Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai aplankė Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai aplankė Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą

Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.

Baltų mitologijos parke vaikai ne tik grožėjosi nuostabia parko gamta, medžio skulptūromis, bet ir susipažino su senosiomis baltų kultūros vertybėmis, protėvių papročiais. Ugdytiniams ypač patiko keliauti vingiuotais miško takeliais, atpažinti medžius, stebėti skulptūras ir klausytis mokytojų pasakojimų apie jas. Vaikus džiugino ir tai, kad jie galėjo pasisupti, palaipioti ant neįprastų parko įrengimų.

Pakeliui aplankė japonišką sodą. Tai unikalus, didžiausias Europoje, 16 ha japonų sodas su jam būdingu kraštovaizdžiu, įdomiu reljefu, akmenų, augalų gausa, tvenkinių įvairove. Vaikai pamatė didžiulę bonsai medelių kolekciją, kurie nustebino skirtingomis formomis, dydžiu, spalvomis. Stebėdami analizavo, kuo jie skiriasi nuo įprastų šalia augančių medžių. Sužinojo, kad bonsai – dirbtinai suformuoti medžiai. Didelį įspūdį paliko ir autentiški sodo vartai, senoviniai betoniniai žibintai, kurie jiems priminė ‘‘sumažintus namelius“. Džiaugėsi vardinių sakurų alėja, tarp kurių puikavosi ir ,,Boružėlių“ grupės ugdytinės šeimos medis.

Pažintinė išvyka abiejų grupių vaikams sudarė galimybę išvykti už įstaigos ribų, susipažinti su neįprasta gamtine aplinka, pasigrožėti rudenėjančia gamta, praturtinti žodyną naujais žodžiais, patirti gerų įspūdžių, energijos. Pastebėjome, kad smagūs patyrimai išvykų metu vėliau tampa vertingomis žiniomis, kurias vaikai panaudoja ir toliau: aptardami nuotraukas pasakoja įspūdžius, pateikia savo nuomonę ar patirtį, įtvirtina gautą informaciją.

Raimonda Vainorė,

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja 

Palangos lopšelis-darželis Ąžuoliukas“ Baltų mitologijos parkas japoniškas sodas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,957