Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos

Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos

Treniruotės namuose tapo nauja realybe, tačiau ir čia egzistuoja taisyklės, kurios padeda tai daryti taisyklingai – ar tai būtų „YouTube“ vaizdo įrašai, internetinės treniruotės, ar jogos pratimai. „Street Warriors“ akrobatų komandos narys  Vitalijs Prutskis sako: „Turėjau galimybę mokyti jaunus žmones, kurie siekia lavinti savo kūną, fizinę ištvermę, lankstumą ir nori išmokti akrobatinių triukų, todėl treniruočių salėje lankydavausi reguliariai. Akrobatai turi dažnai treniruotis, nes mes negalime prarasti geros fizinės formos, tačiau šiais metais daug daugiau laiko praleidome namuose.“ Dalinamės patarimais, ką daryti, kad treniruotės namuose būtų kuo efektyvesnės.

Treniruotės namuose turėtų būti tokios pat svarbios, kaip ir treniruotės sporto klube

Į sportą namuose reikėtų žiūrėti rimtai ir atsakingai. Tai taikoma apšilimui prieš treniruotę, pratimų atlikimo technikai ir tempimo pratimas. Praleidę apšilimą, rizikuojame pakenkti savo sveikatai ar net susižeisti. Svarbu bent 15 minučių atlikti dinamišką viso kūno tempimą, tai padės lengviau judėti ir efektyviau atlikti suplanuotus pratimus.

Treniruotės svetainėje nėra pasiteisinimas būti neatsakingiems. Jeigu norime palaikyti gerą fizinę formą ar atsikratyti antsvorio, tada kiekvienas judesys turi būti atliekamas taip tiksliai ir atsakingai, kaip tai būtų daroma prižiūrint treneriui. Ne veltui sporto klubų interjere vyrauja veidrodžiai. Namuose sportuokite prieš veidrodį, tada aiškiai matysite visus savo judesius. Tai padės jums kontroliuoti pratimų kokybę.

Susikurkite sporto salę namuose

Ne mažiau svarbu, kad namuose susikurtumėte treniruotėms skirtą erdvę. Tada visa reikalinga įranga bus vienoje vietoje ir jums nereikės gaišti laiko ieškant trūkstamos pasipriešinimo juostos ar kažko kito. Be to, tai bus įkvėpimas ir priminimas treniruotis reguliariai.

Susiplanuokite savo treniruotes

Norintiems išlaikyti treniruočių reguliarumą, Vitālijs pataria: „Mūsų kūnas ir protas greitai pripranta prie sistemos, todėl patartina sportuoti tomis pačiomis dienomis ir tuo pačiu laiku. Be to, treniruočių metu itin svarbu pašalinti aplinkinius trukdžius – fone nėra jokio „Netflix“, skambančio telefono ar įkyrios šeimos. Išjunkite kompiuterio garsą, uždarykite duris, pamirškite darbinius rūpesčius.“

Kaip dažnai ir kiek laiko turėtumėte treniruotis? „Tai priklauso nuo kiekvieno asmens fizinio pasirengimo. Pavyzdžiui, man reikia 4-5 treniruočių per savaitę, kitiems reikės trijų vienos valandos trukmės treniruočių, o dar kažkam pakaks 30 minučių. Aš rekomenduoju sąžiningai įvertinti savo sugebėjimus ir įsiklausyti į savo kūną“, – teigia sportininkas.

Sportinė apranga ir įranga

Tai, kad treniruojatės namuose, dar nereiškia, jog galite sportuoti su šlepetėmis ir pižamomis. Sporto reikmenys, tokie kaip kilimėlis, svarmenys, pasipriešinimo juostos ir patogi sportinė apranga, yra ne mažiau svarbūs, kad treniruotės namuose būtų įdomios ir efektyvios. 

Kalbėdamas apie drabužius, Vitālijs taip pat užsimena, kad sportuojant namuose patartina avėti batus. „Žinoma, basos kojos kelia mažiau triukšmo, o kambarys lieka švaresnis, tačiau tai sumažina treniruotės efektyvumą ir padidina traumų riziką. Batai ar sportbačiai padės išvengti paslydimų ir suteiks papildomo stabilumo.“

Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-1 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-2 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-3 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-4 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-5 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-6 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-7 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-8 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-9 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-10 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-11 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-12 Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-13

Įvairovė

Kad ir kaip esame pasiryžę reguliariai sportuoti, tokia rutina gali greitai atsibosti. Dauguma žmonių, anksčiau aktyviai lankiusių grupinius užsiėmimus ar sporto klubus, nėra profesionalūs sportininkai, kuriems privaloma neprarasti geros fizinės formos. Džiaugsmas ir atsidavimas sportui niekur nedings, jeigu treniruotę pakeisite ilgesniu pasivaikščiojimu miške, trumpu bėgimu ar pasivažinėjimu dviračiu, žinoma, jei tai leidžia oro sąlygos. Be to, gryno oro dozė ir aktyvi veikla lauke bus naudinga tiems, kurie nori palaikyti gerą nuotaiką ir pasimėgauti žiema.

Sportas namuose: 5 patarimai, kaip taisyklingai treniruotis ir neprarasti motyvacijos , nuotrauka-14
Sportas namuose sportinė apranga avalynė sportineapranga.lt Erima
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932