Dėmesio: bus sudaromas apleistų žemės sklypų sąrašas

Dėmesio: bus sudaromas apleistų žemės sklypų sąrašas

Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais.

Nustatomi apleisti sklypai

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad, kaip ir kasmet, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašu, nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, užpildomas nenaudojamų, apleistų ar netinkamai naudojamų žemės sklypų nustatymo Palangos mieste apžiūros aktas, kuris perduodamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintai komisijai.

Sutikrinus duomenis bei atlikus pateiktų duomenų analizę, iki liepos 1 d. bus sudaromas preliminarus apleistų žemės sklypų sąrašas.

Gali pateikti prašymą

Į preliminarų sąrašą įtrauktų žemės sklypų savininkus ir naudotojus Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius raštu per penkias darbo dienas nuo preliminaraus sąrašo sudarymo informuoja apie valdomo objekto įtraukimą į Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančių nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą.

Asmuo, gavęs pranešimą, jog jo valdomas žemės sklypas numatomas įtraukti į Apleistų žemės sklypų sąrašą, per 20 kalendorinių dienų nuo šio pranešimo išsiuntimo dienos gali pateikti Komisijai motyvuotą prašymą ir dokumentus, įrodančius, kad žemės sklypas neatitinka apraše nurodytų kriterijų, t. y.,  žemės sklype nėra laikomas statybinių medžiagų ir (ar) metalo laužas ir (ar) aplinką teršiančios, higienos ir sanitarijos normų neatitinkančios medžiagos ar daiktai (akivaizdžiai netvarkingos, techninių reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės, jų dalys, nenaudojami statybiniai vagonėliai ir pan.), nėra kaupiamos šiukšlės, žemės sklypas nėra apleistas (apaugęs sumedėjusiais augalais, žole ir pan., nenušienautas).

Didesnis mokesčio tarifas

Įspėjame, kad nenaudojamų, apleistų ne žemės ūkio paskirties sklypų savininkų laukia didesnis – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifas, nustatytas Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu.

Visus savininkus raginame suskubti ir sutvarkyti priklausančias teritorijas

Palanga apleisti žemės sklypai sąrašas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924