Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai ugdymą dėl koronaviruso perkelia ugdymą į kitas erdves

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai ugdymą dėl koronaviruso perkelia ugdymą į kitas erdves

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai įgyvendindami 2020 metų veiklos planą, siekdami užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui, perkelia ugdymą į kitas erdves: lauko teritoriją, artimiausią gamtos prieglobstį ir kt. Taip pat projektines veiklas vykdo nuotoliniu būdu – organizuoja respublikines parodas, dalyvauja edukacinėse išvykose, kūrybingai vykdo veiklą grupės patalpose, tobulina profesines kompetencijas kontaktinių renginių metu ir nuotoliniu būdu.

Ugdymo turinys įgyvendinamas įvairiose ugdymo erdvėse, kuriose vyksta vaikų meninis, fizinio aktyvumo, kalbos ir komunikavimo, pažinimo, emocinis ir socialinis ugdymas ir tobulinami svarbiausieji vaiko gebėjimai ką nors daryti, veikti, elgtis, kurti.

2020-2021 mokslo metų pradžia nestokojo bendruomenei darbų: mokytojai rengė ilgalaikius planus, kūrė projekto, skirto įstaigos 40-čio jubiliejui paminėti „Kaip Gintarėlis“ ieškojo sveikatos“ idėjas, mąstė, kaip įgyvendinti ugdymo turinį, atsižvelgiant į būtinų sąlygų įgyvendinimą dėl COVID-19...

Rugsėjo mėnesio veiklas mokytojai organizavo kitose erdvėse – tai vyko edukacinių išvykų metu. Ikimokyklinio ugdymo „Spalviukai“ ugdytiniai kartu su savo kūrybingomis mokytojomis Vanda Tarvydiene ir Inga Galdikiene buvo išvykę į Kretingos r. sav. Juodupėnų k. A. Kuprio smulkųjį žemės ūkį. Vaikai susipažino su ūkininkų darbais, apžiūrėjo galvijus, naminius paukščius. Jie rinko vištų kiaušinius, stebėjo kaip iš pieno pagaminamas sūris. Tiesa, ne visiems patiko naminis varškės sūris, tačiau visi sužinojo kas yra ūkininkas, kiek daug reikia dirbti, kad maistas atsirastų ant mūsų stalo.

Ikimokyklinio ugdymo „Gintariukai“ grupės ugdytiniai pabuvojo Plungės r. Didžiųjų Mostaičių kaimo bityne. Puiki nuotaika vaikus lydėjo nuo pat pirmo žingsnio bityne: staiga visi tapo bitininkais – persirengė bitininkui skirtais rūbais ir sužinojo, kodėl tai yra svarbu, dirbant prie bičių. Bendraujant su bityno šeimininkais, vaikai gamino iš vaško žvakes, skanavo medų, klausėsi pasakojimo apie bičių gyvenimą. Grupės mokytojos Inga Rupšienė, Julija Archišina, Danguolė Kurpienė nestokoja idėjų ugdytinių pažintinėms edukacinėms išvykoms. Šios grupės vaikai įgyvendina projektą „Gamtos dovanos mus moko ir augina“. Pagal projekto idėjas vaikai aplankė Palangos gintaro muziejų, kuriame sužinojo, kaip susidaro gintaras, kada gintaras „išmetamas“ į krantą, kas surenka ir ką galima pagaminti iš gintaro. Vaikų smalsumas, mokytojų kūrybingumas yra viena iš sėkmingų ugdymo turinio įgyvendinimo priemonių.

Priešmokyklinio ugdymo „Smiltelės“ ir „Jūreivėliai“ grupės ugdytiniai, pakiliai nusiteikę, buvo išvykę į Klaipėdos jūrų muziejų - Delfinariumą. Nieko negali būti smagiau ir įdomiau, kaip stebėti šokančius delfinus, paslaptingą povandeninį gyvūnų gyvenimą, pamatyti vandenyje nardančius ruonius ir kt. Ne visi vaikai buvo buvę delfinariume, tad išvyka buvo naudinga plėtojant ir įtvirtinant žinias apie jūros gyvūniją, augmeniją, jū priežiūrą, globą bei gamtos išsaugojimą.

Edukacinių išvykų, ekskursijų metu vaikai pritaiko turimas žinias praktikoje - saugaus elgesio taisykles, bendravimą viešose vietose, pagarbą ir atsakomybę ir kt. Draugiški ir neformalūs santykiai išvykų metu plėtoja betarpišką bendravimą su bendraamžiais ir suaugusiais.

Rudens palydėtuvių rytmečiui buvo rengiamasi iš anksto. Pakviesti ugdytinių tėveliai „kepė“ iš rudens daržo, lauko, miško gėrybių originalų pyragą - mozaiką lauko erdvėje. Pyrago receptas – kiekvienas pagal galimybę, išradingumą ir sumanumą. Tėvai, pedagogai, vaikai nestokojo išradingumo ir pyragas buvo „iškeptas“. Liaudies žaidimai, dainos skambėjo rytmečio metu. Gausus tėvelių būrys, laikydamiesi atstumų, dalyvavo rudens palydėtuvių šventėje. Visi valgėme košę ir gėrėjomės parodos „Kaliausė nubėgo per lauką“ eksponatais bei pyragu-mozaika. Pyragas-mozaika dalyvauja respublikinėje Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Coliukė“ kūrybinių darbų „Rudens mozaika“ parodoje. Darbai eksponuojami internetiniame puslapyje www.coliuke.tavodarzelis.lt

Kaliausės per visą savaitę žavėjo bendruomenę, praeivius, tėvelius. Bendruomenė dėkoja ugdytinių tėvams už bendradarbiavimą dalyvavimą kūrybinių darbų parodose ir akcijose.

Šį rudenį ant naujai supilto kalnelio darželio teritorijoje pasodinta apie 1000 svogūninių gėlių, kurių svogūnėlius padovanojo vaikų tėveliai. Atėjus pavasariui, pasidžiaugsime narcizų, tulpių, hiacintų žiedais – Gintarėlis, sulaukęs 40-čio pasipuoš naujais gėlių žiedais. Ačiū visiems dalyvavusiems šioje akcijoje.

Tradicijų puoselėjimas svarbi įstaigos veiklos sritis, tad ir šiemet, kaip kiekvieną rudenį darbuotojų grupė, atstovaujanti visą įstaigą išvyko Palangos miesto dviračiu takais į sveikatingumo išvyką iki Medūzos ir atgal. Šiemet išvykos metu įvyko metodinio būrelio pasitarimas dėl Gintarėlio 40-čio jubiliejaus projekto rengimo. Aptarti klausimai: kaip organizuoti šventę, įvertinant situaciją susijusią su COVID-19. Projektas baigiamas rengti, šventė įvyks, tačiau dėl COVID-19 baigiamasis renginys bus nukeltas į mokslo metų pabaigą.

Darželio bendruomenė jau treti metai dalyvauja projekto „Gelbėkim vaikus“ veikloje. „Solidarumo bėgimas 2020“ vyko naujame V. Jurgučio mokyklos stadione. Mokytoja Tatjana, renginio rėmėja užtikrino, kad bėgimas naujais stadiono tekeliais būtų linksmas ir nuotaikingas – skambėjo muzika, o prieš bėgimą visi puikiai pasimankštinome.

Tėvai, kaip bėgimo rėmėjai, paaukojo 127 Eur. Šie pinigai jau pasiekė projekto „Gelbėkim vaikus“ organizatorius.

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė optimistiškai nusiteikusi įgyvendina ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos turinį, tęsia ir puoselėja bendruomenės tradicijas, bendradarbiauja su ugdytinių tėvais, šalies ir Palangos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai ugdymą dėl koronaviruso perkelia ugdymą į kitas erdves, nuotrauka-1 Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai ugdymą dėl koronaviruso perkelia ugdymą į kitas erdves, nuotrauka-2 Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai ugdymą dėl koronaviruso perkelia ugdymą į kitas erdves, nuotrauka-3

Birutė Kasparavičienė,

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,954