Palangiškių sėkmė netradiciniame LRT televizijos žaidime

(Iš kairės) Juozas Korsakas, Mūza Svetickaitė, Mėta Visminaitė, Melita Sinušaitė
(Iš kairės) Juozas Korsakas, Mūza Svetickaitė, Mėta Visminaitė, Melita Sinušaitė

Balandžio 14 dieną LRT televizijoje vyko paskutinio šio sezono „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ žaidimo filmavimas. Tiesa, jis buvo kiek neįprastas: laidoje dalyvavo keturios komandos, kurias sudarė 5-12 klasių moksleiviai, o komandas subūrė ir joms vadovavo skirtingų klasių „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ finalų nugalėtojai. Kadangi Palangos senosios gimnazijos IIB klasės mokinė Mūza Svetickaitė šiame sezone tapo dešimtokų ir vienuoliktokų finalo nugalėtoja, ji subūrė ir žaidė kartu su Palangos moksleivių komanda: Mėta Visminaite (V. Jurgučio progimnazija, 6c klasė), Juozu Korsaku (V. Jurgučio progimnazija, 8a klasė) ir Melita Sinušaite (Senoji gimnazija, IIIB klasė). Nuo pat žaidimo pradžios užtikrintai lyderiavę palangiškiai įveikė visus varžovus ir laimėjo pirmą vietą! LRT televizijos eteryje žaidimas turėtų pasirodyti birželio 6 d., o laukiant laidos kviečiame pasidairyti po filmavimo užkulisius.

Linksma ir vieninga komanda

Nors kelionė į Vilnių buvo ilga, prieš žaidimą palangiškiams puikiai pavyko susibendrauti, įgyti ryžto, vienybės ir palaikyti vienas kitą. J. Korsakas pasakoja, jog laukdami laidos dalyviai spėjo suderinti komandos strategiją, aptarti kiekvieno žaidėjo stipriąsias ir silpnąsias puses. „Mūsų kelionė prasidėjo anksti ryte, bet klausėme muzikos, įvairių laidų, tad važiavimas neprailgo. Be to, važiuodami spėjome ne tik pailsėti, bet ir su komandos nariais apgalvoti žaidimo planą, sukurti šūkį, aptarti disciplinas, kurios labiausiai sekasi, ir apgalvoti, į kokių temų klausimus norėtume atsakinėti“, – pasakoja Juozas.

Komandos vieningumu džiaugiasi ir M. Svetickaitė, kuriai šis „Tūkstantmečio vaikų“ žaidimas buvo jau šešioliktas: „Teko žaisti ne tik įprastuose, bet ir įvairiuose šventiniuose žaidimuose, tačiau komandiniame žaidime dalyvavau pirmą kartą. Labiausiai džiaugiuosi tuo, jog buvome tikrai puiki komanda: nuo pat pradžių labai gerai susibendravome, atrodė, kad tokioje sudėtyje žaidžiame nebe pirmą kartą. Visi labai palaikėme vienas kitą ir žaidėme ne už save, o už visą komandą: stengėmės ne norėdami gerai pasirodyti individualiai, o siekdami surinkti kuo daugiau taškų komandai ir išvengti neteisingų atsakymų, dėl kurių, pagal taisykles, taškų netenkama.“ Mūzai pritaria ir M. Visminaitė: „Man labiausiai patiko ne tik atsakinėti į klausimus, bet ir palaikyti visą komandą. Buvo labai linksma! Vis nustebdavau, kaip komandos nariai įveikdavo sunkias užduotis, Mūza visada taip greitai atsakydavo į visus klausimus. Bet mes visi pasirodėme tikrai šauniai!“

Neišdildomi įspūdžiai

Visiems laidos dalyviams galimybė sudalyvauti televizijos žaidime tapo patirtimi, kuri dar ilgai išliks atmintyje. M. Visminaitė pasakoja, jog ši patirtis buvo ne tik linksma, bet ir naudinga: „Žaisti komandinėje „Tūkstantmečio vaikų“ laidoje buvo labai įdomu! Labai patiko komandos nariai, drauge šauniai pažaidėme, į daugelį klausimų atsakėme teisingai ir laimėjome. Klausimai buvo sunkūs, bet įdomūs. Didelį įspūdį paliko visa kūrybinė grupė ir vedėjas Robertas Petrauskas. Daug ką išmokau ir iš dalyvavimo projekte, ir iš komandos narių. Žaisti buvo be galo įdomu, labai norėčiau su visa komanda dar kartą sudalyvauti tokiame žaidime.“ M. Sinušaitė džiaugiasi ne tik įsimintina patirtimi, bet ir vertingais prizais. „Su komanda puikiai praleidome laiką, džiaugiuosi, jog galėjome sudalyvauti televizijos laidoje atstovaudami Palangai. Na, ir žinoma, labai pradžiugino vertingi prizai – dovanų čekis knygoms“, – įspūdžiais dalijasi Melita. O J. Korsakui didelį įspūdį paliko ne tik rungtynės, bet ir televizijos virtuvė: „Susipažinti su TV užkulisiais, apsilankyti televizijos studijose buvo neišdildomas įspūdis. Žinoma, varžybų metu buvome susikaupę ir nusiteikę kovai. Rungėmės, rungėmės ir... pavyko! Mes nugalėjom! Tuo metu visi buvome labai laimingi. Šnekėdamiesi apie žaidimą ir pergalę bei linksmai nusiteikę grįžome namo.“

Palangiškių sėkmė netradiciniame LRT televizijos žaidime, nuotrauka-1

M. Svetickaitė pasakoja, jog smagus laiko praleidimas ir buvo pagrindinis jos tikslas šiame žaidime. „Svarbiausia, jog visi labai smagiai praleidome laiką ir pasisėmėme įspūdžių, kurie, tikiu, dar ilgai neišblės. Manau, būtent vieningumas, draugiškumas ir gebėjimas mėgautis žaidimu ir buvo mūsų sėkmės paslaptis: žinoma, visada norisi laimėti, bet mano tikslas šiame žaidime buvo smagiai praleisti laiką su komanda, pasimėgauti akimirka ir su gera nuotaika uždaryti šį „Tūkstantmečio vaikų“ sezoną. O tai pavyko su kaupu: nuo pat pradžių išsiveržėme į priekį, įgijome didelę persvarą ir iki pat žaidimo pabaigos niekam neleidome mūsų pasivyti. Visi iš žaidimo grįžome su gera nuotaika ir fantastiškais įspūdžiais, o laikas, praleistas ten, buvo labai linksmas ir turiningas“, – džiaugiasi Mūza.

Neįprastas formatas ir sezono pabaiga su geriausiais žaidėjais

Tradiciniuose „Tūkstantmečio vaikų“ žaidimuose šauniausi Lietuvos moksleiviai rungiasi individualiai. Tačiau šiemet laidos vedėjas R. Petrauskas sugalvojo netradicinę žaidimo versiją, kurioje gali varžytis komandos ar net šeimos. Tris pirmuosius žaidimo turus sudaro keturios temos: kiekvienai temai komandos nariai turi deleguoti vis kitą žaidėją. Atsakinėjantis dalyvis negali pasitarti su komandos nariais, tad svarbūs kiekvieno žaidėjo asmeniniai gebėjimai. Reikšmingą vaidmenį užima ir reakcija – atsakyti į klausimą gali greičiausiai mygtuką paspaudęs žaidėjas. Tačiau ant žaidžiančiojo pečių krenta didelė atsakomybė: jei pateikiamas neteisingas atsakymas, komanda netenka tiek taškų, kiek tas klausimas vertas. O ketvirtajame ture komanda į žaidimą deleguoja geriausią žaidėją, kuris turi šansą nuskinti pergalę. Kadangi su kiekvienu klausimu galima ne tik laimėti, bet ir prarasti daug taškų, žaidimas labai dinamiškas ir žaismingas.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ kūrėjai pasakoja, jog sukviesti geriausius sezono žaidėjus į vieną laidą buvo sena svajonė, tačiau ilgą laiką nepavyko jos įgyvendinti, nes laimėtojų amžius stipriai skiriasi ir jėgos gali būti nelygios. Dabar, atsiradus komandiniam formatui, pavyko suorganizuoti tokią laidą: žaidime dalyvavo šeštokų, aštuntokų, dvyliktokų finalų laimėtojai ir M. Svetickaitė, šiemet tapusi dešimtokų ir vienuoliktokų finalų nugalėtoja. Šie žaidėjai tapo kapitonais, subūrusiais komandas, kuriose turėjo būti po vieną 5-6, 7-8, 9-10 ir 11-12 klasių atstovą. Tad pagal amžių visų komandų jėgos buvo subalansuotos.

M. Svetickaitė džiaugiasi šia išskirtine laida. „Labai smagu, jog „Tūkstantmečio vaikai“ suteikė galimybę skirtingų klasių finalų laimėtojams susitikti paskutiniame sezono žaidime ir pasivaržyti ne individualiai, o su draugais – buvo smagu pažaisti tiek su projekto prizininkais, tiek pačiai suburti komandą ir sudalyvauti tokiame kiek neįprasto formato žaidime. O jis tikrai labai įdomus ir nuotaikingas – įskaitiniai „Tūkstantmečio vaikų“ žaidimai visad būna kupini įtampos ir įvairiausių emocijų, tačiau ši laida buvo viena smagiausių, kurioje teko žaisti“, – pasakoja Mūza.

Komandinis „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ žaidimas, kuriame sublizgėjo Palangos komanda, turėtų būti transliuojamas birželio 6 d., sekmadienį, 10.30 val. per LRT televiziją.

Mūza Svetickaitė,

LRT televizija Lietuvos tūkstantmečio vaikai Mūza Svetickaitė Palangos moksleivių komanda Mėta Visminaitė Juozas Korsakas Melita Sinušaite
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924