Startuoja nauja saugomoms teritorijoms skirta interneto svetainė

Startuoja nauja saugomoms teritorijoms skirta interneto svetainė

Pažinti saugomas teritorijas, suvokti, kas yra saugojama, keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus bus lengviau. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kuria naują interneto svetainę – saugoma.lt  ir šiuo metu visuomenei pristato bandomąjį jos variantą.

Sukūrus naują interneto svetainę  saugoma.lt  bus sudarytos galimybes platesniam visuomenės informavimui, saugomų teritorijų žinomumo, gamtosauginio sąmoningumo didinimui.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktoriaus Alberto Stanislovaičio, norime suteikti lankytojams daugiau informacijos apie Lietuvos saugomas teritorijas, jose esančias vertybes ir lankomus objektus. Tuo pačiu laukiame lankytojų pastabų svetainės tobulinimui. 

Startuoja nauja saugomoms teritorijoms skirta interneto svetainė, nuotrauka-1

Galutinis saugoma.lt variantas turėtų pasirodyti dar šių metų antroje pusėje. Kol kas svetainė pateikiama tik lietuvių kalba, tačiau ateityje daugiau informacijos apie mūsų krašto saugomas teritorijas bus galima sužinoti ir kitomis kalbomis. 

Naujos saugomų teritorijų interneto svetainės pagrindas – interaktyvus žemėlapis, kuriame galima rasti išsamią informaciją apie nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus, biosferos poligonus ir kt. 

Svetainėje pateikta beveik tūkstantis lankymui pritaikytų objektų, esančių Lietuvos saugomose teritorijose: apžvalgos bokštai, lankytojų centrai, gamtos mokyklos, pažintiniai takai, lankymui pritaikyti gamtos ir kultūros paveldo objektai, kraštovaizdžio kompleksai, kt.

Kiekvieną unikalų įrašą sudaro: taškinės ar plotinės koordinatės, objekto adresas, pavadinimas, trumpas aprašymas, nuotraukos... Nauja svetainė turi funkciją, kuri suformuoja maršrutą iki pasirinkto objekto.

Vartotojas gali peržiūrėti informaciją apie saugomų teritorijų sistemą, tipus, istoriją, tarptautinės svarbos saugomas teritorijas Lietuvoje. Einant į konkretų nacionalinį ar regioninį parką, galima rasti informacijos apie parko išskirtinę vertę, kraštovaizdį, biologinę įvairovę... 

Parko lankymui skirtoje rubrikoje pristatomi lankymui pritaikyti objektai, atmintinė lankytojams, direkcijos teikiamos paslaugos. Taip pat teikiama informacija, kaip galima gauti Saugomų teritorijų produkto ženklą.

Svetainėje saugoma.lt pateikiama aktuali saugomų teritorijų informacija, kurią galima rasti rubrikose „Naujienos“ ir „Renginiai“. Rubrikoje „Lankytojo bilietas“ –  apie galimybes įsigyti savanorišką valstybinių parkų lankytojo bilietą.  

Nauja interneto svetainė kuriama projekto „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“ įgyvendinimo metu. Projektu siekiama iš esmės pagerinti informacijos apie saugomas teritorijas ir jų vertybes bei lankymą pasiekiamumą. 

Tikimasi, kad interneto svetainė saugoma.lt taps lankytojams patikimu šaltiniu apie saugomas teritorijas, kad visuomenė aiškiau  suvoks – ką ir kodėl reikia saugoti bei išsaugoti ateities kartoms: SAUgoma ir TAU!

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nauja interneto svetainė saugoma.lt
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,927