Joninės užsienyje – kokias kryptis lietuviai renkasi ilgajam savaitgaliui?

Rodo sala
Rodo sala

Lietuviškos Joninių tradicijos žavi ne visus. Dalis gyventojų nusprendė pasiilginti šventinį savaitgalį bei jį praleisti užsienyje. Pasak kelionių organizatorių, daugiausiai lietuviai renkasi poilsį Turkijoje, Bulgarijoje bei Graikijoje.

Planavo iš anksto

Lietuviai jau pasiilgo atostogų, jie nori pakeisti namų aplinką, todėl domėtis Joninių atostogų pasiūlymais pradėjo gerokai iš anksto.

„Keliautojus visada domina tos kelionių datos, kurios sutampa su šventinėmis dienomis. Taip jie su laisvadieniais gali pasiilginti atostogas. Šios Joninės nėra išimtis. Ketvirtadienį minima šventinė diena paskatino jau iš anksto dėliotis ilgojo savaitgalio planus. Pirmieji keliautojai jau balandžio mėnesį suplanavo paparčio žiedo ieškoti svetur“, – pasakoja Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Pasak jos, laukiantys paskutinės minutės pasiūlymų skrydžiui per Jonines, gali nusivilti – vietos lėktuvuose pildosi itin greitai.

Joninės užsienyje – kokias kryptis lietuviai renkasi ilgajam savaitgaliui?, nuotrauka-1

„Jonines užsienyje sutiks daugiau nei 2000 „Tez Tour” keliautojų. Norintiems prisijungti prie jų, dar galime pasiūlyti Kretos kryptį, Turkijos kurortus – Antaliją ir Bodrumą“, – vardija I. Aukštuolytė.

Vilioja ne tik saulė ir smėlio paplūdimiai

Ilgojo savaitgalio kryptis lemia ne tik garantuotas vasariškas oras, juk Lietuvoje per Jonines dažniausiai lyja. Vienas iš pagrindinių pasirinkimo kriterijų – ir šalių taikomos saugumo sąlygos.

„Viena populiariausių ne tik Joninių ilgojo savaitgalio, tačiau ir visos vasaros atostogų krypčių – Turkijos kurortai Bodrumas, Antalija. Turkai labai stengiasi susigrąžinti keliautojus, todėl pilnai vakcinuotiems bei persirgusiems koronavirusu keliautojams jie daro išimtis“, – sako I. Aukštuolytė.

Nuo birželio mėnesio šalis nereikalauja atlikti COVID-19 testų asmenims, pilnai paskiepytiems COVID-19 vakcina, bei tiems, kurie jau yra persirgę koronavirusu. Taip pat yra supaprastintos atvykimo sąlygas ir kitiems keliautojams – PGR testas iš keliautojų nėra reikalaujamas, tinka ir greitasis antigenų testas.

Bulgarija

Anot kelionių ekspertės, tokios pačios sąlygos taikomos ir keliaujantiems į Bulgariją.

„Šios šalies kurortus dažniau renkasi šeimos su mažamečiais vaikais, kurioms svarbus trumpas skrydis ir malonus, ne per karštas oras“, – paaiškina I. Aukštuolytė.

Taip pat nemažai lietuviai trumpiausią metų naktį leis ir Graikijoje – Peloponese, Kretoje, Rode. „Tez Tour“ atstovė pabrėžia, kad Graikijai prioritetą teikia keliautojai, nenorintys visų atostogų praleisti viešbutyje. Jie keliauja, susipažįsta su šalies lankytinais objektais organizuojamų ekskursijų metu. Ši kryptis itin patinka ir gurmanams, vertinantiems autentišką šios šalies virtuvę.

Mindaugo karūnavimo šventė – svetur

Kelionių ekspertė sako, kad kita populiari šios vasaros data – liepos 6-oji. Nemažai lietuvių Mindaugo karūnavimo šventę sutiks svetur.

Joninės užsienyje – kokias kryptis lietuviai renkasi ilgajam savaitgaliui?, nuotrauka-2

„Keliautojai taip pat aktyviai planuoja savo atostogas pirmąją liepos savaitę. Tad kas nespėjo susiplanuoti Joninių šventės užsienyje, turėtų suskubti dėliotis planus liepos pradžiai – vietų lėktuvuose dar turime, tačiau jų sparčiai mažėja. Skrydžių kryptys išlieka panašios į Joninių savaitgalio keliones – tai Turkija, Graikijos salos, Bulgarija“, – sako I. Aukštuolytė.

Pasak jos, populiariausias kryptis lemia ne tik garantuotai geras oras. Poilsiautojus šventes praleisti svetur skatina ir patrauklios kelionių kainos. Šios šventinės savaitės atostogos 4 asmenų šeimai Graikijoje su maitinimu „Pusryčiai + vakarienė“ kainuoja nuo 1500  eur., 7 nakvynės Turkijoje su „viskas įskaičiuota“ programa šeimai – nuo 1200 eurų.

kelionės užsienis Turkija Graikija Bulgarija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,923