Nuo pirmadienio keičiasi izoliacijos išimčių pritaikymo tvarka iš užsienio atvykusiems asmenims

Nuo pirmadienio keičiasi izoliacijos išimčių pritaikymo tvarka iš užsienio atvykusiems asmenims

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo pirmadienio įsigaliojus reikalavimų pakeitimams, asmenys, atvykstantys į Lietuvą, dėl izoliacijos išimčių taikymo nebeprivalės kreiptis į NVSC, tačiau izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus turėti bus būtina. Nuo šio pirmadienio į Lietuvą atvykstantys asmenys apie tai, kad jie turi teisę į konkrečią izoliacijos išimtį, galės patys pažymėti elektroninėje anketoje.

Primename, kad karantino metu atvykus į Lietuvą oro ar jūrų uoste patikrą atliekantiems pareigūnams privaloma pateikti QR kodą, patvirtinantį, kad užpildyta elektroninė anketa, turėti neigiamą tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą bei  izoliuotis 10 dienų.

Pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintas izoliacijos taisykles, yra taikomos išimtys, kada izoliacija netaikoma. Išimčių sąrašą galima rasti čia.

Atkreipiame dėmesį, kad nors pritaikant izoliacijos išimtį dokumentų pateikti nebebus prašoma, juos turėti būtina, kadangi tiek NVSC specialistai, vykdantys patikrą pateikimo į šalį vietose, tiek policijos pareigūnai, vykdantys izoliacijoje esančių asmenų patikrinimus, gali jų pareikalauti.  

Primename, kad taikant izoliacijos išimtį, dokumentų, įrodančių, kad asmuo persirgo COVID-19, turėti nereikia, jei liga buvo diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti informacinėje sistemoje e.sveikata.lt.

NVSC inf.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras izoliacijos taisyklės saviizoliacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924