Nacionalinės TAU asociacijos susirinkime dalyvavo ir Palangos TAU

Nacionalinės TAU asociacijos susirinkime dalyvavo ir Palangos TAU

Balandžio 29 dieną nuotoliniu būdu vyko Nacionalinės TAU asociacijos visuotinis susirinkimas, dalyvaujant visų 44 šiuo metu asociacijai priklausančių Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų atstovams. Susirinkimo tikslas išrinkti naują asociacijos tarybą, revizijos komisiją ir Prezidentą. Asociacijos tikslas koordinuoti trečiojo amžiaus universitetų veiksmus, organizuoti mokymasi visą gyvenimą, palaikant ryšius su Vyriausybe ir kitomis organizacijomis.

Bėgant laikui vyksta didžiuliai pokyčiai žmonijos demografinėje struktūroje. Ir Europoje, ir pasaulyje pagyvenusių žmonių gausa atveria milžinišką glėbį naujų probleminių iššūkių. Padėti išspręsti senstančios visuomenės problemas gali Mokymasis visą gyvenimą, kurio rodiklis Lietuvoje yra ženkliai žemesnis, negu kitose ES šalyse.

Prisijungusius TAU atstovus pirmiausia pasveikino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, pagirdama pagyvenusių žmonių aktyvumą, iniciatyvas, ragindama skiepytis, būti saugiems ir išlikti aktyviems ir veikliems.

Vėliau šiltus sveikinimo žodžius dalyvaujantiems TAU atstovams išsakė Seimo opozicijos lyderis, Seimo valdybos narys, ekspremjeras Saulius Skvernelis, paragindamas ir toliau senjorams domėtis šalies problemomis, aktyviai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą, naudotis visomis savo pilietinėmis teisėmis bei aktyviau prisidėti prie valstybės gyvenimo, neužmiršdamas pasveikinti visas mamas su artėjančia Motinos diena. Sveikinimo žodį tarusi Švietimo ministerijos viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė gėrėjosi kad vis didesnį potencialą įgauna mokymosi visą gyvenimą sritis, žavėjosi pagyvenusių žmonių ryžtingumu, žingeidumu ir noru viskuo domėtis.

Nacionalinės TAU asociacijos vykdomasis direktorius Gediminas Dalinkevičius perskaitė Savivaldybių asociacijos prezidento Mindaugo Sinkevičiaus sveikinimo laišką, kuriame gėrimasi pagyvenusių žmonių bendryste ir linkima ir toliau kurti pozityvią emociją pagyvenusių žmonių tarpe.

Pagrindiniame pranešime buvo aptarti trečiojo amžiaus universitetų siekiai, veiklos ir būsimi darbai. Pranešėjas neužmiršo pabrėžti, kad visi ateiname į šią visuomeninę veiklą, paremtą tik savanoryste, atsinešdami savo gebėjimus ir brangiausią turtą – laiką, mainais gaudami bendravimą, naujus potyrius ir emocijas. Vėliau buvo išrinkta nauja Asociacijos taryba iš 9 asmenų – penkių didžiųjų Lietuvos miestų TAU ir keturių atskirų regioninių TAU vadovų bei išrinkta revizijos komisija iš 3 asmenų. Tada vieningai pakartotinai Nacionalinės TAU asociacijos Prezidente patvirtinta dr. Zita Žebrauskienė, ilgametė Vilniaus Medardo Čoboto vardo trečio amžiaus universiteto Rektorė, besirūpinanti asociacijos veikla nuo pat jos įkūrimo. Ponia Zita yra gerbiama, dalykiška, organizuota, visiems jautri ir dėmesinga vadovė. Prezidentei palinkėjome naujų įdėjų generavimo, energijos, sumanumo ir toliau vadovaujant Asociacijai.

Pabaigoje nuostabų sveikinimą Motinos dienos proga susirinkimo dalyvėms išsakė Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios kunigas Vytautas Rapalis. Visiems buvo malonu pabendrauti ir pasimatyti nors ir kompiuterio ekrane, su viltimi netolimoje ateityje sulaukti ir gyvojo bendravimo.

Nijolė Steponavičiūtė,

Palangos TAU tarybos pirmininkė

Nacionalinės TAU asociacija susirinkimas Palangos TAU
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917