Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai jūrų liūtai

Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr.
Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr.

Šį ketvirtadienį 14.30 val. kviečiame jau į paskutinę tiesioginę transliaciją iš Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo „Virtualu, bet tikra“, kurią galite žiūrėti Lietuvos jūrų muziejaus socialiniame tinkle Facebook.  Jos metu ne tik galima pamatyti, kaip gyvena ir ką veikia delfinai, bet ir diskutuoti, užduoti klausimus komentaruose, kuriuos atsakys  treneriai tiesioginio eterio metu.

Paskutinė transliacija yra skirta jautriausiai delfinariumo temai – delfinų terapijai.  Lietuvoje yra nemažai specialiųjų poreikių turinčių vaikų. Vaikų, kuriems kartais didžiausias iššūkis tiesiog bendravimas. Kai jautiesi kitoks, bendrauti darosi dar sunkiau,  kartais išvis nesinori. O kaip išmokti bendravimo nebendraujant? Reikia kantraus, įkvepiančio, komunikabilaus mokytojo. Tokių „mokytojų“ yra ir juos galime pamatyTI delfinariume.

Delfinai yra draugiškiausi bei nuoširdžiausi pagalbininkai vaikams, kuriems reikia išmokti pasitikėti savimi. Moksliškai įrodyta, kad po delfinų terapijos daugumai vaikų sumažėja baimė būti nesuprastiems, sustiprėja pasitikėjimas savimi ir kitais, tobulėja bendravimo įgūdžiai, o treniruotės vandenyje gerina motoriką, ramina, padeda koncentruotis, atsipalaiduoti ir labiau pajausti savo kūną.

Delfinų terapijos centre rengiami užsiėmimai, skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocines traumas. Ši programa gerina savijautą, pažinimo ir socializacijos įgūdžius. Bendravimo su delfinais užsiėmimai nėra gydymo alternatyva, ji negali pakeisti tradicinės medicinos paslaugų, tačiau gali paskatinti pozityvius pokyčius.

Šioje transliacijoje – ir pažintis su kitais delfinariumo gyventojais – penkiais kaliforniniais jūrų liūtais. Tai – komunikabilūs ir linksmi jūrų žinduoliai, užaugantys net iki 400 kg svorio. Jų plaukmenys priemena nedidelius irkliukus, todėl jie vadinami irklakojais.

Gyvūnų treneris Mindaugas Lukošius sako, kad kaliforniniai jūrų liūtai – draugiški gyvūnai, mėgstantys susiburti į dideles kolonijas. Puikiai nardo: lengvai pasiekia net 200 m gylį. Nepaprastai vikrūs: vandenyje tiesiog sklendžia. Todėl dažnai net vadinami jūrų angelais. Jūrų liūtų ūsai – ypatingi: vandenyje veikia, kaip antena, gaudanti informaciją, kas, kur ir kaip juda.  Lietuvos jūrų muziejuje kaliforniniai jūrų liūtai gyvena nuo 1996 metų.

Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai..., nuotrauka-1, Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr. Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai..., nuotrauka-2, Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr. Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai..., nuotrauka-3, Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr. Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai..., nuotrauka-4, Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr. Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai..., nuotrauka-5, Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr. Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai..., nuotrauka-6, Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr. Paskutinėje Lietuvos jūrų muziejaus transliacijoje – delfinų terapija ir kaliforniniai..., nuotrauka-7, Evaldo Lasio ir Neringos Girdvainienės nuotr.
Lietuvos Jūrų Muziejus Delfinariumas Delfinai Jūrų liūtas transliacija internetu delfinų terapija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932