuose konteineriuose.

Primename, jog už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė. Baudos skiriamos ne tik už miesto šiukšlinimą, bet ir už ne nustatytomis dienomis į gatvę išmestas stambagabarites atliekas. Taip pat bauda numatoma ir tiems gyventojams, kurie po remonto darbų statybinį laužą suverčia į požeminius atliekų konteinerius – po remonto darbų susikaupusį statybinį laužą gyventojams privalu patiems išvežti į Joskaudų aikštelę, kur jis priimamas nemokamai.

Palangos miesto savivaldybė Viešosios tvarkos skyrius specialistai pranešimai šiukšlių maišai stambiagabaritės atliekos gyventojai UAB „Palangos komunalinis ūkis“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939