Šį savaitgalį Tarptautinis linedance šokių festivalis Palangoje (PROGRAMA)

Šį savaitgalį Tarptautinis linedance šokių festivalis Palangoje (PROGRAMA)

Tarptautinis linedance šokių festivalis Palangoje ,,Draugystės tiltas‘‘ šiemet jau bus organizuojamas XVI-ąjį  kartą.

Šių metų festivalio data – 2021.06.12. Vieta – J. Basanavičiaus gatvė, Palanga

2006 metais Linedance šokių festivalis ,,Draugystės tiltas‘‘ buvo visiška naujiena Lietuvoje. Tai buvo pirmasis, tokio pobūdžio, linedance šokių festivalis Lietuvoje ir jį suorganizavo Linijinių šokių mokykla LINEDANCE LT.

Pirmame linedance šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas‘‘  dalyvavo 250 šokėjų ir šis skaičius kasmet vis augo.

2009 m., bendradarbiaujant kartu su Palangos m. kultūros centru, linedance festivalio metu, buvo užregistruotas Lietuvos Factum agentūros rekordas. Festivalio metu šoko 1569 šokėjai iš daugiau nei 40 Lietuvos miestų, taip pat šokėjai iš Latvijos, Estijos ir Norvegijos.

Sekančiais, 2010 m. festivalyje dalyvavo daugiau nei 2100 šokėjų. Tai buvo rekordinis dalyvių skaičius!!!

Festivalyje dalyvauja šokėjai ne tik iš Lietuvos, o taip pat ir iš Latvijos, Estijos, Norvegijos, Olandijos, Ispanijos. Festivalyje dalyvavo žmonės su negalia iš Estijos – šoko neįgaliųjų vėžimukuose.

Linedance šokių festivalis yra labai mėgiamas visų linedance šokėjų. Jame dalyvauja tiek vaikai, tiek suaugę, tiek ir šeimos nariai (mama, močiutė, anūkai ar pan…).

Žmonės, išsirikiavę eilėmis, atlieka 10-14 išmoktų linedance šokių, kuriuos prieš tai mokosi savo šokių studijose visus metus.

2020 metais festivalis vyko su kilnia paramos misija. Festivalio lėšos buvo skirtos Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui.

,,Draugystės tilto‘‘ festivalis vystėsi palaipsniui, vis papildydamas savo formatą. Pradžioje buvo šokama tik Basanavičiaus gatvėje, vėliau festivalis prasidėdavo rytiniu pasišokimu prie jūros ir tik tuomet persikeldavo į Basanavičiaus gatvę. Festivalį užbaigia linedance šokių vakaras. Į festivalį buvo kviečiami svečiai, šokių mokytojai iš Olandijos, Ispanijos, Danijos.

Taip pat pradėta kviesti ir Lietuvos atlikėjus, pagal kurių dainas, festivalio dalyviai atlikdavo savo šokių programą. Festivalio šokių vakare jau dalyvavo atlikėjai: Kantri muzikos grupė ,,Vixva‘‘, Steponas Januška, Irena Starošaitė, Rytis Cicinas, Žilvinas Žvagulis, grupė ,,Patruliai‘‘, Virgis Stakėnas. Festivalis ,,Draugystės tiltas‘‘ yra skirtas visiems žmonėms, nesiekiant profesionalaus  atlikimo lygio. Jis yra skirtas ,,dūšiai‘‘, bendravimui, atsipalaidavimui, bendraminčių susiėjimui.

O norintiem pasivaržyti šokių aikštelėje, dvi dienas Palangoje vyksta linedance šokių varžybos ,,Linedance LT Open‘‘. Kur galimybė pasivaržyti yra komandoms, šeimoms ir šokant tik už save, po vieną.

Šį savaitgalį Tarptautinis linedance šokių festivalis Palangoje (PROGRAMA), nuotrauka-1
Palanga linedance šokių festivalis Draugystės tiltas‘‘
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924