4 priežastys, dėl kurių planuota kelionė lėktuvu gali baigtis net policijos komisariate

4 priežastys, dėl kurių planuota kelionė lėktuvu gali baigtis net policijos komisariate

Aviacijoje saugumas yra svarbiausias prioritetas. Kaskart kilus rimtesniam incidentui ar atsiradus naujoms grėsmėms, keliančioms riziką keleivių gyvybei ar sveikatai, atsiranda ir naujos taisyklės. Naujų tvarkų bendrai mūsų gyvenime, tačiau kartu ir į aviacijos procesus įnešė COVID-19 pandemija. Tiek į naujai atsiradusias, tiek į seniau priimtas saugumo taisykles keleiviai raginami žiūrėti itin atsakingai. Primename keturis keleivių netinkamo elgesio pavyzdžius, dėl kurių planuota kelionė gali baigtis net vizitu policijos komisariate.

1. Kaukių nedėvėjimas oro uoste

Pasaulį sukausčiusi pandemija padiktavo ir naujosios realybės taisykles daugelyje viešų vietų, todėl šiuo metu pats aktualiausias ir būtinas reikalavimas keleiviams yra kaukių dėvėjimas tiek oro uoste, tiek lėktuve. Jeigu oro uosto aviacijos saugumo darbuotojai pastebės, kad nedėvite ar neteisingai dėvite kaukę, paprašys į tai atkreipti dėmesį. Jeigu atsisakysite paklusti prašymui, galite būti išlydėti iš oro uosto terminalo kai kuriais atvejais net ir su policijos pareigūnų pagalba.

Daugeliu atvejų perdavus policijai nepaklusnius keleivius, nesilaikančius oro uosto arba lėktuvo įgulos išsakomų taisyklių, jiems yra surašomi pažeidimo protokolai, taikoma atsakomybė pagal LR Administracinių nusižengimų kodeksą. Pavyzdžiui: bauda  dėl netinkamo kaukių dėvėjimo arba nedėvėjimo fiziniams asmenims gali siekti nuo kelių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

2. Ginklų, aštrių ir kitų draudžiamų daiktų gabenimas

Į draudžiamų gabenti lėktuvais daiktų kategoriją įtraukti ne tik ginklai ar jų dalys (su tam tikromis išimtimis, kai turimas ginklo leidimas, o apie gabenimą registruotame bagaže yra aviacijos saugumo specialistai perspėjami iš anksto), bet ir ilgesni peiliai ar kiti aštrūs daiktai, savigynai skirti dujų balionėliai ar elektrošokai.

Prieš kiekvieną skrydį visuomet pravartu apsidrausti iš anksto ir pasitikslinti oro kompanijos arba oro uosto internetiniame puslapyje, ar gabenamas daiktas atitinka aviacijos saugumo keliamus reikalavimus, mat draudžiamų gabenti dalykų sąraše gali pasitaikyti ir daugiau netikėtų ar primirštų taisyklių.

Įvairių daiktų gabenimo per oro uostus taisykles, kurias reikia žinoti keleiviams, rasite čia: https://www.vilnius-airport.lt/lt/pries-skrydi/aviacijos-saugumo-ir-bagazo-reikalavimai/aviacijos-saugumo-reikalavimai

3. Apsvaigimas nuo alkoholio oro uoste arba lėktuve

Pravartu atminti ir tai, jog tiek oro uoste, tiek lėktuve stiprus apsvaigimas nuo alkoholio yra netoleruojamas, ypatingai, kai dėl jo nesilaikoma darbuotojų saugumo rekomendacijų.

Alkoholį prieš skrydį keleiviai turėtų vartoti itin atsakingai, nes oro bendrovių taisyklės griežtai nurodo antžeminio aptarnavimo bendrovėms, kurios vykdo keleivių registraciją ir laipinimą, į lėktuvą neįleisti akivaizdžiai nuo alkoholio apsvaigusių ir taisyklių neklausančių asmenų.

4. Neatsakingas elgesys lėktuve

Bet koks kitas neatsakingas elgesys oro uoste arba lėktuve – nesaikingas alkoholio vartojimas, bandymas rūkyti ten, kur tai draudžiama ar demonstruojama agresija – kone garantuoja, kad teks susidurti su pasekmėmis  ir kai kuriais atvejais tūkstantinėmis baudomis.

Kai kurių oro bendrovių politika tokia griežta, kad netinkamą elgesį galite patekti į „juodąjį keleivių sąrašą“ ir daugiau niekada nebepatekti į tos oro bendrovės lėktuvą.

Dažniausiai tokiais atvejais atsakomybė ir baudos keleiviams mūsų šalyje yra skiriamos pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso straipsnius, todėl noras „neklausyti nurodymų“ gali nepavyzdingam keleiviui kainuoti labai brangiai.

Skrydžiai Aviacija Kelionės
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,91