Nepateikus ataskaitos apie gautą paramą rizikuojama netekti paramos gavėjo statuso

Nepateikus ataskaitos apie gautą paramą rizikuojama netekti paramos gavėjo statuso

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog paramos gavėjai kiekvienais metais iki gegužės 15 d. per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) turi pateikti paramos gavimo ir panaudojimo ataskaitą (FR0478) už praėjusius kalendorinius metus. VMI šių metų pradžioje siuntė priminimus dokumentų nepateikusiems už 2019 metus, visgi vis dar laukiama 322 paramos gavėjų ataskaitų. Nepateikę ataskaitos turėtų tą padaryti per du mėnesius nuo pirmojo priminimo gavimo, kitaip rizikuoja netekti paramos gavėjo statuso.

„Nuo 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimai, kurie sugriežtino paramos gavėjo statuso suteikimo ir panaikinimo sąlygas. Vienas jų susijęs su ataskaitos apie gautą paramą ir jos panaudojimą teikimu. Jei paramos gavėjas nepateikia ataskaitos per 2 mėnesius po to, kai buvo informuotas apie neatliktą pareigą, VMI yra įstatymu įpareigota informuoti Registrų centrą ar Kultūros ministeriją dėl paramos gavėjo statuso panaikinimo. Ši aplinkybė svarbi ir suteikiant paramos gavėjo statusą,“– sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė - Šnirienė. – Pasitikrinti, ar buvo siųstas priminimas pateikti ataskaitą ir jį perskaityti galima prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos, skiltyje „Pranešimai“.

Paramos gavimo ir panaudojimo metines ataskaitas už 2019 metus pateikė daugiau nei 10,4 tūkst. paramos gavėjų. Primenama, kad paramos gavimo ir panaudojimo metinę ataskaitą (FR0478) turi pateikti tie juridiniai asmenys, kurie per kalendorinius metus gavo paramą ir / ar suteikė paramą ir / ar labdarą Labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka, taip pat fiziniai asmenys, kuriems yra suteiktas meno kūrėjo statusas ir kurie per kalendorinius metus gavo didesnę kaip 12 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio paramą.

„Ataskaita turi būti teikiama ir tuo atveju, kai per mokestinį laikotarpį parama nebuvo gauta ir suteikta, tačiau buvo panaudotas ankstesnių laikotarpių paramos likutis“, – akcentuoja Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Mokestinio laikotarpio ataskaita teikiama iki kitų kalendorinių metų gegužės 15 dienos. Ataskaitą už 2020 metų mokestinį laikotarpį paramos gavėjai turės pateikti iki šių metų gegužės 15 dienos.

Išsami informacija apie praėjusiais metais gyventojų skirtą GPM paramą skelbiama VMI interneto svetainėje http://www.vmi.lt/cms/paramos-statistika. Daugiau informacijos, susijusios su parama ar kitais mokestiniais klausimais, gyventojai gali rasti VMI tinklalapyje www.vmi.lt, oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija. Konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti galima ne tik paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882 (+370 5 260 5060), bet ir kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI svetainėje.

VMI inf.
VMI ataskaitos parama paramos gavėjo statusas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,927