Tiesa apie Pudras Palangoje

Tiesa apie Pudras Palangoje

Antradienį, birželio 22 dieną, pranešta, kad festivalis "Pudra" nukeliamas į kitus metus. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė renginio organizatoriai.

„2019 m.

Nusprendžiau Pudrą iš Nidos perkelti į Palangą. Išsinuomojau vilą Auską, likus dviems mėnesiams iki renginio, standartine tvarka kreipėmės į savivaldybę dėl alkoholio licencijos išdavimo. Licencijos išdavimas yra įprasta procedūra -  įvairaus plauko cepelinų valgymo varžybos Palangos centre nesunkiai minėtas licencijas gauna per kelias dienas. Savivaldybė mūsų paprašė įvairių dokumentų, renginio planų, kadastro matavimų, perimetro brėžinių (velniai žino kam) - mes juos akimirksniu susiuntėm savivaldybei ir prasidėjo laiko vilkinimas. Siunčiam elektroninius laiškus - niekas neatsako. Skambiname - neturi laiko šnekėti, numetinėja, neatskambina. Ir taip pusantro mėnesio.

Likus savaitei iki renginio nusprendėme, kad daugiau laukti nebegalime. Su visais dokumentais atvykome tiesiai į Palangos savivaldybę reikalauti atsakymų. Pirmą dieną nepriėmė. Antrą dieną nebuvo kam priimti. Trečią dieną sėdėjome savivaldybės pastate penkias valandas ir pagaliau gavome leidimą pakilti į antrą aukštą. Kyšių, bezdalų ir manipuliacijų užimamomis pareigomis kvapas pasijuto iškart. Administracijos direktorė ir ūkvedys (neaišku kodėl jis sprendžia alkoholio licencijų išdavimo klausimus) griežtai teigė, kad Auska neturi žemės, kažkokios tvoros nelegalios ir, kad Pudros daryti mes NEGALIME!!! Buvome išprašyti lauk ir durys užsitrenkė. 

Už dviejų dienų renginys, reikia kažką daryti. Stresas. Maždaug 80 festivalio darbuotojų ir savanorių komanda jau vietoje. Renginio svečiai iš Lietuvos ir užsienio jau pakeliui. Svečiai suplanavę atostogas, užsiregistravę nakvynes įvairiuose Palangos viešbučiuose, kostiumai pasiūti. Viskas suorganizuota, apart licencijos.

Telefonas į rankas, skambučiai, pasirodo yra žmogus, kuris už atitinkamą pinigų sumą gali padėti. Deryboms laiko nėra. Nepamenu kas nutiko, bet stebuklingai kitą dieną licencija buvo mūsų rankose, su visais savivaldybės antspaudais ir pan., prie kitų dokumentų buvo aiškus Auskos teritorijos planas, kuriame 20ha žemės, kurioje statyti galime tvoras, dekoracijas ir tt. Kas buvo toliau jūs patys pamenat: karnavalas, Džordža, saulėtekis, šypsenos, draugystė. 

2020 m.

Pavasaris, pradedam organizuoti Pudrą. Visi suprantam, kad savivaldybės cirke vis dar sėdi tie patys korumpuoti tamsuoliai, todėl nusprendėm į ją nesikreipti. Rengiame privatų renginį, o alkoholį mums pilstys pati Auska, kuri turi alkoholio licenciją. Toks mūsų sprendimas ‘’kažkam’’ nepatinka, renginio nutraukti negali, bet gali pakenkti.

Pudroje praeitais metais buvo daugybė pareigūnų su šunimis, mes juos geranoriškai įsileidom, nors galėjom neįsileist, nes privačiuose renginiuose, kai nėra nusikaltimų, pareigūnams ir šunims vietos nėra. 

Nepamenu ar pasakojau, bet antrą renginio dieną (tiksliau rytą) mano draugas, kuris, beje, buvo absoliučiai blaivas (įpūtė 0.0) buvo surakintas, išvežtas ir užrakintas laikino įkalinimo kameroje. Jam buvo iškelta BAUDŽIAMOJI byla už tai, kad Pudroje per garsiai grojo muzika. Kiek pamenu grėsė laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vėliau dar išaiškėjo, kad čia kažkoks buvęs Klaipėdos apygardos prokuroras negalėjo užmigti. Dveji metai nelaisvės - gal už garsą, gal už tai, kad nesikreipėme į savivaldybę dėl licencijos, nuspręskite patys. Panašu į kaimyninės Baltarusijos režimą.

Ačiū Dievui ir aukštos kompetencijos advokatų komandai, kad padėjo išaiškint tiesą ir byla po 8 mėnesių buvo nutraukta.

2021 m.

Šūdų malūnas Palangos savivaldybėje vėl sukasi, važiuojam:

Šiais metais Palangos savivaldybė paskelbė konkursą vilos Auska nuomai - reiškiasi keisis valdytojai. Jei trumpai, tai panašu, kad konkurso sąlygos buvo tokios, kad konkursą turėjo laimėti iš anksto numatyta įmonė, o pasirodo, kad konkursą laimėjo visai ne ta įmonė. Paskutinėmis minutėmis į aikštelę įžengęs naujas konkurso dalyvis geriausiai atitiko konkurso keliamas sąlygas ir Auska atiteko jaunam 21 metų vaikinui, tiksliau jo įmonei.

Prieš kelias savaites susitikome su juo ir sudarėme nuomos sutartį. Atrodo, gal bent šiemet be streso pavyks suorganizuoti renginį - klydome.

Galimai Palangos savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus aplinka, sužinojusi, kad konkursą laimėjo ne tą įmonė, kuri buvo sutarta, imasi darbo, pradeda rašyti visokius piaro straipsnius, filmuojasi ant laiptų, fotkina nusilupusius ,,Auskoje” tapetus (mat Auska išgrobstyta), nors konkurso sąlygos numatė, kad ,,Auska” nuomojama be baldų ir t.t. Žodžiu, visais įmanomais būdais ,,pila šūdus” ant Auskos, galit patys paskaityti internete: daug nesąmonių, mažai tiesos. 

Prieš kelias dienas mums paskambino naujasis vilos šeimininkas ir papasakojo kaip Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus pasikvietė jį ant kilimėlio ir prigrasino, kad atims ,,Auską” jei joje šiemet vyks ,,Pudra”. Negana to, kitą dieną jis yra iškviečiamas pasišnekėti su Palangos policijos komisaru ir jam dar kartą išdėstoma ta pati situacija. 

Jaunas vilos valdytojas išsigando ir nutraukė su mumis nuomos sutartį. 

Faktas, jog Pudros dėka, į Palangą atvažiuoja progresyvūs žmonės, verslininkai, menininkai, kurie sukuria šiam miestui didžiulę pridėtinę vertę. Žmonės, kurie turi skonį, išsilavinimą ir pinigų, (daugelis iš jų per dvi dienas išleidžia Palangoje daugiau pinigų nei cepelinų konkurso dalyviai per metus), labai gaila, bet pasirodo, Palangos ateities vizija yra visai kita. 

Labai nenoriu, bet turiu pasakyti, kad šių metų vasaros Pudrą turiu perkelti į kitus metus, o savivaldybės merui ir komisarui, kurie naudojasi savo tarnybine padėtimi ir nelegaliai draudžia privačius renginius, noriu palinkėti - meilės“, - rašo organizatoriai.

Palanga festivalis "Pudra" Vila Auska meras Šarūnas Vaitkus Palangos komisaras Algirdas Budginas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924