Lopšelyje - darželyje „Gintarėlis” vyko teminė savaitė „Aš – Eko kūrėjas, išradėjas“

Foto nuotraukos vyresniosios mokytojos Ingos Galdikienės
Foto nuotraukos vyresniosios mokytojos Ingos Galdikienės

Ekologija tampa vis svarbesnė ir aktualesnė tema šių dienų pasaulyje. Todėl nuo pat mažens labai svarbu savo ugdytinius supažindinti su aplinkos išsaugojimo svarba. Turime veikti čia ir dabar, tapti kovotojais, kūrėjais už gražesnę, švaresnę ir sveikesnę aplinką.

Palangos lopšelyje - darželyje „Gintarėlis” balandžio 19-23 d. d. vyko teminė savaitė „Aš – Eko kūrėjas, išradėjas“, į kurią buvo pakviestos dalyvauti ir Palangos miesto ikimokyklinių įstaigų pedagogės. Per visą savaitę buvo organizuojamos įvairios veiklos: pokalbiai su vaikais, kaip išsaugoti žemę. Vaikai reiškė savo mintis perteikdami jas kūrybiniuose darbeliuose, žiūrėjo filmus, skatinančius tausoti aplinką. Grupėse vyko veiklos apie atliekų rūšiavimą „Rūšiuoji - vadinasi galvoji”.

Įvairiose erdvėse vaikai kūrybiškai iš antrinių žaliavų kūrė savo grupių logotipus, smagiai leido laiką žaidimų dienoje „Kuriu ir žaidžiu” (iš kamštelių, popierinių dėžučių, plastikinių butelių kūrė žaislus ir žaidimus, kuriuos galės panaudoti žaisdami lauke, suvokdami, kad savos gamybos žaislas kartais būna mielesnis už įsigytą parduotuvėje. Aktyviai į veiklas įsijungė ir ugdytinių tėveliai, kurie namuose gamino žaislus (mašinas, robotus, lėktuvus ir t.t.) bei kitą žaidimų atributiką ir mielai pristatė į kūrybinę parodą „Eko kūrėjas”.

Foto nuotraukos vyresniosios mokytojos Ingos Galdikienės
Foto nuotraukos vyresniosios mokytojos Ingos Galdikienės

Ugdytiniai dalyvavo tradicinėje visuomeninėje akcijoje „Darom 2021”, kurios metu tvarkė o žaidimų aikštelių aplinką, suprasdami, kaip smagu žaisti švarioje ir saugioje aplinkoje.

Teminę savaitę baigėme ikimokyklinio ugdymo, „Žuviukai” ir „Spalviukai” grupių ugdytinių sukurta inscenizacija „Kaip Rainiukas ieškojo draugų”. Dekoracijas ir teatro lėles vaikai su mokytojomis pasigamino iš antrinių žaliavų. Vaikams buvo daug džiaugsmo, kai jų atnešta dėžė pavirto laivu, katinu, varle ar kitu personažu ir dekoracija. „Madų šou - iš kur atsiradau?” buvo pristatyti tėvų ir mokytojų sukurti kūrybiniai darbai: madų modeliai, fėjos, mašinos, gulbės ir kiti nematyti nei neregėti personažai.

Foto nuotraukos vyresniosios mokytojos Ingos Galdikienės
Foto nuotraukos vyresniosios mokytojos Ingos Galdikienės

Šiuo pandemijos laikotarpiu į teminės savaitės veiklas įsijungė visa įstaigos bendruomenė: visi plušėjo savo erdvėse, kas – namuose, kas – įstaigoje. Savaitės įspūdžiai, kūrybiniai darbai nuotoliniu būdu pristatyti ugdytinių tėvams ir kitiems dalyviams.

Kasdien žaisdami, kurdami, svajodami, džiaugdamiesi paprastais dalykais galime mūsų aplinką padaryti gražesnę, švaresnę ir tvaresnę. Rodydami gerą pavyzdį savo mažiesiems, užauginsime ir išugdysime žmogų gebantį pamatyti ir suprasti ekologinę svarbą ir naudą mūsų žemei.

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“

mokytoja metodininkė,

Vaida Siraštanovienė,

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ teminė savaitė „Aš – Eko kūrėjas išradėjas“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924