Šalyje per vakar parą patvirtinti 1493 koronavirusinės infekcijos atvejai

Šalyje per vakar parą patvirtinti 1493 koronavirusinės infekcijos atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1493 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 625 iš jų registruoti Vilniaus, 210 Kauno, 166 Panevėžio, 118 Šiaulių, 100 Klaipėdos, 67 Utenos, 57 Alytaus, 53 Telšių, 44 Marijampolės ir 38 Tauragės apskrityse. 15 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 70.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Daugiausiai – 11 – per vakar parą atvejų nustatyta protrūkyje, susijusiame su Didvyžių globos namais, įsikūrusiais Marijampolės apskrityje. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti 74 atvejai.

5 atvejai per vakar parą patvirtinti Plungės rajono ligoninės protrūkyje. Atvejai patvirtinti 4 darbuotojams ir 1 pacientui.

3 atvejai per vakar parą patvirtinti Šilutės ligoninės protrūkyje. Iš jų 1 atvejis yra antrinis. Atvejai patvirtinti darbuotojams ir artimajam.

2 atvejai patvirtinti per vakar yra susiję su Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centru.

2 per vakar parą fiksuoti atvejai patvirtinti Klaipėdos jūrininkų ligoninės protrūkyje. Atvejai nustatyti darbuotojams.

Su Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centru siejamame protrūkyje per vakar parą nustatyti 2 atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 11 atvejų.

Po kelis užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejus buvo patvirtinta LSMU Kauno klinikų ir
LSMU Kauno ligoninės protrūkiuose.

3 atvejai, patvirtinti vakar, yra siejami su pieno produktų gamybos įmone, įsikūrusioje Marijampolės apskrityje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 11 atvejų.

2 atvejai, iš kurių 1 antrinis, per vakar parą patvirtinti apatinio trikotažo siuvimo įmonėje Marijampolės apskrityje. Su šiuo protrūkiu siejama 16 atvejų.

3 vakar dienos atvejai patvirtinti Šakių vaikų globos namų protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 14 atvejų.

Su Klaipėdos apskrities Macikų socialinės globos namais siejamame protrūkyje per vakar parą iš viso patvirtinti 3 atvejai. Atvejai patvirtinti darbuotojams.

2 atvejai per vakar parą patvirtinti taip pat Klaipėdos apskrityje įsikūrusių Padvarių socialinės globos namų protrūkyje. Atvejai patvirtinti darbuotojams.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 51.  

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.
koronavirusas infekcijos COVID-19
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,938