Pradedamas pasirengimas 2021 m. šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Lietuvos kariuomenės nuotr.
Lietuvos kariuomenės nuotr.

2021 m. karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi sausio 7 dieną, atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą  (NPPKT) bus pašaukta per 3800 jaunuolių. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti dalyvaudami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose. Tokį įsakymą lapkričio pabaigoje  pasirašė l.e.p.  krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

„Nuolatinė privalomoji karo tarnyba ir toliau išlieka vienu sėkmingiausių kariuomenės stiprinimo projektų – į kariuomenę įliejamas šviežias kraujas, auginamas pilietiškumas bei stiprinamas visuomenės ir kariuomenės ryšys. Šauktiniai sudaro net 73 proc. profesinės karo tarnybos naujokų ir tai geriausias tarnybos patrauklumo įrodymas, – sako l.e.p. krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

„Nors epidemiologinė situacija šalyje šiais metais yra itin labai sudėtinga, jaunuolių apsisprendimui savo noru pasirinkti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir taip atlikti konstitucinę pareigą, COVID-19 reikšmingos įtakos nedaro.  Jau šešerius metus iš eilės didėjęs karo prievolininkų, norinčių atlikti tarnybą pirmumo tvarka, skaičius šiemet pasiekė beveik 4300, o savo noru pageidaujančių atlikti tarnybą skaičius išliko stabilus – apie 3000. Tikimės, kad ateinančiais metais karo prievolininkų, pageidaujančių atlikti savo noru tarnybą nemažės“, – sako Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.  Pasak jo, didžiausio šauktinių susidomėjimo šiemet sulaukė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionai. Šiuos batalionus jaunuoliai rinkosi iš visų Lietuvos rajonų.  Pastebima tendencija, kad jaunimas jau drąsiau renkasi įvairesnes tarnybos vietas ir nebūtinai savo rajonuose.

2021 m.  pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo pabaigoje – Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionuose.

Su 2021 m. šaukimo į NPPKT planu bus galima susipažinti interneto svetainėje https://www.karys.lt/tarnybos-budai/nuolatine-privalomoji-pradine-karo-tarnyba/2021-metu-saukimo-planas/432.

Sudaryti kitų metų Karo prievolininkų sąrašai bus paskelbti internete https://sauktiniai.karys.lt ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šaukimo į NPPKT pradžios. Apie konkrečią sąrašo paskelbimo datą  Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba praneš  atskirai.

Šauktinių tarnyba  yra geriausias garantas, kuris  padeda užtikrinti spartų Lietuvos kariuomenės pajėgų komplektavimą ir kariuomenės rezervo didinimą, nes tarnybą atlikę NPPKT kariai turi galimybę tapti profesinės karo tarnybos kariais, kariais savanoriais ar papildyti aktyviojo rezervo gretas.  Nuo 2015 m. pavasario, kai  LR Seimas atnaujino nuolatinę privalomąją  pradinę karo tarnybą, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ją yra atlikę jau per 16 tūkst.  karo prievolininkų.  Į NPPKT  nuo 2020 m. šaukiami  18-23 m. jaunuoliai,  į sąrašus  įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai.

Siekdama užtikrinti, kad karo prievolininkų sąrašų sudarymo procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai, Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba  yra paskelbusi asmenų, kurie stebės 2021 metų karo prievolininkų sąrašų sudarymo procedūras, atrsanką.  Pranešimas apie tai čia.

KPKT inf.
Lietuvos kariuomenė šauktiniai karo prievolininkų sąrašai nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93