„Luminor” įspėja klientus būti atidžius – sukčiai naudojasi banko vardu

 „Luminor” įspėja klientus būti atidžius – sukčiai naudojasi banko vardu

„Luminor“ bankas perspėja, jog dalis klientų šiandien ir vakar (vasario 2 ir 3 dienomis) gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva yra siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Mokėjimo patarimas“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas išgauti konfidencialius klientų duomenis.

Banko sukčiavimo prevencijos ekspertas Linas Sadeckas perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. „Jeigu vis tik žmogus atidarė, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų, ar kompiuteryje nebuvo įdiegtos kenkėjiškos programos“, - patikslina L. Sadeckas.

Melagingi laiškai buvo siųsti iš ryšio su „Luminor“ banku neturinčio elektroninio pašto adreso [email protected], jo tema – „Mokėjimo patarimas“. Pats laiškas yra parengtas netaisyklinga lietuvių kalba.

Bankas primena saugoti savo asmeninius duomenis, neatidaryti įtarimus sukeliančių laiškų, niekam neatskleisti savo internetinės bankininkystės prisijungimų. Jeigu kyla įtarimų, kad internetinės bankininkystės prisijungimai buvo pavogti, raginame kuo greičiau apie tai pranešti „Luminor“ bankui.

Melagingo laiško pavyzdys
Melagingo laiško pavyzdys
„Luminor“ bankas perspėjimas sukčiai melagingi elektroniniai laiškai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932