Kaip apsisaugoti nuo sukčių šventiniu laikotarpiu?

Kaip apsisaugoti nuo sukčių šventiniu laikotarpiu?

Šventiniu laikotarpiu suaktyvėja ir sukčiai. Policija išskiria dažniausiai pasitaikančias sukčiavimų formas prieš šventes ir pataria, kaip nuo jų apsisaugoti.

Investiciniai sukčiavimai

Šventiniu laikotarpiu dažnai atsiranda įvairių pasiūlymų investuoti itin palankiomis sąlygomis. Asmenims svarstantiems ar verta rinktis vienokią ar kitokią investicinę platformą, rekomenduojame būti atsargiems ir paskubomis nesusigundyti pasiūlymais. Neverta skubėti priimti sprendimą, o prieš nusprendžiant investuoti, reikėtų gerai įvertinti savo finansines galimybes ir galimą investavimo veiklos riziką, bei nuodugniai pasidomėkite siūlomais finansiniais įrankiais.

Romatiniai sukčiavimai

Bendraujant elektroninėje erdvėje, ne tik šventiniu laikotarpiu, būtinas atsargumas ir netgi sveikas įtarumas. Apie žmogų daug sužinoma iš kūno kalbos, greitesnio grįžtamojo ryšio tiesiogiai kalbantis. Elektroninės priemonės suteikia daug mažiau galimybių pažinti, susidaryti objektyvesnę nuomonę apie kitą asmenį. Gavus prašymų arba bet kokių užuominų apie pinigų pervedimą mažai pažįstamiems, būtina be jokios skubos kritiškai ir atsakingai įvertinti didelę tokio poelgio riziką.

Apsipirkimas elektroniniu būdu

Dovanų pirkimas yra neatsiejamas švenčių ritualas ir vis dažniau jis persikelia į elektroninę erdvę. Vienas svarbiausių patarimų – kritiškai vertinti pasiūlymus, kuriuose siūlomos, prekės ar paslaugos už mažesnę negu rinkos kainą, kadangi sukčiai itin dažnai naudojasi žmonių noru įsigyti prekę ar paslaugą kuo pigiau. Patartina nesiųsti avanso asmenims, kurių nepažįstate, prekes ir paslaugas pirkti tik iš patikimų asmenų ir (ar) internetinių parduotuvių, preliminariai pasidomėjus pirkėjų įvertinimas ir komentarais.

Šiemet per 11 mėn. registruoti 1965 sukčiavimai (11,7 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį), 58 proc. jų ištirti.

Lietuvos policijos inf.
šventinis laikotarpis sukčiai sukčiavimo formos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93