Palangos miesto savivaldybės tarybos narė S. Grigorian įstatymo nepažeidė

Palangos LSDP skyriaus nuotr.
Palangos LSDP skyriaus nuotr.

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Pranešta, kad 2019 m. rugsėjį S. Grigorian nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje bandant patvirtinti apleistų ir neprižiūrimų ar naudojamų ne pagal paskirtį pastatų sąrašą. Esą, į jį buvo įtrauktas ir pastatas, kurį tam tikrą laiką nuomojosi bendrovė, kuriai vadovauja valstybės politikei artimas asmuo.

Tyrimo duomenys rodo, kad S. Grigorian nekilo pareiga nusišalinti minėtajame savivaldybės tarybos posėdyje, nes sprendimo projektas nesukėlė jokių teisinių pasekmių bendrovei, kurią valdo valstybės politikei artimas asmuo. Trijų procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, skirtas apmokestinti pagal minėtąjį 2019 m. savivaldybės tarybos sprendimo projektą nustatomam pastatų sąrašui, taikytinas 2020 metų mokestiniam laikotarpiui ir taikomas turto savininkams.

Iš tyrimo duomenų matyti, kad savivaldybės tarybos posėdžio metu jau buvo žinoma, kad patalpų nuomos sutartis dėl Palangos J. Basanavičiaus gatvėje esančio neprižiūrimo viešbučio paskirties pastato bus nutraukta dar 2019 m. Be to, šį pastatą S. Grigorian artimo asmens valdomai bendrovei nuomojęs savininkas – uždaroji akcinė bendrovė – bankrutavo.

Vadovaujantis Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymu,  bankrutavusioms įmonėms nekilnojamojo turto mokestis netaikomas.

VTEK inf.
Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian Vyriausioji tarnybinės etikos komisija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 1,031