Palangiškiai šiais metais turėtų sumokėti apie 606 tūkst. eurų žemės mokesčio

Palangiškiai šiais metais turėtų sumokėti apie 606 tūkst. eurų žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad jau apskaičiuotas mokėtinas žemės mokestis už 2020 m. Palangos m. privačios žemės savininkams. Išsamias deklaracijas galima rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie „Mano VMI“ sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę 1882. Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 16 d.

„Palangos miesto savivaldybėje yra beveik 6,4 tūkst. žemės savininkų, tačiau ne visiems šį mokestį šiemet reikės sumokėti. Įvairios lengvatos pritaikytos per 1,4 tūkst. mokesčio mokėtojų, todėl žemės mokesčio deklaracijos pasieks beveik 5 tūkst. žemės savininkų“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė. Registruoti „Mano VMI“ ir EDS naudotojai, kurie yra nurodę savo e. pašto adresą sistemose, pranešimus apie suformuotą deklaraciją gaus e. paštu, o žemės savininkai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu.

Planuojama, jog į Palangos m. savivaldybės biudžetą šiemet bus sumokėta apie 606 tūkst. eurų: apie 532,6 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir apie 73,3 tūkst. eurų – įmonės. Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje užsodintas miškas. Pažymėtina, kad VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose, kur daugelyje yra atidaryta atsiskaitomoji VMI sąskaita, bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., įsigijusieji vėliau jį pradės mokėti kitąmet.

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį gyventojai gali sužinoti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, taip pat išklausę VMI seminarą Kaip sužinoti savo žemės mokestį? „Youtube“ kanale. Į dažniausiai užduodamus klausimus atsakymai patalpinti ir VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia. Kilus papildomų klausimų, galima kreiptis  į deklaracijoje nurodytą specialistą, parašyti žinutę per „Mano VMI“ ar į VMI Facebook, paskambinti 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio). Gyventojai, kurie yra identifikuoti „Mano VMI“ naudotojai, informaciją apie mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir sumokėjimo terminą galės gauti automatiniu pranešimu, paskambinę 1882 (arba +370 5 260 5060)ir pasirinkę Žemės mokesčio temą. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu, ji leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant, kol konsultantas atsilieps.

2020 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/zemes-mokescio-lengvatos-tarifai. Nuo 2018 m. sausio 1 d. galiojančios žemės vidutinės rinkos vertės (mokestinės žemės vertės), pagal kurias visus penkerius metus bus skaičiuojamas žemės mokestis,  skelbiamos Registrų centro svetainėje. Žemės mokesčio mokėtojai, suvedę žemės sklypo unikalų numerį, Registrų centro svetainėje: https://www.registrucentras.lt/masvert/paieska-un?fbclid=IwAR3YBZMYtOk-pY1UM-4hzjSfBGeAiu7T_w0pVmndh1w-dZ8QnrOaGBzvtGc gali sužinoti konkrečias savo sklypų mokestines vertes.

Pagrindiniai faktai:

  • Žemės mokestį gyventojai ir įmonės šiemet turi sumokėti iki lapkričio 16 d.
  • Palangos m. savivaldybėje mokestį 2020 m. mokės 4948 žemės savininkai, jie į savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti 606 tūkst. eurų.
  • VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus.
  • Daugiausiai žemės mokesčio suskaičiuota Vilniaus apskrityje, mažiausiai – Tauragės apskrityje.
  • Visos žemės mokesčio deklaracijos – VMI elektroninio deklaravimo sistemoje EDS, skiltyje „Deklaravimas“ – „Žemės mokestis“. Prie EDS prisijungti galima pasinaudojus internetinės bankininkystės prieigomis ar su VMI suteiktomis prisijungimo priemonėmis.

Suformuotą žemės mokesčio sumą pamatyti bei ją apmokėti galima prisijungus prie „Mano VMI“, dalyje „Mokesčio mokėtojo kortelė“ –  „Apskaitos duomenys“.

VMI
VMI Žemės mokestis Deklaracijos Palangos savivaldybės biudžetas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,961