„Skrajojantį olandą“ lydi sėkmė – jam atiteko ir „Albatrosas“

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė. KVMT nuotr.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė. KVMT nuotr.

Richardo Wagnerio operą „Skrajojantis olandas“ užgimusią Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre lydi neblėstantis sėkmės šleifas. Geriausiu uostamiesčio spektakliu pripažintas bei šalies operos įvykiu vadinamas pastatymas pelnė ir „Albatroso“ apdovanojimą.

Liepos 22-ąją iškilmingoje ceremonijoje prie paminklo Smiltynėje įteikti „Albatroso“ apdovanojimai už reikšmingiausius praėjusių metų darbus jūrinės kultūros srityje. Statulėlės – „Albatroso" paminklo sumažintos kopijos - teikiamos ne tik jūrininkams, bet ir kitaip su jūra susijusiems asmenims, kurie savo veikla prisideda prie Klaipėdos – uostamiesčio garsinimo. Šiemet viena statulėlė atiteko Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui už R. Wagnerio operos "Skrajojantis olandas" pristatymą Didžiajame elinge.

Statulėlė „Albatrosas“., KVMT nuotr.
Statulėlė „Albatrosas“., KVMT nuotr.

Klaipėdos pajūris toks pagavus, kad įkvėpė ne tik garsųjį kompozitorių Richardą Wagnerį parašyti operą „Skrajojantis olandas“, bet ir Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą – pristatyti šią operą ant marių kranto, scenografiją patikint Klaipėdos senajam elingui, o į spektaklio statistų būrį įtraukiant net tikrą laivą „Nordwind“.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklis pirmą kartą pelnė tokį garbingą apdovanojimą. Neabejojame, kad „Skrajojantis olandas“, kuriame muzika ir režisūros menas į vientisą scenografinį vaizdinį susiliejo būtent metaliniame istorinės Klaipėdos Pauliaus Lindenau laivų statyklos elinge,  puikus Klaipėdos jūrinės dvasios įprasminimas. Ir tam beveik nėra lygių konkurentų: tarp žiūrovų „praplaukiantis“ laivas, tūkstančiai litrų marių vandens vilnijantys nuo pastolių bei pasaulyje garsaus kompozitoriaus muzika suskambanti iš pajūrio krašto kilusių solistų lūpose. Kas gali būti gražiau ir jautriau? 

Opera „Skrajojantis olandas“., M.Aleksos nuotr.
Opera „Skrajojantis olandas“., M.Aleksos nuotr.

Jūrų dievai greičiausiai tai išgirdo, nes 2020-ieji KVMT buvo operos „Skrajojantis olandas“ pripažinimo ir sėkmės metai: ji pelnė „Padėkos kaukę“ kaip geriausias spektaklis, o režisierius Dalius Abaris, kaip geriausias metų režisierius, Dalando partijos atlikėjas Tadas Girininkas, kaip geriausias solistas, – buvo apdovanoti aukščiausiu scenos meno įvertinimu - „Auksiniais scenos kryžiais“.

Klaipėdos pajūryje 2020-ųjų rugpjūčio 1-ąją „apsilankęs“ užkeiktojo šmėklų laivo kapitonas – Skrajojantis olandas užbūrė ne tik Klaipėdos ar Lietuvos operos gerbėjų širdis. Klaipėdietiškojo „Skrajojančio olando“ fenomenas transliuotas LRT, tad su juo susipažino ne tik vasarą jo nematę lietuviai, bet ir tautiečiai gyvenantys užsienyje. Visai neseniai į nuostabiu reginiu - opera „Skrajojantis olandas“ grožėjosi milijoninė tarptautinė publika. KVMT opera buvo transliuojama pasaulinio garso operos platformoje „OperaVision“, o publika iš Amerikos, Afrikos ir kitų žemynų, ne tik liaupsino kūrėjų sumanymą, bet ir susidomėjo kur ta Klaipėda, nes ne tik Lietuvos, bet ir mūsų miesto vardą išgirdo pirmą kartą.

Didžiuojamės spektaklio pastatymo komanda: spektaklį Klaipėdoje kūrė dirigentas Modestas Pitrėnas, koncepcijos autorius ir režisierius Dalius Abaris, režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų ir grimo dailininkė Sandra Straukaitė, choreografas Aurelijus Liškauskas, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis.

Opera „Skrajojantis olandas“., Martyno Aleksos nuotr.
Opera „Skrajojantis olandas“., Martyno Aleksos nuotr.

„Skrajojančiame olande“ dainuos šalyje ir Europoje žinomi, iš Klaipėdos kilę solistai: Almas Švilpa (Olandas), Tadas Girininkas (Dalandas), Sandra Janušaitė (Zenta) ir kiti. Klaipėdoje pirmą kartą prisistatys Rihards Mačanovskis iš Latvijos (Olandas), Manuela Uhl iš Vokietijos (Zenta). Išgirsite Metropolitan operoje dainavusį – Kristian Benedikt (Erikas), Rafailą Karpį (Vairininkas), Dalią Kužmarskytę (Marija), latvių tenorą Andrį Ludvigsą (Erikas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro chorą, simfoninį orkestrą, baleto bei mimanso artistus.

Richardo Wagnerio opera „Skrajojantis olandas“ elinge bus rodoma liepos 29 ir 31 d. bei rugpjūčio 1 ir 4 d. Visų labai laukiame!

KVMT inf.

opera „Skrajojantis olandas“ Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras „Albatroso“ apdovanojimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932