Į pagalbą abiturientams: nemokamos KU konsultacijos, kaip įveikti egzaminų stresą

Į pagalbą abiturientams: nemokamos KU konsultacijos, kaip įveikti egzaminų stresą

Klaipėdos universitetas tiesia pagalbos ranką „kovidinei“ abiturientų laidai, kviesdamas juos į virtualius pokalbius su psichologais ir karjeros konsultantais apie tai, kaip susidoroti su egzaminų stresu. Susitikimai – konsultacijos  „Mama nepadės. Sudorok stresą pats!” yra nemokami ir vyks visą šią savaitę.

„Šiemečiai abiturientai mokėsi neįprastomis sąlygomis. Tokiomis pat beveik nenuspėjamomis aplinkybėmis jiems teks laikyti ir abitūros egzaminus. Nieko nuostabaus, jog iš mokytojų, tėvų ir jaunuomenės sklinda nerimo balsai apie išgyvenamas įtampas. Mūsų organizuojami virtualūs pokalbiai su profesionaliais psichologais, karjeros konsultantais, tikimės, bent kiek padės sumažinti stresą ir pasirengti egzaminų išbandymui“,- sako Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Abiturientams KU pasiūlė keturias su ateities planavimu susijusias susitikimų temas. Rytoj, gegužės 11-ąją, KU  profesorė dr. Birutė Anužienė su jaunuoliais kalbėsis apie baimės anatomiją ir kaip nugalėti viešojo kalbėjimo baimę“, trečiadienio susitikimo su abiturientais tema - „Emocijų valdymas“, į jaunimo klausimus pasirengusi atsakyti lektorė dr. Vytė Kontautienė. Gegužės 13-ąją, ketvirtadienį suplanuota psichologės Aurelijos Ananjevaitės  paskaita – konsultacija „Mama nepadės: suplanuok karjerą pats!“, penktadienį, gegužės 14-ąją,- doc. dr. Lianos Brazdeikienės pokalbis ir patarimai „Kaip susidoroti su egzaminų stresu“. Visi virtualūs susitikimai prasidės 14 val., registracija į juos dar vyksta https://www.ku.lt/moksleiviams/sudorok-stresa-pats/ .

Mokslinių įrodymų, jog stresas veikia mūsų organizmą – daugybė: dėl jo tam tikros organizmo funkcijos gali net pagerėti – pvz., atmintis ir mąstymas, tačiau stresas gali sužlugdyti net ir geriausiai besimokančius jaunuolius, tad jo suvaldymas gali tapti tikru iššūkiu. Egzaminai – didelis išbandymas abiturientams, nes nuo jų priklauso ateities planai. „Stresas dažniausiai kyla dėl to, jog mokiniai suabejoja savo jėgomis. Išmokus valdyti stresą, didėja pasitikėjimas savimi, kaip ir galimybės lengviau įveikti iškylančius iššūkius“,– teigia su abiturientais bendrausianti psichologė Aurelija Ananjevaitė.

Konsultacijas inicijavusio Klaipėdos universiteto komanda džiaugiasi, jog į susitikimus registruojasi abiturientai iš visos Lietuvos. „Nuotolinio mokymo technologijos mūsų idėjai leidžia pasiekti net atokiai nuo Klaipėdos esančių savivaldybių mokyklas. Jų abiturientams tai galbūt bus ne tik naudingas pastiprinimas prieš egzaminus, bet ir pažintis su uostamiesčio Universitetu“,- sako KU vadovas prof. dr. A. Razbadauskas.

KU susitikimai ir konsultacijos bus transliuojami ir oficialioje Klaipėdos universiteto „Facebook“ paskyroje. 

Klaipėdos universitetas abiturientai pagalba stresas egzaminai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917