Palangos kultūros ir jaunimo centras: 2020 – ieji – atradimų ir iššūkių metas

Palangos kultūros ir jaunimo centras: 2020 – ieji – atradimų ir iššūkių metas

2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių.

Nuo rekordo iki Aukso paukštės

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC) papuošė Palangą pulsuojančia vėliava iš juostelių su šūkiu „Išsirink ką myli“. Originali idėja įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausia iš juostelių vėliava, kurios ilgis - 206,6 m., plotis - 3 m. Plazdančių geltonos, žalios ir raudonos spalvų apie 15 tūkstančių juostelių kompoziciją kūrė Palangos bendruomenė.

Meno kolektyvai taip pat turi kuo pasididžiuoti. Nacionalinės nominacijos „Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas” laureatu pripažintas PKJC kamerinis mišrus choras ir jo vadovas Edmundas Jucevičius. Kolektyvui suteiktas Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtas apdovanojimas „Aukso paukštė“.

Vasaros iššūkiai, siekiai ir bendruomeniškumo skatinimas

PKJC siekia bendruomenės sutelktumo ir bendruomeniškumo skatinimo per kultūrinę veiklą. Vienas iš esminių vasaros iššūkių – pakviesti bendruomenes įsijungti į veiklas, paminėti datas ir progas vienu metu nesutelkiant didelio dalyvių skaičiaus. Tai paskatino į šventes pažvelgti naujai, todėl viena didžiausių vasaros švenčių „Joninės Šventojoje“ buvo įgyvendintos virtualiai. Kartu su bendruomene buvo kuriamos šiaudinės baltiškų ženklų skulptūros, kurios tapo pagrindiniu šventės akcentu. Skulptūrų deginimas ir laužo įžiebimas prie Šventosios upės žiočių buvo įamžintas vaizdo medžiagoje, kurią galima rasti PKJC socialinėse medijose.

Liepos 6 – oji, Valstybės diena, bendram tikslui sujungė ir Palangos kultūros įstaigas. Sukurta instaliacija „Atrask Palangą pozityviai“, kurią sudaro 60 lentelių su poetiniais Palangos kurorto muziejaus rengto konkurso „Haiku Palangai“ tekstais, Jono Šliūpo muziejaus, Palangos viešosios bibliotekos surinktomis citatomis, bendruomenės kūryba. Šias lenteles vis dar galima atrasti lankytinose Palangos ir Šventosios vietose ir netikėtose erdvėse.

Vasarą, Šventojoje, Jūros ir žvejų šventės metu, atidaryta nauja centrinė miesto aikštė. Aikštė pritaikyta interaktyvioms veikloms, puikiai tinka kino vakarams, todėl PKJC priėmė dar vieną vasaros iššūkį. Gimė du nauji projektai „Vasaros filmų vakarai Šventojoje“ ir Šeimų šventė, skirta vasaros pabaigai ir mokslo metų pradžiai.

Palangos kurhauzo koncertų salėje profesionalaus meno sklaida

Kurhauzo koncertų salė nuo liepos mėnesio dirbo itin intensyviai - įvyko 32 renginiai, kurie sutraukė daugybę profesionalios muzikos išsiilgusių klausytojų. Užsimezgė nauji bendradarbiavimo ryšiai su Lietuvos nacionaline filharmonija, vyko tarptautinis M.K. Čiurliono festivalis, pirmą kartą į Palangą įspūdingą koncertą su Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro atlikėjais atvežė Kintų muzikos festivalis, vyko operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” ir kiti renginiai.

Palangos jaunimo veiklos

Šie metai taip pat tapo simboliniu lūžiu PKJC įsikūrusiai atvirai jaunimo erdvei „Be stogo“. Savo veiklą pradėjo nauja jaunimo darbuotoja, atvira jaunimo erdvė persikėlė į naujas, patogesnes patalpas, prailgintos jaunimo erdvės darbo valandos. Rugpjūtį įvyko tarptinklinius ryšius kurianti jaunimo savaitė, kurios metu vyko patirtinis žygis pajūrio miškais ir paplūdimiu, orientacinės žaidynės, seminarai ir pristatymai, atvira diskusija su Palangos miesto meru ir jaunimo reikalų tarybos nariais „Ar Palanga draugiška jaunimui?“

Intensyvi rudens sezono pradžia

Ruduo Palangoje - kaip niekada gausus renginių. Rugsėjį kurhauzas pirmą kartą atvėrė duris prestižinio kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ kūrybinei rezidencijai, kuri nutiesė kelius tolimesniems profesionalaus meno sklaidos projektams. Tradiciškai vyko tarptautinis liaudies šokių festivalis „Palangos miestely“ subursiantis daugiau nei 400 liaudiško šokio mėgėjų.

Vaikų ir tėvelių laukė profesionalių teatrų festivalis „Kurhauzo nykštukas“, o profesionalios muzikos gerbėjų – kūrybiniai susitikimai ir koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“. PKJC pirmą kartą organizavo kultūros forumą „Kultūros jūra: panirti. išnirti. atsinaujinti”, kuris kvies kultūros bendruomenę atgaivinti kūrybiškumo galias ir įveikti stresą. PKJC komanda laukia bendruomenės savo organizuojamose kultūrinėse veiklose, kurios padės pasisemti naujų minčių ir įkvėpimo.

Šie metai įsimintini visiems, PKJC – jie bus prisimenami kaip įdomių projektų ir įveiktų iššūkių metas.

Palangos kultūros ir jaunimo centro inf.
Palangos kultūros ir jaunimo centras
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,961