VESK: Vyriausybei bus siūloma patvirtinti karantino keitimo planą

VESK: Vyriausybei bus siūloma patvirtinti karantino keitimo planą

Šiandien į posėdį susirinkusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) pritarė karantino keitimo planui, kuris bus teikiamas Vyriausybei tvirtinti.

„Sutarėme dėl karantino keitimo plano ir patvirtinome sergamumo rodiklius, kuriais vadovausimės priimdami reikalingus sprendimus. Kiekvieną savaitę atidžiai analizuosime pandemijos dinamiką šalyje. Tuo atveju, jeigu matysime, kad sergamumo koronaviruso infekcija rodikliai akivaizdžiai sumažės, priimsime tam tikrus sprendimus dėl ribojimų panaikinimo. Karantino sąlygų keitimas priklauso ir nuo pačios visuomenės – kuo geresnę situaciją turėsime, tuo greičiau galėsime grįžti į įprastą mums gyvenimą“, – teigia vidaus reikalų ministrė, VESK  komisijos pirmininkė Agnė Bilotaitė.                    

Šio plano tikslas – numatyti karantino režimo atlaisvinimo priemones atskirose srityse (pvz.: namų ūkiai, sveikatos priežiūros veikla, sveikatinimo paslaugų organizavimas, ugdymas, neformalus švietimas ir švietimo pagalba, maitinimo įstaigų veikla, prekyba, paslaugų teikimas, žmonių judėjimas šalies viduje, susibūrimai, kultūrinė veikla, sporto bei laisvalaikio renginiai, kaukių dėvėjimo reguliavimas, socialinių paslaugų įstaigų veikla, įkalinimo įstaigų veikla, užsieniečių registracijos įstaigų veikla, sienų kontrolė ir užsieniečių atvykimo reguliavimas), atsižvelgiant į COVID-19 infekcijos sergamumo 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų rodiklį ir į visų atliktų tyrimų teigiamų rezultatų dalį.

Karantino keitimo priemonės išdėstytos, įvertinus galimą viruso plitimo riziką dėl padidėjusio kontaktų skaičiaus ir gyventojų mobilumą. Planuojant atnaujinti veiklas, kartu numatoma įvesti atlaisvinamos srities darbuotojų testavimą, taip pat papildomai riboti srautus ir užtikrinti higienos sąlygas.

Taip pat VESK siūlys Vyriausybei priimti sprendimus dėl dviejų lygių karantino – nacionalinio ir savivaldos. Pastarasis lygis bus nustatomas, kai atskira savivaldybė pasieks geresnių rezultatų, palyginti su pasiektais rezultatais nacionaliniu mastu, todėl jai bus suteikta galimybė leisti daugiau atlaisvinimų. Nors kai kuriose savivaldybėse, joms pasiekus gerų rodiklių, bus galima svarstyti individualius atlaisvinimo planus, tačiau šios savivaldybės situaciją turės atidžiai kontroliuoti, naudodamos testus, nustatydamos židinius bei pasitelkdamos kitas kontrolės priemones. Šiam pasiūlymui turės pritarti Vyriausybė.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo kontaktinį mokslą atnaujinti tose savivaldybėse, kuriose sergamumo rodikliai yra žemesni negu visoje šalyje. Ši išimtis nebūtų pritaikyta abiturientams, siekiant vienodų sąlygų laikant egzaminus, o paskutiniųjų klasių moksleiviams kontaktinis mokymas būtų taikomas visoje šalyje. Kiekvienas atlaisvinimas bus svarstomas atskirai, jam turės pritarti Vyriausybė.

VESK posėdžio metu taip pat buvo svarstoma dėl atvykstančiųjų į Lietuvą kontrolės jūrų ir oro uostuose. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir Nacionalinio visuomenės centro darbuotojai tikrins atvykusiuosius ir siųs į mobiliuosius punktus tam, kad būtų atliktas COVID- 9 testas. Pažymėtina, kad atvykus iš šalių, kur fiksuojamas didelis sergamumas ar didelis koronaviruso mutacijų skaičius, izoliacija privaloma vienose patalpose, t. y. tokie asmenys negalės palikti izoliavimosi vietos per visą izoliavimosi laikotarpį. Taip pat pritarta pasiūlymui įpareigoti vežėjus kontroliuoti keleivius.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 40 tūkstančių sergančių asmenų, praėjusios paros duomenimis, užfiksuota 270 naujų atvejų, per savaitę pasveiko 9 tūkstančiai asmenų. Pastarąsias dvi savaites sergamumas Lietuvoje siekė mažiau nei 500 atvejų per 14 dienų laikotarpį. Paskiepyta 2,8 procento visų šalies gyventojų.

Vidaus reikalų ministerijos inf.
Karantinas Agnė Bilotaitė Koronavirusas Renatas Požėla Policija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932