„Maxima“ įvardijo: kur ir kada apsipirkti, kad viruso plitimo rizika būtų mažesnė

„Maxima“ įvardijo: kur ir kada apsipirkti, kad viruso plitimo rizika būtų mažesnė

Apsipirkimų planavimas ir atsakingas pirkėjų elgesys turi svarbios įtakos kovojant su viruso plitimu, tačiau neretai parduotuvių lankytojams tampa sunku įvertinti, kur ir kada geriausia apsipirkti. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė dalijasi patarimais, kokiu laiku ir kokiose parduotuvėse pirkėjai gali būti saugesni.

„Matome, kad vis dažniau pirkėjai į parduotuves atvyksta su prekių sąrašais, apsipirkdami kantriai laukia, kol iš reikiamos lentynos prekes pasiims kiti pirkėjai ir tik jiems pasitraukus jomis apsirūpina patys. Lankytojų sąmoningumas vis didėja, tačiau pastebime, kad jiems sunku įvertinti, kur ir kada apsipirkti, kad išvengtų didelio kontaktų skaičiaus su kitais pirkėjais. Pastebime, kad ir toliau didžiausi srautai fiksuojami nuo 16 val., o savaitgaliais visos dienos metu, tad norime pirkėjus paraginti į parduotuvę vykti anksčiau ryte arba vėliau vakare bei nevengti didesnių prekybos centrų“, – sako E. Dapkienė.

Prieš išeinant – namų darbai

Dar prieš vykstant į parduotuvę yra itin svarbu susidaryti aiškų pirkinių sąrašą, kuris padėtų ne tik nepamiršti įsigyti reikiamų maisto produktų ir buities prekių, bet taip pat leistų apsipirkti greičiau mažiau laiko praleidžiant parduotuvės patalpose.

E. Dapkienė teigia, kad planuojant apsipirkimus numatyti vykimo į prekybos vietą laiką – labai svarbu. „Maximos“ atstovė pabrėžia, kad net ir kelios valandos gali turėti reikšmingos įtakos, kiek lankytojų bus parduotuvėje, todėl reikėtų stengtis apsipirkti ne įprastai patogiu, o saugiu metu.

„Dauguma tautiečių į prekybos centrus užsuka po įprastų darbo valandų, todėl nuo 17 iki 19 valandos lankytojų srautai parduotuvėse būna didžiausi. Vis dėlto, reikšmingą pokyti galima pastebėti jau 20 valandos, kada pirkėjų skaičius pradeda mažėti. Situacija dar labiau pasikeičia baigiantis parduotuvių darbo laikui, kai prekybos centruose lankytojų skaičius būna visai nedidelis. Tokią pat tendenciją pastebime ir rytais. Darbo pradžioje iki 11 valandos pirkėjų srautai būna mažesni, o vėliau pamažu pradeda didėti“, – aiškina E. Dapkienė.

Arčiau ne visada yra saugiau

Pirkėjų srautai parduotuvėse ypač išauga savaitgaliais, kurių metu nuo 11 iki 20 valandos fiksuojamas didžiausias parduotuvių užimtumas. Tiesa, „Maximos“ atstovė pastebi, kad įtakos saugumui parduotuvės patalpose turi ir jos dydis. Nors neretai lankytojai vengia didesnių prekybos centrų manydami, kad ten bus ir didesnis apsiperkančiųjų skaičius, realybė kiek kitokia – didžiausi lankytojų skaičiai fiksuojami X ir XX formato parduotuvėse.

„Išanalizavę duomenis apie pirkėjų apsilankymus parduotuvėse „Maxima“ nuo gruodžio 14 iki 27 dienos matome, kad didžiausias užimtumas buvo XX formato parduotuvėse, kuriose prieš didžiąsias metų šventes apsilankė daugiau nei 1,5 mln. pirkėjų. Antroje vietoje pagal pirkėjų skaičių šiuo laikotarpiu atsidūrė X formato parduotuvės, kuriose apsipirko daugiau nei 1,4 mln. O štai XXX parduotuvėse pirkėjų srautas buvo net kelis kartus mažesnis – kiek daugiau nei 588 tūkst. lankytojų“, – įžvalgomis dalinasi „Maximos“ atstovė primindama, kad didesnėse parduotuvėse pirkėjams skiriama erdvė yra didesnė, todėl ir išlaikyti saugų atstumą nuo kitų būna lengviau.

Ne ką mažiau svarbūs pasirinkimai

Tiesa, nepaisant to, kad didesniuose prekybos centruose pirkėjų būna mažiau, planuojant apsipirkimus reikėtų laikytis ir kitų rekomendacijų bei aprūpinimą reikiamais pirkiniais patikėti tik vienam iš šeimos narių. Negana to, kiekvienas atvykęs į parduotuvę turėtų ne tik dėvėti burną ir nosį dengiančią kaukę, bet ir pasinaudoti įrengtais dezinfekcinio skysčio bei vienkartinių pirštinių stendais.

Tam, kad apsipirkimas būtų dar saugesnis „Maximos“ atstovė ragina naudotis savitarnos kasomis bei atsiskaityti banko kortele su bekontakčio pinigų nuskaitymo funkcija. Tokiu būdu pavyks ne tik apsipirkti greičiau, bet ir išvengti kontakto su parduotuvės darbuotojais bei prisilietimų prie paviršių. Vis dėlto, jei parduotuvėje pirkėjų srautai yra didesni ir prie kasų tenka laukti eilėje, lankytojai turėtų atkreipti dėmesį į ant grindų įrengtą ženklinimą bei jo laikytis.

E. Dapkienė pabrėžia, kad kiekvieno apsiperkančiojo elgesys bei atsakingas požiūris į apsipirkimus turi didelės įtakos viruso plitimo stabdymui bei reikšmingai prisideda prie visų saugumo.

Maxima saugus apsipirkimas viruso plitimo rizika
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,938