Kviečiame susipažinti su Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 m. strateginiu plėtros planu

Kviečiame susipažinti su Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 m. strateginiu plėtros planu

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 metų strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas 2021–2030 metams. Kas jame itin aktualu Palangos gyventojams? To paprašėme atsakyti Ramunės Olšauskaitės-Urbonienės, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos.

Sieks, kad grįžtų kuo daugiau emigrantų

„Palangos miesto strateginiu plėtros planu iki 2030 metų siekiame, kad kurortas būtų patogus, išpuoselėtas, su modernia aplinka ne tiks svečiams, verslui, bet ir patiems kurorto gyventojams“, – sakė Ramunė Olšauskaitė-Urbonienė.

Anot jos, verta paminėti, kad pastaruoju metu Palanga yra tik vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, kuriuose gyventojų skaičius auga. „Sieksime ir toliau pritraukti bei suteikti kuo daugiau galimybių grįžti emigrantams. Taip pat matome, kad keičiasi darbo formos, atsirado daugiau galimybių dirbti nuotoliniu būdu, tad skatinsime tuos, kurie ieško gyvenimo ir poilsio balanso, įsikurti Palangoje“, – sakė Ekonominės plėtros skyriaus vedėja.

Tikslas – sumani savivalda

Kuriant darnesnę gyvenimo Palangoje aplinką iki 2030 metų patiems palangiškiams, vienas iš plėtros prioritetų, anot pašnekovės, yra „sumani savivalda, kurianti darnią gyvenimo aplinką“. „Tai – siekiamybė, kad ateinantį dešimtmetį viešosios paslaugos gyventojams taptų kuo labiau kokybiškos ir pasiekiamos: numatyta švietimo sistemos, sveikatos priežiūros įstaigų modernizavimas. Socialinių paslaugų teikimas taip pat taps dar labiau prieinamas, siekiame mažinti socialinę atskirtį ir teikti laiku kokybiškas paslaugas tiek senjorams, tiek neįgaliesiems ar vaikams iš rizikos šeimų“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Nors Palanga jau dabar yra tarp daugiabučių renovacijos lyderių Lietuvoje, tačiau Savivaldybė planuoja dar labiau intensyvinti renovacijos procesą. „Vienas iš svarbių tikslų yra bendruomenės įsitraukimo į sprendimų priėmimą skatinimas, tad bendradarbiavimo aktyvinimas tarp įvairių visuomenės grupių tikrai pasijus. Taigi, gerus pokyčius palangiškiai tikrai pajus“, – kalbėjo ji.

Keturi vertikalieji prioritetai

Anot pašnekovės, Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. vystymo kryptis nustato 4 vertikalieji prioritetai: pirmas – sumani savivalda, kurianti darnią gyvenimo aplinką, antras – inovatyvus, socialiai atsakingas ir tvarus ekonomikos augimas, trečias – aukštą pridėtinę vertę kurianti kurorto infrastruktūra, ketvirtas – atviro ir konkurencingo kurorto stiprinimas.

„Visus šiuos vertikaliuosius prioritetus (vystymosi kryptis) vienija horizontalieji prioritetai: tvarumas/ekologiškumas, inovatyvumas, konkurencingumas ir bendradarbiavimas“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Vienas iš ambicingiausių tikslų – Šventosios uosto atstatymas

„Vienas iš ambicingiausių planų per ateinantį dešimtmetį – tai Šventosios uosto „atgaivinimas“. Taip pat jau per artimiausius metus atsiras Palangos jaunimo ir savanorystės centras, uždari teniso kortai, toliau tęsime kultūrinio paveldo rekonstrukciją, bus atlikti „Auskos“ pritaikymo visuomenės poreikiams darbai ir daug kitų veiklų, kurias tikimės atlikti per ateinantį laikotarpį. Taigi, išties laukia dideli iššūkiai, tačiau, įgyvendinami šį planą, siekiame, kad Palanga taptų Baltijos regiono lydere“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Numatoma kurorto ekologizacija

Ar planas numato ekologines priemones ir jų įgyvendinimą Palangoje iki 2030 metų?

„Palangos miesto strateginiame plėtros plane iki 2030 metų yra numatyti ne tik 4 jau minėti vertikalieji, bet ir 4 horizontalieji prioritetai, iš kurių vienas yra kurorto tvarumas ir ekologiškumas“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė. „Jeigu kalbėtume konkrečiau, tai galima paminėti vieną iš svarbių numatytų tikslų – ekologiško judėjimo skatinimas kurorte. Ekologiškumo skatinimas visuose sprendimuose ir numatomose priemonėse iki 2030 metų yra akivaizdus“, – teigė ji.

Darnaus judumo pagrindai jau padėti

Darnaus judumo priemonių įgyvendinimą ir skatinimą kurorte Savivaldybė jau pradėjo praeito strateginio planavimo periode: atsirado daugiau dviračių takų, elektromobilių įkrovimo stotelės, sukurti specialūs dviračių maršrutai. „Ši kryptis kurorte tikrai bus plėtojama ir toliau. Taip pat labai svarbu paminėti, kad ekologiškai pažeistos teritorijos pagal dabar pristatomo strateginio planavimo dokumento projektą bus atkurtos ir sutvarkytos. Saugant gamtą ir mūsų kurorte turimus gamtinius išteklius, siekiant kuo mažesnės aplinkos taršos bus ir toliau vykdoma daugiabučių renovacija bei energetikos ir atliekų surinkimo sistemos modernizavimas“, – kalbėjo R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Visuomenė kviečiama pareikšti nuomonę

Kaip visuomenė gali susipažinti su planu ir pareikšti savo nuomonę apie šį dokumentą?

„Visuomenė gali susipažinti su pateiktu strateginio plano projektu Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose. Norintieji pateikti pasiūlymus gali tai padaryti nuorodoje: https://www.palanga.lt/forma-teikti-siulymams-ir-nuomonei-apie-strategini-pletros-plana-iki-2030-m./7087. Taip pat kviečiame visus aktyviai įsitraukti ir pareikšti savo nuomonę bei pasiūlymus nuotolinio susitikimo su strateginio plano rengėjais metu, kuris vyks per Teams programą gegužės 19 d. 16 val. Apie šį susitikimą dar pateiksime papildomos informacijos Savivaldybės interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Palangos miesto savivaldybė 2021–2030 m. strateginis plėtros planas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917