Būrys lengvaatlečių žingsniu arčiau Tokijo: Glebauskas, Zarankaitė ir jaunasis Alekna pasiekė rekordus

Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr.

Palangoje prasidėjo svarbiausios atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybos lengvaatlečiams – šalies čempionatas. Viltis dalyvauti žaidynėse sustiprino visi pirmą varžybų dieną startavę rinktinės lyderiai: Adrijus Glebauskas pasiekė varžybų rekordą, Ieva Zarankaitė diską numetė toliausiai karjeroje, o Simas Bertašius ir Agnė Šerkšnienė čempionų titulus iškovojo pasiekę aukštus rezultatus.

Vyrų šuolių į aukštį rungtyje A.Glebauskas peršoko 229 cm – aukščiau sportininkas yra šokęs tik kartą gyvenime, prieš kelias savaites Kaune įveikęs vienu centimetru didesnį aukštį. Kaunietis „uždirbo“ 1270 olimpinio reitingo taškų bei reitinge turėtų aplenkti Bahamų, Meksikos, Brazilijos ir Puerto Riko šuolininkus. Šiuo metu lietuvis klasifikuojamas 31-as, o į žaidynes keliaus 32 šios rungties atstovai.

„Buvo tikrai kitoks Lietuvos čempionatas, kitokios varžybos nei visos kitos, kurias turėjau gyvenime. Jos reiškė labai daug, turi aukštą kategoriją. Žinojau, kad čia reikia pasiimti kuo daugiau taškų, kad patekčiau į olimpines žaidynes. To jaudulio buvo, visas tas birželio mėnuo labai nervingas. Smagu, kad pavyko, gal ne maksimumą, bet arti maksimumo“, – rezultatu džiaugėsi A.Glebauskas.

Ar lengvaatletis pateks į pirmąsias karjeroje olimpines žaidynes, paaiškės kitą savaitę, atnaujinus planetos reitingą. Vykdyti normatyvus bei rinkti taškus galima iki birželio 29-osios.

„Visada planuoju blogiausią scenarijų, o pagal šiandienos rezultatą gavau daugiau taškų. Turėtų užtekti, nežinau“, – šyptelėjo A.Glebauskas.

Aukšti rezultatai užfiksuoti disko metimo varžybose. Tarp vyrų triumfavo Andrius Gudžius, įrankį numetęs 67,21 m. Tiesa, sportininkas atliko tik keturis bandymus ir iš varžybų pasitraukė dėl kojos skausmų.

„Trauma nėra rimta, mikro, bet labai šviežia. Dirglumas yra, skausmas yra, diskomfortas neleidžia mest. Pats kaip ir noriu, bet darau metimą, o koja klumpa viduryje. Rizikinga, tad ačiū Mykolui, kad privertė parodyti rezultatą. Per daug nerizikavome, reikia pasitaupyti olimpiadai. Rezultatu šiandien labai patenkintas, žiūrint į sąlygas, kaip jaučiausi, viskas labai gerai“, – komentavo A.Gudžius.

Antrą vietą užėmė 18-metis Mykolas Alekna, įrankį numetęs net 63,52 m. Jis pagerino A.Gudžiui priklausiusį Lietuvos 19-mečių rekordą. Europos ir pasaulio čempionas jaunąjį kolegą sektoriuje nuoširdžiai palaikė bei ragino.

„Ne tik didėja konkurencija, į Lietuvą grįžta aukšto rango varžybos. Mykolas jas kels tik tolyn ir tolyn į viršų. Jo amžiaus rezultatas yra ypatingai aukšto lygio, aš be galo džiaugiuosi ir skatinu vyruką, kad jis pabandytų įgyvendinti savo potencialą. Iš to, ką šiandien mačiau varžybose, šis rezultatas yra kosminis“, – ateities žvaigždės progresu džiaugėsi A.Gudžius.

Šeštasis M.Aleknos bandymas skriejo už 65 metrų ribos, tačiau kliudė sektoriaus šone padėtą skaičių rodančią lentelę ir buvo neįskaitytas. Olimpinis normatyvas lygus 66 metrams.

„Su treneriu dirbame, ruošiamės. Kad rezultatai bus geri, tikėjausi, bet kad tokie geri – tikrai ne. Galvojau mesiu virš 60 metrų, – sakė M.Alekna. – 65 metrai gal ir realu, bet truputį per anksti. Turėjau tik dvi treniruotes su 2 kg disku, pirmos varžybos. Įvykdyti olimpinio normatyvo tikrai nebandau, šiemet turiu savo amžiaus grupės pasaulio čempionatą, Europos čempionatą, tad fokusuosiuosi ties savo svorio įrankiu.“

Toli diskas skrido ir moterims. I.Zarankaitė pagerino asmeninį rekordą, įrankį numetusi 62,08 m. Beje, šiandien metikė mini savotišką sukaktį – proveržis karjeroje bei rekordų liūtis prasidėjo praėjusių metų birželio 25-ąją Birštone.

„Jausmas labai geras, žinoma, norėjosi olimpinio normatyvo. Tikrai labai džiaugiuosi – pagaliau asmeninis rekordas. Visą sezoną sunkiai sekasi mesti, jaučiu spaudimą dėl olimpiados, dėl normatyvo. Psichologinis spaudimas jaučiasi, aišku, pati sau jį užkraunu. Pagaliau rezultatas panašesnis į tą, kam ruošiausi“, – teigė I.Zarankaitė.

Uteniškei šis rezultatas atnešė 1210 olimpinio reitingo taškų ir jei atranka į Tokijo žaidynes baigtųsi šiandien, jai atitektų paskutinis kelialapis. Vis dėlto savaitgalį vyks ir kitų šalių nacionaliniai čempionatai, tad mūsiškei sėkmingo starto reikės ir antradienį vyksiančiose Vilniaus sporto klubo „Cosma“ taurės varžybose. Olimpinis normatyvas lygus 63,50 cm.

„Labai džiugu, kad šiandien numečiau 62 metrus. Tai duoda pasitikėjimo savimi, jog galiu mesti dar toliau. Laukia dar vienerios varžybos, tikėsimės ten normatyvo arba bent kuo labiau priartėti prie jo“, – sėkme tiki I.Zarankaitė.

1500 m rungtyje triumfavo S.Bertašius, distanciją įveikęs per 3 min. 40,14 sek. bei į taupyklę įsirašė 1205 taškus – tai leis pagerinti poziciją atrankos į Tokijo žaidynes reitinge. Viena didžiausių staigmenų čempionate užfiksuota 400 m rungtyje, kur aukso medaliu pasidabino pirmą kartą Lietuvoje bėgęs JAV gyvenantis Tomas Keršulis. 19-metis distanciją įveikė per 47,79 sek. bei pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą.

Analogiškoje moterų rungtyje aštuntą kartą čempione tapo Agnė Šerkšnienė, nuotolį nubėgusi per 52,86 sek. Beje, po praėjusį savaitgalį vykusio Europos komandinio čempionato lengvaatletė sirguliavo, tačiau prabangos nebėgti Lietuvos pirmenybėse bei prarasti reitingo pozicijas sau leisti negalėjo.

„Manau, kad pavyko (atsistatyti – lengvoji.lt), kiek tai buvo įmanoma. Tikrai buvo abejonių, ar šiandien galiu bėgti. Ir prieš tai forma nebuvo įspūdinga, o dabar dar iškritau savaitei laiko. Tai tarsi paskutinė proga, kur galima kvalifikuotis, pasigerinti reitingą į olimpines žaidynes, tai galvojau, kad ir kaip bebūtų, reikia ignoruoti neigiamus nutikimus. Iš tikrųjų džiaugiuosi, manau, man pavyko šiandien“, – pasirodymu patenkinta liko A.Šerkšnienė.

Sportininkė antradienį dar varžysis Vilniuje, tačiau tikimybė pagerinti reitingo taškų vidurkį nėra didelė.

„Šiek tiek emocijų atoslūgio jaučiasi, bet dar dalyvausiu „Cosma“ taurėje, bėgsiu 400 m. Noriu padaryti viską, ką galiu, kad po to būtų ramu“, – šyptelėjo A.Šerkšnienė.

Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas tęsis šeštadienį – ypač svarbūs startai laukia Airinės Palšytės, Dovilės Kilty, Modestos Morauskaitės ir Gedimino Truskausko.

Robertas Trakys,

lengvoji.lt
Palanga lengvoji atletika kelialapiai Tokijo olimpinės žaidynės Lietuvos Čempionatas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924