Paskutinis skambutis nuskambėjo 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams

Paskutinis skambutis nuskambėjo 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams

Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karantino, nuotolinio mokymosi iššūkius.

Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, kreipdamasis į šventės dalyvius, akcentavo jos esmę: Paskutinis skambutis abiturientams - tarsi virsmo momentas, kuris ženklina jų atsisveikinimą su įprasta mokykline kasdienybe ir atveria nepaprastai daug ateities. Didžioji šios šventės prasmė – padėka. Direktorius dėkojo abiturientams ir jų tėvams už žmogišką santykį gimnazijoje, už atsakomybę, klasių auklėtojams už nuoširdumą ir labai nelengvą darbą, mokytojams - už pastebėtus mokinių talentus, išskirtinumus, už didžiulę kantrybę bei atsakomybę: Visi Gimnazijoje dirbantys džiaugiamės abiturientais, kaip subrendusiomis asmenybėmis, ir jaučiamės prisidėję prie jų jaunatviškos brandos.

Iš gimnazijos šiemet išlydimas būrys puikių jaunų žmonių. Didelis būrys kūrybingų abiturientų Gimnazijoje kūrė muzikinį, teatrinį gyvenimą, dizaino šventes. Gimnazistai Matas Žulkus, Patricija Šleiniūtė, Urtė Arlauskaitė, Aistė Kubiliūtė, Kamilė Baranauskaitė, Gustė Ramonaitė buvo aktyvūs tarptautinio mainų projekto Erazmus+ dalyviai. Nemažai abiturientų pasiekė aukštų akademinių rezultatų – aplenkę kitas visos Lietuvos mokyklas tapo respublikinių olimpiadų ir konkursų prizininkais. Tai Aistė Kubiliūtė, Goda Bradauskaitė, Deimina Baliūnaitė, Miglė Sokolovaitė, Karolina Razmaitė, Klaudija Razmaitė, Pijus Smilingis. Gimnazijai puikius prisiminimus palieka ir aktyvūs sportininkai, kurie, siekdami sportinio profesionalumo, džiugino Gimnaziją: tai sportinių šokių šokėja Gabrielė Bartkutė, sportininkai Beata Galdikaitė, Amanda Viličkaitė, Vakaris Vėjas Grigas, Vladas Vambutas, Dominykas Jakočiūnas, Balčiūnas Kristupas, Penkauskas Dominykas, Pliuškys Jorūnas. Ne vienas iš abiturientų garsino Gimnaziją, Palangą ir Lietuvą.

Draugiški, linksmi, gražūs jauni žmonės, – taip savo auklėtinius apibūdina IV A klasės vadovė Asta Pantelejeva. Tai ne tik edukacinius užsiėmimus, ekskursijas mėgę, gimnazijos gyvenime aktyviai dalyvavę gimnazistai - daugelis besimokydami mokykloje atrado ir savo pomėgių sritį.

22 jauni, ambicingi, tikintys savo ateitimi žmonės’’, - apie savo klasę atsiliepia IVC auklėtoja Nijolė Redikienė. Šią klasę jungė nuoširdumas, bendravimo kultūra ir gebėjimas išgirsti. Draugiški, sportiški, pakankamai kūrybingi, mėgstantys keliauti ir empatiški. Kaip auklėtoja teigia, mokiniai buvo vieningi ir jautrūs darydami gerus darbus – Šv. Kalėdų laikotarpiu lankydavo Telšių rajono vaikų su negalia centro ugdytinius, savanoriaudavo beglobių gyvūnų prieglaudose. Dalyvavimas Gimnazijos renginiuose ir projektuose padėjo visiems atrasti patrauklias veiklas muzikos, dailės, teatro, sporto srityse, - mintimis dalijasi N. Redikienė.

Žaismingai savo auklėtinius pristatė IVD klasės vadovas Nerijus Vaišvilas: Kaip geografas, šiuos ketverius mūsų klasės gyvenimo metus palyginčiau su žygiu į kalnus. Kelionę pradėjome jaunatviškai ir nerūpestingai. Keliaujant išryškėjo lyderiai, kurie visada buvo priekyje ir padėjo kopti kitiems. Kiti ramiai žingsniavo jau pramintu taku, o kai kuriuos, nuolat šokinėjančius stačiais šlaitais, tekdavo nuraminti. Kaip ir turi būti gerame žygyje, teko susidurti su netikėtais iššūkiais - pandemija, karantinu ir nuotoliniu mokymu. Nors ir nelengvai, bet šį iššūkį įveikėme. Tikiuosi, kad į pačią viršukalnę visiems pavyks sėkmingai įkopti.

IVB klasės auklėtoja Rasa Abelkienė sako, kad jos klasė širdyje paliko vien tik gražius prisiminimus. Tai puikiai besimokantys, kūrybiški, mėgstantys keliauti žmonės - Nida, Molėtai, Slovakija, Vokietija. Būtent kelionėse auklėtoja pažino juos kaip ištvermingus ir draugiškus. Auklėtoja viliasi, kad kiekvienas iš jų ras savo gyvenimo kelią, naujus draugus, naują kolektyvą, todėl linki be baimės eiti tuo naujai pasirinktu keliu.

Žengdami į kitą gyvenimo etapą abiturientai taip pat dalijasi savo įspūdžiais ir pastebėjimais.

Per tuos kelerius metus gimnazijoje patyriau tai, ką nešiosiuosi visą gyvenimą su savimi. Susipažinau su daugybe naujų žmonių, įsiminė šiltas jaukus bendravimas, Šimtadienis, kalėdinis karnavalas. Gimnaziją palieku su pačiomis geriausiomis mintimis!!! Be galo esu dėkingas visoms mokytojoms ir visiems žmonėms, kurie mane supo Gimnazijoje!!!- emocingai mintimis dalijosi Juozas Pečiulis.

Abiturientė Danielė Balsytė teigia, jog laikas, praleistas gimnazijoje, visada liks jos atminty: Būtent čia pasijaučiau lyg namie, susipažinau su daug naujų žmonių, kurie galiausiai tapo šeima. Supratingi ir be galo išmintingi mokytojai, visada pagelbėjantys bei ieškantys kompromiso, man įdiegė svarbiausias vertybes, kurių prireiks ir tolimesniame gyvenime.” Trys dalykai, kuriuos ji nori akcentuoti, - tai mokytojų empatija, naujos pažintys bei šilti prisiminimai.

Gabrielė Bartkutė, sportinių šokių šokėja, džiaugiasi, kad besimokant gimnazijoje jai buvo sudarytos sąlygos derinti mokslus su šokių treniruotėmis bei darbu. Gabrielė dėkinga, kad laisvų pamokų metu prieš varžybas galėjo treniruotis mokyklos salėje. Tad manau, kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji, tik reikia išmokti kalbėtis, komunikuoti bei paaiškinti, kad turi tikslą ir sieki jo visa širdimi, - teigia abiturientė.

Gimnazija - tai vieta, kuri yra tarsi antrieji namai, trūksta tik čiužinį pasiimti su savimi,- pasakoja Odeta Stirblytė, buvusi gimnazijos mokinių parlamento pirmininkė. Išskirdama tai, kas paliko stipriausią įspūdį, teigia: Didžiausias prisiminimas būtų, kai rengėme 100 - dienį 80 laidos abiturientams. Keli mėnesiai įtemptų repeticijų mus, 81 laidą, taip suartino visus, kad eidami koridoriuje vis prisimename 100-adienį, pasiruošimą krikštynoms...

Daugumai gimnazija asocijuojasi su pasirengimu gyventi. Tačiau man suole praleistas laikas ir buvo gyvenimas. Tai vieta, kurioje išmoksti tiek daug – ne tik iškaltas matematikos formules ar ant sienos didžiosiomis raidėmis užrašytą fotosintezės lygtį, tu tampi visuomenės dalimi. Išmoksti dirbti komandoje, gerbti kitus, mokaisi ne tik iš mokytojų, bet ir bendraamžių, paties savęs, - taip gimnazijoje praleistus metus apibendrina abiturientė Justė Daratytė.

Paskutinio skambučio proga ypatingą sveikinimą abiturientams parengė ir Gimnazijos mokytojai: suprasdami, kad tradiciškai trečiokai gimnazistai ateiti pasveikinti negali, mokytojai patys stojo prie mikrofonų bei kamerų ir iš anksto nufilmavo abiturientams nuoširdų muzikinį sveikinimą, o Paskutinio skambučio dieną susirinko prie gimnazijos pasitikti paskutinį kartą į Gimnaziją žengiančių abiturientų ir linkėjo jiems didžiausios sėkmės.

Toma Tamošiūnaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

Palangos senoji gimnazija LXXXI laida abiturientai paskutinis skambutis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917