Palanga ir šią savaitę išlaikė spartų gyventojų vakcinavimo nuo COVID-19 tempą

Palanga ir šią savaitę išlaikė spartų gyventojų vakcinavimo nuo COVID-19 tempą

Palanga ir šią savaitę išlaikė savo kaip vienos iš šalies lyderių savivaldybių pozicijas, vakcinuojant savo gyventojus nuo koronaviruso. Praėjusią savaitę jau buvo paskiepyta daugiau kaip 20 procentų palangiškių, o vidutiniškai Lietuvoje – 15,5 procento gyventojų. Šią savaitę kurorto statistika dar pagerėjo.

Gautos naujos vakcinų dozės vakcinos

„Antradienį, balandžio 13 d., Palangos miesto savivaldybę pasiekė 354 dozės „Pfizer“ gamintojo vakcinos (102 dozės skirtos antram skiepui, 252 – pirmam skiepui), o ketvirtadienį – 100 dozių „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“). Visos vakcinų dozės skiriamos 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenims. Tikimės iki balandžio 26 dienos pabaigti vakcinuoti senjorus ir intensyviai pradėti skiepyti abiturientus bei asmenis, dirbančius arba teikiančius paslaugas švietimo įstaigose“, – sakė Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja.

Kol kas nuo COVID-19 pirmąja doze kurorte paskiepyti 1746 asmenys, kurie jau yra sulaukę 65 metų, dviem dozėmis – 488 tokie asmenys.

Kalbant apie abiturientus, dabar darbą organizuoja ir skiepyti kvies asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovai (t. y. S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centras, „Ave Medica“ klinika ir VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) pagal švietimo įstaigų sudarytus sąrašus.

Paskiepyta daug įvairių visuomenės grupių atstovų

Palangos mieste bendras prisirašiusių prie asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų skaičius yra 18 364. VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (poliklinikoje – aut.) yra prisirašę – 8 157 pacientai (44,4 proc.), S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre – 9 504 (51,8 proc.), „Ave Medica klinika“ Palangos skyrius turi 703 (3,8 proc.) pacientus. „Palangoje nuo COVID-19 ligos pirmąja vakcina jau iš viso paskiepyta 3013 asmenų, dviem vakcinos dozėmis – 1300 asmenys,“ – pastebėjo I. Babičaitė-Kučinskienė.

Pasak jos, dviem vakcinos dozėmis jau paskiepyta 17 darbuotojų, dirbančių mobiliuosiuose punktuose, 78 darbuotojai, teikiantys slaugos paslaugas ir slaugos pacientai, 46 socialines paslaugas teikiantys darbuotojai, 26 vaistinių darbuotojai. Kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai taip pat vakcinuojami: 412 asmenų paskiepyti pirmąja vakcina, 411 asmenų – dviem dozėmis. „Vakcinos jau sulaukė ir 58 sergantieji onkologine liga, iš jų dviem dozėmis jau paskiepyti 38 tokie asmenys“, – pabrėžė gydytoja.

297 švietimo įstaigų darbuotojai (ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio) paskiepyti pirmąja vakcina, iš jų dviejų vakcinų jau sulaukė 179 asmenys. Palangoje jau paskiepyti pirmąja vakcina ir 276 asmenys, kurie yra jaunesni nei 65 metų ir turi rizikos veiksnių, 17 jų jau gavo ir antrą skiepą. Su „Vaxzevria“ (buvęs pavadinimas – „AstraZeneca“ vakcina) paskiepyti 39 pirma doze asmenys, vykdantys gyvybiškai svarbias valstybes funkcijas, pavyzdžiui, policijos pareigūnai.

Pasiteiravus, kodėl Palanga neskelbia „atvirų“ skiepijimosi datų visiems gyventojams, sulaukusiems 65 metų (tai daro Vilnius ir Klaipėda), I. Babičaitė-Kučinskienė sakė: „Mes laikomės kitos taktikos. Esame nedidelė savivaldybė palyginti su Vilniumi ar Klaipėda, tad mūsų asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovai patys skambina savo pacientams bei sudaro sąrašus, grafikus“.

Kada prasidės masinė palangiškių vakcinacija?

„Sunku prognozuoti. Viskas priklauso nuo gaunamų vakcinų dozių skaičiaus. Palangos asmens sveikatos priežiūros įstaigos, atliekančios vakcinaciją, yra pajėgios ir kur kas daugiau asmenų suvakcinuoti per savaitę“, – sakė I. Babičaitė-Kučinskienė. Ji prašo tų palangiškių, kurie pakviesti skiepytis, tačiau persigalvoja, apie tai informuoti savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Vyresni nei 65 metų amžiaus senjorai, kurie anksčiau vakcinos atsisakė, o dabar pakeitė savo nuomonę ir pageidauja skiepytis, taip pat – minėtai amžiaus grupei priklausantys asmenys, dar nesulaukę kvietimo skiepytis, turėtų susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Palanga gyventojai vakcinavimas COVID-19
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,936