Aštuntfinalyje – lygybė: lemiamu metu spurtavęs „Neptūnas-Akvaservis“ palaužė „Kuršius“

Mato Baranausko nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ sugebėjo išsaugoti viltis kovoti dėl NKL – VIKINGLOTTO čempionų titulo.

Simono Serapino auklėtiniai antrajame aštuntfinalio mače namuose 86:81 (23:21, 22:18, 15:20, 26:22) palaužė Palangos „Kuršių“ krepšininkus.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Palangoje 67:76 laimėjo „Kuršiai“.

Tris kėlinius komandos žengė koja kojon ir prieš lemiamą ketvirtį minimalų pranašumą turėjo šeimininkai (60:59), tačiau aukštesnę pavarą įjungę S. Serapino auklėtiniai spurtavo 9:2 ir likus 7 minutėms po Nojaus Mineikio dvitaškio pirmavo 8 taškais (69:61).

5 tritaškius paeiliui smeigę palangiškiai likus 3 minutėms sugrįžo į rungtynes ir po Gino Mulevičiaus tolimo šūvio priartėjo iki vieno metimo (76:79).

Vis dėlto pergalės iš savo rankų klaipėdiečiai paleisti nebuvo linkę, atsakė spurtu 5:0 ir iškovojo pergalę.

„Neptūną-Akvaservis“ į pergalę vedė N. Mineikis, kuris per 30 minučių pelnė 20 taškų (4/6 dvit., 2/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 9 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

Palangos klubo nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 26 taškus pelnęs (6/7 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.) ir 25 naudingumo balus surinkęs Chase'as Harleris.

Lemiama dvikova dėl patekimo į ketvirtfinalį įvyks kovo 6-ąją Palangoje.

Serijos iki 2 pergalių nugalėtojas ketvirtfinalyje susikaus su Šakių „Vyčio“ ekipa.

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 20 (9 atk. kam.), Gediminas Leščiauskas 16, Matas Vaitkus 14, Dovydas Romančenko 11 (6 atk. kam.), Petras Piekus 10.

„Kuršiai“: Chase'as Harleris 26 (4/7 trit.), Mantvydas Žukauskas 20 (6 rez. perd.), Laurynas Mikalauskas (9 atk. kam.) ir Taurantas Tamošiūnas po 9.