Aiškinsis, ar viena vakcinos dozė COVID-19 persirgusiems žmonėms būtų pakankama

Aiškinsis, ar viena vakcinos dozė COVID-19 persirgusiems žmonėms būtų pakankama

Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į Lietuvos infektologų draugiją ir Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugiją, prašydama pateikti autoritetingą mokslo įrodymais pagrįstą nuomonę, ar rekomenduotina šalies mastu įdiegti persirgusių asmenų skiepijimo 1 vakcinos doze (kai gamintojas rekomenduoja 2 dozių schemą) praktiką ir kokiu laikotarpiu po persirgimo tikslingiausia pradėti vakcinaciją.

Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau mokslo publikacijų, kuriose nurodomas tikslingumas persirgusius asmenis skiepyti tik viena doze. Kaip teigiama, persirgusiam asmeniui suleidus dvi vakcinos dozes, jo antikūnų lygis nesikeičia, t. y. nedidėja, vadinasi, pakankamas imuninis atsakas susidaro jau po 1 vakcinos dozės. Jei ši teorija pasitvirtintų, tai leistų sutrumpinti vakcinų gamintojų patvirtintą skiepijimo 2 dozėmis schemą žmonėms, kurie jau persirgę koronaviruso infekcija. Taigi, persirgusiųjų skiepijimas 1 vakcinos doze leistų paspartinti kitų Lietuvos gyventojų skiepijimą.

Svarbu pažymėti, kad šiuo metu gamintojai kol kas nėra pateikę duomenų, kurie nurodytų keliomis dozėmis reikia skiepyti persirgusius asmenis.

SAM inf.
koronavirusas infekcijos COVID-19 vakcinos skiepai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924