Sustiprinta VMVT kontrolė prekybos centruose: nereguliuojantys pirkėjų srautų sulauks griežtų sankcijų

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, atsižvelgdami į šalyje sugriežtintas karantino sąlygas blogėjant koronavirusinės infekcijos (COVID-19) epidemiologinei situacijai, visą šį savaitgalį tikrina, kaip maisto parduotuvės, likus vos kelioms dienoms iki švenčių, užtikrina privalomų reikalavimų įgyvendinimą, apsaugant pirkėjus ir savo darbuotojus nuo Lietuvoje žaibišku greičiu plintančios užkrečiamosios ligos.

Savaitgalį tikslinių patikrinimų metu fiksuojama, kad žmonių, apsiperkančių prieš šventes, srautas gerokai didesnis, todėl VMVT inspektoriai vertina, ar parduotuvėse užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui, ar ribojami pirkėjų srautai, ar yra įleidžiami tik pirkėjai, dėvintys kaukes, ir vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

Taip pat tikrinama, ar parduotuvėse sudaromos galimybės pakankamai pirkėjų ir pačių darbuotojų rankų higienai bei dezinfekcijai, ar užtikrinamas tinkamas dažnai liečiamų paviršių (durų rankenų, prekių laikymo lentynų, dėžių, stelažų, prekybos krepšių, vežimėlių ir kt.) ir vidaus aplinkos valymas bei dezinfekcija, ar paisoma nurodymo prekybos vietose skelbti įspėjimus apie asmens higienos reikalavimų (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.) ir užtikrinamos kitos Vyriausybės ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos būtinos sąlygos prekybos vietoms.

VMVT inspektoriai per šias iki švenčių likusias dienas planuoja patikrinti didžiąją dalį didžiųjų Lietuvos prekybos centrų – „Rimi“, „Maxima“, „Lidl“, „IKI“, „Norfa“ ir kitas maisto prekių parduotuves šalyje.

Šiuo metu esminiai nustatomi pažeidimai maistu prekiaujančiose parduotuvėse – nereguliuojami pirkėjų srautai, kurie ypač didžiuosiuose prekybos centruose išlieka labai dideli ir tik inspektorių kontrolės metu imamasi aktyvių ir tinkamų veiksmų susidarantiems srautams reguliuoti.

Kontrolę atliekantys pareigūnai pastebi, kad nors Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime rekomenduojama užtikrinti, kad parduotuvėse dirbtų tiek kasų, kad eilėse netektų laukti daugiau nei 5 pirkėjams, tačiau ne visur tai užtikrinama. Dirbant per mažai kasų, ilgėja apsipirkimo laikas ir susidaro pirkėjų eilės. Nepaisoma ir rekomendacijų parduotuvėse lankytis vienam asmeniui iš vieno namų ūkio, nemažai pirkėjų atvyksta apsipirkti su mažamečiais šeimos nariais.

Taip pat primenama mažinti arba laikinai atsisakyti reklamuoti prekybines akcijas viešojoje erdvėje (radijuje, TV, interneto portaluose), neskatinti didesnių pirkėjų susibūrimų.

Prekybos maistu įmonėms nereaguojant į VMVT inspektorių įspėjimus, taip pat nustačius šiurkščių ar pasikartojančių pažeidimų, turinčių įtakos COVID-19 infekcijos tolesniam plitimui, bus taikomos atitinkamos poveikio priemonės.

Siekiant suvaldyti ir sumažinti koronaviruso infekcijos plitimą, labai reikalingas ir svarbus kiekvieno apsiperkančiojo atsakingumas. Maisto parduotuves šiomis dienomis fiziškai lankančių žmonių prašoma elgtis kaip niekada supratingai ir geranoriškai, teisingai dėvėti apsauginę veido kaukę, vos įėjus į parduotuvę dezinfekuoti rankas ir užsimauti vienkartines pirštines, laikytis saugaus atstumo ir nesibūriuoti.

VMVT inf.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai karantinas prekybos centrai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93