Virtualus policijos patrulis praneša: socialiniuose tinkluose vėl siaučia sukčiai

Virtualus policijos patrulis praneša: socialiniuose tinkluose vėl siaučia sukčiai

Šiuo metu sukčiai vėl intensyviai socialiniame tinkle „Facebook“ kuria vis naujus netikrus puslapius "Lidl Lietuva" vardu, kuriuose skelbia "konkursus". Primename jau anksčiau skelbtą informaciją apie konkursus socialiniuose tiksluose, rašoma virtualaus policijos patrulio ,,Facebook" paskyroje.

Čia pat primenama, kad Jums sudalyvavus sukčių „konkurse“: pakomentavus įrašą, pasidalinus įrašu ar net paspaudus „patinka“ sulauksite privačios žinutės su sveikinimu laimėjus prizą ir raginimu registruotis.

Nuo šio momento „įjunkite“ aukščiausio lygio budrumą:

1) Jeigu prašoma pateikti Jūsų asmens duomenis – neteikite, nes tai sukčiai norintys pasinaudoti Jūsų duomenimis.

2) Jeigu prašoma suvesti Jūsų mokėjimo kortelės duomenis – neveskite, nes tai sukčiai norintys pasisavinti visus Jūsų kortelėje esančius pinigus.

3) Jeigu žinutė parašyta su akivaizdžiomis gramatinėmis, stiliaus ar logikos klaidomis – akivaizdu, jog turite reikalą su sukčiais iš užsienio.

4) Jeigu žinutėje yra nuoroda – būkite atsargūs ir jos neatidarinėkite, nes galite sulaukti kenkėjiškų programų savo kompiuteryje.

Socialiniuose tinkluose nepraraskite budrumo. Visuomet įsitikinkite ar paskyra yra oficiali ir tikrai priklauso žinomam asmeniui ar įmonei.

Nepatingėkite pasiieškoti informacijos ir pasitikrinti ar kiti interneto vartotojai nebuvo apgauti panašiu būdu.

Galiausiai, jeigu patikėjote sukčiais ir nukentėjote – kuo greičiau apie tai praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt

sukčiai socialiniai tinklai Lidl Lietuva konkursai virtualaus policijos patrulis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,944