Vilai „Auska“ ieškos nuomininko

Vilai „Auska“ ieškos nuomininko

119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso būdu 2 metams su galimybe pratęsti nuomos sutartį 2 kartus po 1 metus.

Prabangią 1973 m. statytą 4 tūkst. 558,12 kv. m ploto ir beveik 22 ha pušyno supamą vilą patikėjimo teise ją valdęs Turto bankas pernai rugpjūtį buvo įtraukęs į privatizuojamų objektų sąrašą, o spalio pradžioje Vyriausybė iš šio sąrašo išbraukė. Lapkričio mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą sutikti perimti Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn valstybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį, ilgalaikį materialųjį ir trumpalaikį turtą, esantį Vytauto g. 11, savarankiškoms savivaldybės funkcijoms: vaikų ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo organizavimui, vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimui, socialinių paslaugų planavimui ir teikimui, gyventojų bendrosios kultūros ugdymui ir etnokultūros puoselėjimui, kūno kultūros ir sporto plėtojimui, gyventojų poilsio organizavimui, sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymui ir šios veiklos organizavimui įgyvendinti.

Perėmus nekilnojamąjį turtą – pagrindinį poilsio pastatą, teniso kortus, pastatą – pavėsinę (šašlykinę), sargo namelį bei kitus inžinerinius statinius, kurių bendra įsigijimo vertė 737 tūkst. 625,92 Eur, o likutinė vertė – 691 tūkst. 11,86 Eur, perimtas ir ilgalaikis materialusis turtas – Svajūno Armono paveikslas „Vakaras“, kurio įsigijimo vertė 318,69 Eur, likutinė vertė – 0,29 Eur. Trumpalaikio turto, įgyto už 8 tūkst. 874,5 Eur, o dabar bevertinamo 0 eurų, sąraše – 63 paveikslai. Visas minėtas turtas miestui perėjo su nuomininkais – 2011 m. pavasarį vila buvo išnuomota UAB „Ambra investicijos“, nuomos sutartis galioja iki balandžio pabaigos.

Nors tarybos sprendimas buvo priimtas lapkričio mėnesį, faktine viso turto savininke Savivaldybė tapo tik šių metų kovo 12 d., nes užtruko turto registravimas. Tačiau dar sausio 18 d. viešojo pirkimo būdu buvo nupirkta „Auskos“ galimybių studijos ir investicijų projekto parengimo paslauga. Galimybių studija turėtų būti parengta iki vasaros, ją ketinama pristatyti visuomenei, su kuria žadama tartis ir dėl būsimos „Auskos“ paskirties.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, koks sprendimas bebūtų priimtas, teks rengti ir naujus teritorijų planavimo dokumentus, ir atitinkamai paskirčiai pritaikomo pastato rekonstrukcijos projektą – visa tai gali užtrukti ir porą, ir daugiau metų, o laikyti pastatą tuščią ir mokėti už jo priežiūrą iš miesto biudžeto būtų netaupu. Todėl nuspręsta ieškoti nuomininko.

Palangos savivaldybės tarybos nariams kilo klausimų, kodėl tokia didelė nuomos kaina ir gal vertėjo skelbti viešą aukcioną nuomai. Sprendimo projektą pristatęs Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas paaiškino, kad kaina skaičiuota vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nuostatomis. Kitas klausimas, kurį kėlė politikai – kodėl nebuvo atliktas meno kūrinių įvertinimas? Nes kas gali garantuoti, kad būsimi nuomininkai neparduos, pavyzdžiui, tų paveikslų, kurių kaina dabar tikrai ne 29 centai? Reaguodamas į šias pastabas meras Š. Vaitkus pateikė pasiūlymą išbraukti iš nuomai teikiamo turto sąrašo paveikslus, kurie galėtų būti laikinai perduoti saugoti Palangos kurorto muziejui, tačiau šį pasiūlymą taryba atmetė.

Livija GRAJAUSKIENĖ,

Vila „Auska“ Palangos miesto savivaldybė nuomininkas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933