Projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“ bibliotekininkų mokymai

Projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“ bibliotekininkų mokymai

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bei Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos. Mokymuose dalyvavo 70 bibliotekininkų.

Konfliktinių situacijų valdymo mokymus vedė lektorė psichologė Agnė Jaselskienė. Lektorė aptarė pagrindines konfliktinių situacijų priežastis, jų tipus ir sprendimo būdus. Buvo atliekamos praktinės užduotys, dėmesys buvo skirtas pozityviam mąstymui.

Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktoriaus pavaduotoja Dovilė Ivanovienė mokymuose savo žiniomis ir patirtimi dalijosi apie informacinius išteklius ir dokumentų valdymą. Lektorė aptarė, kaip informacinius išteklius efektyviau tvarkyti ir pritaikyti bibliotekos poreikiams, pasidalino idėjomis kaip skatinti vartotojus plačiau naudotis prenumeruojamomis duomenų bazėmis. Buvo aptartos ir dokumentų valdymo aktualijos.

Mokymus apie renginių organizavimo ypatumus bibliotekoje vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos renginių organizatorė Roberta Stonkutė. Mokymų tema buvo aktuali visiems dalyviams, kadangi bibliotekos jau ilgą laiką yra ne tik knygų skaitymo vieta, bet ir kultūrinė erdvė: čia vyksta knygų pristatymai, parodų atidarymai, viktorinos, edukaciniai užsiėmimai, konferencijos, debatai ir kitokio pobūdžio renginiai.

Dalis projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“ mokymų dėl epidemiologinės situacijos šalyje vyko nuotoliniu būdu. Nuotolinius mokymus pradėjo tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė, kuri apžvelgė vaikų ir paauglių literatūrą bei skaitymo skatinimo iššūkius. Lektorė pristatė įvairias knygas, pabrėžė, kaip svarbu knygose atrasti save ir savo aplinką. Kaip geriausią skaitymo skatinimo strategiją vaikams išskyrė  skaitančio suaugusiojo pavyzdį.

Paskutinius mokymus vedė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projektų koordinatorė Laima Butkūnienė. Bibliotekininkams buvo pristatyta tema „Projektų rengimas“. Lektorė ne tik pabrėžė, kaip gerai parengti projekto aprašą, kokių klaidų nedaryti, bet ir pasidalino Panevėžio regiono projektų sėkmės istorijomis. Mokyklų bibliotekininkai buvo skatinami aktyviau ruošti ir organizuoti įvairius projektus ir taip įgyvendinti savo idėjas.

Mokymų dalyviai gavo pažymėjimus, kuriais patvirtinama, kad išklausytas mokymų kursas. Projekto metu aptartos temos padėjo bibliotekininkams įgauti konfliktų sprendimo, skaitymo skatinimo, dokumentų valdymo, renginių organizavimo, projektų paraiškų rengimo ir kitų kompetencijų.

Įgyvendinus mokymų programą buvo išplėtotas bibliotekų ir mokyklų bibliotekininkų bendradarbiavimas, plėtojama tolygi kultūrinė raida, darbuotojams padėta ugdyti tokias kultūrines kompetencijas, kaip: problemų sprendimas, kritinis mąstymas, gebėjimas bendradarbiauti, kūrybiškumas, komunikacija, gebėjimas dalintis gerąją patirtimi.

Projekto veiklas finansavo Lietuvos Kultūros Taryba ir Palangos miesto savivaldybė, rėmė restoranėlis „A-petit“, informaciniai rėmėjai laikraščiai „Palangos Tiltas“ ir „Švyturys“. Projektą numatoma  tęsti ir toliau siekiant tobulinti darbuotojų kompetencijas, įgyti naujų žinių ir skatinti tolygią kultūrinę raidą Klaipėdos regione.

Palangos viešosios bibliotekos inf.
Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymas projektas bibliotekininkams Kūrybinis žvilgsnis į rytojų
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93