Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vasarvidžio pasimatymą

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vasarvidžio pasimatymą

Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940) metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.

Kaip teigia Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijolė Laužikienė, „idėja muziejuje paminėti Jonines sukosi jau seniai. Pirmasis Palangos burmistras Šliūpas buvo Jonas, todėl labai prasminga pradėti tradiciją rengti Joninių vakarones muziejuje. Pagalvojome, kad jei pirmasis Palangos burmistras gyventų dabar, tikrai nepraleistų progos sukviesti savo draugus į tokį gražų susibūrimą.“

Joninių šventimą tarpukaryje pristatysianti Gražina Kadžytė sako, kad pagal etiketą ano meto svečiai, ruošdamiesi atvykti į šventę, atsiųsdavo savo vizitinę kortelę. „Norėtume, kad į pasimatymą pas burmistrą Joną ateitų bent vienas Jonas. Todėl šį kartą pakvietėme ir klausysimės muzikanto Jono Eino su kolega Vincu Paulausku. Būtent tarpukariu kurorte visos šventės vykdavo su pučiamaisiais instrumentais“, – pasakoja Gražina Kadžytė.

„Vasarvidžio pasimatymai pas burmistrą Joną“ šiais metais organizuojami pirmą kartą. Tradiciją paminėti pirmojo Palangos burmistro vardines, prisiminti tarpukario Lietuvą ketinama tęsti ir kitais metais.

Renginys nemokamas ir esant geram orui vyks Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje.  Registruotis į renginį prašom elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8 460 54559.

Jono Šliūpo muziejus etnologė tautosakininkė žurnalistė Gražina Kadžytė Vasarvidžio pasimatymai pas burmistrą Joną
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,923