Kaip sužinoti, ar paplūdimyje čeburekais prekiaujama legaliai?

Kaip sužinoti, ar paplūdimyje čeburekais prekiaujama legaliai?

Išnešiojamoji prekyba čeburekais paplūdimiuose, kurortuose, taip pat ir kitose viešose vietose nėra draudžiama, tačiau tokia veikla turi būti registruota Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT). Taip pat būtina pasirūpinti leidimais prekiauti viešoje vietoje, kuriuos išduoda savivaldybių administracijos. Gaminantiems čeburekus, kaip ir kitiems su maisto ruošimu dirbantiems asmenims, maisto saugos ir higienos reikalavimus užtikrinti privaloma.

Čeburekų, greitai gendančių ir jautrių temperatūrai produktų, šviežumą, saugą ir kokybę lemia tinkamos laikymo sąlygos. Jei vartotojams čeburekai pristatomi per 2 valandas nuo pagaminimo arba yra laikomi +68 °C temperatūrą palaikančiose talpose, rizikos produktų saugai, jų kokybei ir vartotojų sveikatai neturėtų kilti.

Čeburekus mėgstantiems žmonėms VMVT specialistai pataria juos rinktis atidžiai, esant galimybei – ir vizualiai įvertinti gaminį, ar jis neturi pašalinio nebūdingo kvapo, geros prekinės išvaizdos. Nerekomenduojama čeburekų pirkti iš nelegalių pardavėjų turgaviečių prieigose, gatvėse, pliažuose ir pan.

Vartotojas, prieš pirkdamas čeburekus, gali pasiteirauti, ar pardavėjas yra registruotas VMVT. Žinant pardavėjo vardą ir pavardę, patikrinti, ar maisto prekyba  vykdoma  turint VMVT  leidimą veiklai, galima VMVT tinklalapyje viešai skelbiamame registre – https://vmvt.lt/opendata/mtsr/.

Nors čeburekus išnešiojančiam pardavėjui su savimi turėti veiklos registraciją VMVT įrodančio dokumento nėra privaloma, tačiau tai padėtų įgyti didesnį klientų pasitikėjimą, todėl, esant galimybei, rekomenduotume jį turėti.

VMVT specialistų parengtas gaires maisto išnešiojimo ir išvežiojimo paslaugą norintiems teikti asmenims bei verslui galima rasti – https://bit.ly/3wcCMe3.

VMVT inf.
Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) Čeburekai prekyba
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924