Pasieniečiai padeda NVSC specialistams tikrinti grįžtančių asmenų dokumentus

Pasieniečiai padeda NVSC specialistams tikrinti grįžtančių asmenų dokumentus

Nuo pirmadienio sustiprinus visų į Lietuvą atvykstančių asmenų kontrolę šalies oro uostuose bei Klaipėdos jūrų uoste Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams talkina ir papildomos pasieniečių pajėgos.

Sugriežtinus COVID-19 plitimo valdymo priemones, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu į paveiktų šalių sąrašą įtrauktos visos pasaulio šalys. Tai reiškia, kad iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma turėti koronaviruso tyrimo rezultatą, atliktą ne vėliau nei 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Visi atvykusieji taip pat privalo izoliuotis 14 dienų, tačiau turės galimybę susitrumpinti izoliaciją, jei savo lėšomis 10 dieną atliks koronaviruso nustatymo tyrimą.

Tokiai keleivių kontrolei užtikrinti bei atvykstančiųjų srautams reguliuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste pagalbon NVSC specialistams pasitelkiamos papildomos pasieniečių pajėgos.

Nuo vasario 8-osios visi į Lietuvą atvykę asmenys, prieš palikdami oro ar jūrų uostus, privalo praeiti per papildomai įrengtus patikros punktus. Juose tikrinamos keleivių užpildytos NVSC anketos, įvertinami keleivių turimi COVID-19 ligos tyrimų rezultatai ir jų atlikimo laikas.

VSAT atkreipia dėmesį, kad minėta kontrolės procedūra atliekama keleiviams jau atsiėmus bagažą. Dėl to po įprastinio pirmo pasienio tikrinimo atvykusiųjų prašoma būti pasiruošusiems dar vienai patikrai: turėti asmens dokumentus, iš anksto paruošti sugeneruotą QR kodą, gautą prieš skrydį į Lietuvą užpildžius NVSC anketą ir, jei turima, pateikti neigiamą koronaviruso testo rezultatą.

Neatmestina, kad papildomos medicininių ir kitų dokumentų patikros jau atisėmus bagažą pareikalaus daugiau laiko, tad tam tikrais momentais gali susiformuoti leidimo išvykti iš oro ar jūrų uostų teritorijų laukiančių keliautojų eilės.

VSAT inf.
stiprinama atvykstančių keleivių patikra oro uostai Klaipėdos valstybinis jūrų uostas Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC) Pasieniečiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,927